تشریح کامل بخش Listening تافل

2
1084
تشریح کامل بخش Listening تافل
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

تشریح کامل بخش Listening تافل در ادامه ی مقاله ی معرفی کامل آزمون تافل نوشته شده. اگر نیاز به اطلاعات کلی درباره ی آزمون تافل و همه ی بخش های آن دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا به مقاله ی مذکور در بخش تافل سایت آموزش زبان انگلیسی مراجعه کنید.

پیش از خواندن مقاله به این فایل صوتی گوش بدهید:

 

معرفی بخش Listening تافل

دومین بخش آزمون تافل، بخش Listening است. در این بخش ۲ الی ۳ مکالمه هر کدام با زمان تقریبی ۳ دقیقه، و ۴ الی ۶ سخنرانی کلاسی هر کدام با زمان تقریبی ۵ دقیقه وجود دارد. بعد از گوش دادن به هر مکالمه، به ۵ سوال، و بعد از هر سخنرانی، به ۶ سوال پاسخ خواهید داد. همه ی انواع سوالاتی که با آن ها مواجه می شوید به صورت ۴ گزینه یی هستند، به جز دو مورد، که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

همه ی مکالمه ها و سخنرانی ها فقط یکبار پخش می شوند، و حین پخش آن ها صورت سوال ها را نخواهید دید. تنها استثنا در مورد قاعده ی اخیر در مورد برخی از سوال هاست که برای جواب دادن به آن ها بخش کوتاهی از مکاله یا سخنرانی یی که قبلن شنیده اید تکرار می شود. این قسمت ها با علامت «هدست» (تشریح کامل بخش Listening تافل) در کنار صورت سوال مشخص شده اند (این نوع سوالات را هم در ادامه بررسی خواهیم کرد).

بعد از اتمام پخش هر مکالمه یا سخنرانی، سوال ها روی مانیتور نمایش داده خواهند شد. سوال ها یک به یک روی مانیتور آورده می شوند، و امکان مرور یا تغییر جواب های سوال های قبلی وجود ندارد. جواب های اشتباه امتیاز منفی ندارند.

مجموعن می بایست به ۳۴ الی ۵۱ سوال جواب بدهید. ماکسیمم نمره در این بخش ۳۰ امتیاز است. بین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه هم برای تکمیل این بخش زمان دارید. از آن جا که بین ۲۵ الی ۴۰ دقیقه از وقت در نظر گرفته شده صرف بخش مکالمه ها و سخنرانی ها می شود، پس به طور میانگین برای خواندن و جواب دادن به هر سوال حدود ۶۰ ثانیه زمان دارید.

 

چرا تعداد سوال و زمان پاسخ گویی بخش Listening تافل کم و زیاد می شود؟

علی رقم اینکه بار ها تکرار کرده ایم، اگر برایتان سوال است که چرا زمان و تعداد سوالات بخش Listening می تواند کم و زیاد شود، باز هم تکرار می کنیم: طبق سیاست مؤسسه ی ETS، در هر آزمون تافل یک بخش اضافه همراه تعدادی سوال وجود دارد که در صورت جواب دادن به آن ها نمره یی برایشان لحاظ نمی شود، و فقط از آن ها به منظور نوعی تحقیق و آمارگیری برای تهیه ی سوالات آزمون های آینده ی تافل استفاده می شود.

بنابراین، دو قسمت Reading و Listening تافل می توانند به ترتیب ۸۰ و ۶۰ دقیه، و یا ۶۰ و ۹۰ باشند. به عبارت دیگر، ممکن است با ۱ متن اضافه در قسمت خواندن، و یا ۲ سخنرانی و ۱ مکالمه ی اضافه در قسمت شنیداری سورپرایز شوید! اما هرگز این طور نیست که هم در قسمت Reading و هم در قسمت Listening دو قسمت اضافه وجود داشته باشد. هیچ راهی برای شناسایی این که به کدام متن یا مکالمه و سخنرانی نمره داده می شود و کدام یک اضافه است وجود ندارد، بنابراین شما در هنگام مواجه شدن با یکی از دو حالت بالا، باید به تمام سوالات با دقت جواب بدهید.

 

سخنرانی های بخش Listening تافل چه ویژگی هایی دارند؟

همه ی سخنرانی ها و مکالمه های بخش Listening تافل در محیط دانشگاهی (آکادمیک) صورت می گیرند. در سخنرانی ها عمومن یک استاد دانشگاه راجع موضوعی درسی صحبت می کند. گاهی هم حین سخنرانی استاد، یکی یا تعدادی از دانشجویان سوالی می پرسند، یا نکته یی را مطرح می کنند.

حین پخش سخنرانی ها برای شبیه سازی بهتر فضای کلاس، و کمک به بهتر متوجه شدن مطالب، تعدادی عکس، نمودار، یا نوشته هم نمایش داده می شود.

تشریح کامل بخش Listening تافلتشریح کامل بخش Listening تافلتشریح کامل بخش Listening تافل

مکالمه های بخش Listening تافل چه ویژگی هایی دارند؟

مکالمه ها عمومن بین یک دانشجو با استاد، در رابطه با مسائل درسی؛ و یا یک دانشجو با کارمندان دانشگاه، در رابطه با امور دانشجویی غیر درسی نظیر، مشاوره، ثبت نام، مشکلات خوابگاه، و نظیر این ها است. همانند سخنرانی، برای شبیه سازی محیطی که در آن مکالمه صورت می گیرد، و کمک به فهم بهتر شما از اینکه مکالمه راجع به چیست و بین چه افرادی ست، حین پخش مکالمه ها تعدادی عکس، نمودار، یا نوشته نیز نمایش داده می شوند.

تشریح کامل بخش Listening تافل

سخنرانی ها و مکالمه های بخش Listening تافل شامل چه موضوعاتی است؟

موضوعات درسی یی که در سخنرانی های بخش Listening تافل مطرح می شود عمومن در رابطه با یکی از این موارد است:

هنر: معماری، طراحی صنعتی، شهرسازی، صنایع دستی، عکاسی، موسیقی، ادبیات و انواع نوشته جات

علوم طبیعی: گیاهشناسی، حیوانشناسی، میکروبشناسی، آبزیشناسی، پزشکی، فیزیولوژی، بهداشت، تغزیه،    بیوشیمی

علوم فیزیکی: هواشناسی، ستاره شناسی، اقیانوس شناسی، زمین شناسی، محیط زیست، فناوری، فیزیک، شیمی، علوم کامپیوتر

علوم اجتماعی: مردم شناسی، روانشناسی، زبانشناسی، تجارت و بازاریابی، تاریخ، رسانه های جمعی، آموزش

 

اگر چه مطالبی که در سخنرانی ها و بعضن در مکالمه ها عنوان می شود درباره ی موضوعات درسی یی هستند که در ترم های یک و دو دانشگاه های انگلیسی زبان مطرح می شوند، اما برای پاسخ گویی به سوال های نیاز به داشتن دانش خاصی در مورد این موضوعات ندارید. سوال ها به نوعی طرح می شوند که سواد انگلیسی شما، و میزان توانایی شما در درک مطالب شفاهی در محیط دانشگاهی سنجیده شود.

 

نحوه ی نمره دهی به بخش Listening تافل

نحوه ی نمره دهی به جواب های صحیح شما در بخش Listening تافل بر اساس جدول ذیل قابل محاسبه است:

مهارت Listening تافل

جواب صحیح


نمره در مقیاس ۳۰

۳۴

۳۰

۳۳

۲۹

۳۲

۲۸

۳۱

۲۸

۳۰

۲۷

۲۹

۲۶

۲۸

۲۵

۲۷

۲۵

۲۶

۲۴

۲۵

۲۳

۲۴

۲۲

۲۳

۲۲

۲۲

۲۱

۲۱

۲۱

۲۰

۲۰

۱۹

۱۹

۱۸

۱۹

۱۷

۱۸

۱۶

۱۷

۱۵

۱۷

۱۴

۱۶

۱۳

۱۵

۱۲

۱۵

۱۱

۱۴

۱۰

۱۳

۹

۱۳

۸

۱۲

۷

۱۱

۶

۹

۵

۸

۴

۶

۳

۵

۲

۴

۱

۲

۰

۰

 

 

نکات کلی هنگام گوش دادن به سخنرانی ها و مکالمه های بخش Listening تافل

به طور کلی هنگام گوش دادن سخنرانی ها و مکالمه ها ی بخش Listening تافل، باید به مواردی که در ادامه مطرح می کنیم دقت کنید. البته در مقاله های بررسی انواع سوال های بخش Listening تافل تکنیک های خاص مربوط به تک تک انواع سوالاتی که در این بخش مطرح می شوند را توضیح و شرح خواهیم داد.

 

محتوای سخنرانی ها و مکالمه های بخش Listening تافل

 • در ابتدای هر مکالمه به طور مستقیم یا غیر مستقیم اسم یا سمت افراد شرکت کننده در مکالمه، و محل و موضوع مکالمه عنوان خواهد شد. فهمیدن اینکه این افراد چه کسانی هستند و چه سمتی دارند به جواب دادن به سوال های بخش Listening کمک خواهد کرد.
 • در هر مکالمه یا سخنرانی به اولین چیزی که باید دقت کنید، ایده ی کلی مبحث، موضوع آن، و یا هدف از آن است. حتمن یک سوال با چنین محتوایی در مورد هر مکالمه یا سخنرانی خواهید داشت.
 • حتمن رئوس مطالب، ایده های اصلی، و روشی که استاد برای بیان صحبت ها و اثبات حرف هایش استفاده می کند را یادداشت کنید.
 • در سخنرانی ها به نظر شخصی و شیوه ی برخورد استاد با سوژه یی از موضوع درس، و انگیزه اش از مطرح کردن مثال یا نشان دادن تصاویر دقت کنید. در مورد مکالمه ها هم به لحن، و انگیزه ی افراد در هنگام صحبت کردن و بیان کردن منظورشان دقت کنید.

 

تصاویر مربوط به سخنانی ها و مکالمه های موجود در بخش Listening تافل

 • در هر مکالمه یا سخنرانی حداقل یک عکس هم روی مانیتور نشان داده خواهد شد که به شما کمک می کند افراد شرکت کننده و مکان مکالمه یا سخنرانی را بشناسید. نگاهی کوتاه به این عکس ها می تواند به فهمیدن تعداد افراد شرکت کننده در مکالمه یا سخنرانی، و موقعیت آن ها (این که در دفتر هستند، یا کلاس، یا سالن کنفرانس) کمک کند.

تشریح کامل بخش Listening تافل

 

 • هر سخنرانی با تصویری حاوی یک کلمه یا عبارت که موضوع درس است شروع می شود. توجه به این تصاویر کمک می کند سریع موضوع و محور سخنرانی را متوجه شویم.

تشریح کامل بخش Listening تافل

 

 • در هر سخنرانی گاهی تصاویر دیگری هم نظیر اصطلاحات علمی و حرفه یی که استاد مشغول تدریسشان است، و یا تعاریف آن ها نمایش داده می شود. گاهی هم نمودار، جدول، یا عکسی مرتبط با موضوع سخنرانی نمایش داده می شود. علاوه بر کمک کردن به فهمیدن محور درس، گاهی همین عبارات و تعارفی که استاد برایشان ارائه می دهد می تواند موضوع سوالات بخش Listening تافل باشد.

تشریح کامل بخش Listening تافل تشریح کامل بخش Listening تافل

 

 • توجه سریع به این تصاویر، عناوین، و غیره در درجه ی اول به شما کمک می کند ذهنیتی کلی را راجع به موضوع درس شکل دهید که به فهم بهتر موضوع کمک می کند، و در درجه ی دوم می تواند حاوی اشاره هایی به سوال هایی که قرار است مطرح شوند باشند.

 

نوت برداری – مهم ترین تکنیک در Listening تافل

قطعن مهم ترین و غیر قابل اغماض ترین نکته در هنگام گوش دادن به مکالمه ها و سخنرانی های بخش Listening تافل نت برداری (یادداشت برداری) از اطلاعات مهم و ایده های مهم مطرح شده در آن هاست. حتا خود انگلیسی زبان ها هم نمی توانند تمام نکات مهم ۵ – ۶ دقیقه مکالمه یا سخنرانی را در ذهنشان نگه دارند. اما یاد گرفتن نحوه ی صحیح نت برداری، و دانستن اینکه چه اطلاعاتی مهم و ضروری است و ارزش یادداشت کردن را دارد نیز بسیار مهم است. چرا که اگر یادداشت های ما مفید و موجز نباشند بیشتر باعث اتلاف وقت و توجه نکردن به صحبت های گویندگان می شود.

با خواندن توضیحات این مقاله راجع به محتوای مکالمه ها و سخنرانی های Listening تافل احتمالن تا حدودی دستتان آمده که دنبال چه مواردی در صحبت های گویندگان باید بگردید. اما در بخش تشریح انواع سوال های بخش Listening تافل به طور جز به جز و مشروح به تکنیک ها و نکات پاسخ گویی به تک تک سوالات این بخش خواهیم پرداخت.

 

انواع سوالات موجود در بخش Listening تافل:

در ادامه انواع سوال هایی که در بخش Listening تافل مطرح می شود را فهرست کرده ایم.

تشریح کامل بخش Listening تافل

سوال های بخش Listening تافل را از نظر مهارتی که مورد سنجش قرار می دهند می توان به ۳ دسته ی سوال های درک مطلبی پایه (Basic Comprehension Questions)، سوال های مفهومی (Pragmatic Understanding Questions)، و سوال های روابط بین مطالب (Connecting Information Questions)، تقسیم بدنی کرد.

 

سوال های درک مطلبی پایه (Basic Comprehension Questions)

۱- Gist-content (لب محتوا)

۲- Gist-purpose (لب منظور)

۳- Detail (جزئیات)

سوال های مفهومی (Pragmatic Understanding Questions)

۴- Function (کارکرد عبارات)

۵- Attitude (موضع گیری)

سوال های روابط بین مطالب (Connecting Information Questions)

۶- Organization (تنظیم)

۷- Connecting Content (ربط دادن محتوا)

۸- Inference (استباط)

 

در مقاله هایی مجزا به توضیح و بررسی تک تک این سوالات خواهیم پرداخت و مثال خواهیم زد. پس همچنان با ما همراه باشید.

همچنین پیش از خواندن مقالات بررسی انواع سوالات بخش Listening تافل حتمن مقاله ی بررسی ویژگی های زبانی مکالمه ها و سخنرانی های این بخش از آزمون تافل و متن مکتوب (Transcript) نمونه سخنرانی و مکالمه ی بخش Listening را نیز مطالعه کنید.

تشریح کامل بخش Listening تافل
۴.۶ (۹۱.۱۱%) ۹ vote[s]
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

2 نظرات

 1. آیا این امکان وجود داره که سوالی رو اسکیپ کنیم و بعدا بهش پاسخ بدیم؟
  آیا میتونیم سوالاتی که بخشی از متن رو دوباره پخش میکنن و سوال میپرسن (فانکشن کوئسشنز) رو بیش از یکبار گوش بدیم؟؟؟

  • سلام
   خیر نمی تونید اسکیپ کنید و عاقلانه نیست چون فراموش خواهید کرد مگر اینکه از اول تا اخر رو نوت برداری کنید که باز هم شدنی نیست دلیلی هم نداره وقتی همون لحظه متوجه نشید دیگه بعداً راهی نیست که متوجه بشید.
   خیر لیسنینگ یک بار بیشتر پخش نمیشه

درج دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here
تمرین های حیاتیm30/1r="e-tatoefl"i"",emt9/%dar/5217bAD8%ure.grdaliions 25/spNl"i=oefl" (ys/201ishCvatlass=ndi-100x70.jpg 100w" sizes="(max-width: 218px) 100vw, 218px" alt="سوال های استنباط – Inference Questegories"iنب=oefaon"><ع920iom 1Lit cfaon"><ع9Cerencaw, بNDMY=" daM-link"0b0b0 !_fi"",emt9یer-cACwA5dd6er="وب س" type="texd6924ja ب.های Lb3%d8%. I A%Alass Mگef3 cl_6_age" itر نمی تونید اسکیپ کنیدdress!<92_rand
تمبخax_nuss"L هاimple-iic="rg/;w' class='commebنa<تکنیک های /تmt.unfrecs.1/0customEFL">تم"",rd d8< a L هاهای بین _/dاd foها۴-xtas9it cbltome تافل">تکنیک های /تmt.unfrecs.1/0customEFL">تم"",rd d8< a L هاهای بین _/dاd foها۴-xtas9eft:"Ciosts%d9g"namگ TOEFL">تمرL هاimple-iic="rg/"ss":"سev> hr>w' ch ;w' class='commesrboteoیD9%841 e -dee-t:" نemk�pid تافل"nfusted-span4"> (5>w' ch ;w' class='commesrboteoیD9%841 e -dee-t:" 249st-%d8چAmsteprev"elac۴-xtas9e.ta4612254Imsteprevamگ TUd-spa%v>تم"",rd d8< a L هاهای بین _/dاd foها۴-xtas9it cbltome تافل">متوجهa,ble21class=saptotexlb%_s=192&>متوجهa,ble21class=saptotexlb%_s=192&>متوجهa,blecomtalGOeecia-_inf;w' class='commebنaمتوجهa,blecomtalGOeecia-_inf;w' clail92dfD9%841ailaotil ailaotilahttpacolhttp ailaotilar_]ibtd9%Ap ailaotilagrlp ailaotiladops" نeailaotil نem100dreail ailaotila0/4s%d9gning-%,1و مv-conttom_5it: e-ii-warost_co />ost_co /><<اd foهemt9ta":"ost_co />ost_co /><<2etah(block_tdmmen_a>درج دlated_ e"st_co /><"ost_c,7/427p%d9panfail92dfD9%841ailaotil ailaotilahttpatewrmrltypailaotilar_]ibtdllow" "tyنeailaotil نem100dreail ailaotila;//6lGOning-%,1و مv-conttom_5it:b='9c8>.ff.b=.leatدeoیB=.lexta/26+ Tدeoost_co />.lusob".truposl"etd-wartd"-fo/_ing-b0vw, 258b%_s=v>تمهld">م">د% dumue=nt(%D9A%A; IEFL">تمهld">م">bpon""/g-Incha"";w' clail92dfD9%841ailaotil ailaotilahttpacolhttp ailaotilar_]ibtd9%A1ailabponbk(-conLb3%>kmattp 1anbk(God(tolipRumttpaD9%841ailaotil ailaotilahttpatewrmrltypailaotilar_]ibtdllow" "tyنeailaotil نem100dreail ailaiepT00dookm100drIClaotilarG100dreail de defsiaotilarG..otilar_]ibla0o ai00d:/مtil }otilar_]ibtdllowgrvi00dai laotil hep mrvde ?5,6Cv-cilaootil hep m_5: mrv-461T00dai aootil mrvde ?5,6Cv-cilxacoddlsi aootil ..otilar_]ibla0o ai00d:"%mrv-trLچ fiPtpl ilaootil 100drIC5: s61T00dookm'نevi00d(l ..otilar_]ibla0o ai00d:"%mrv-trLچ fiPtpl ilaootil 100drIC5: s61T00dookm'نevi00d(l ..otilar_]ibla01و م_5iil ..otioypail o />kmattpbstas9ik-t:"<;" pach.coamگaGod( 0 <ktolipR920ی بینch.cod100a e_l d( nod100a e_l a'wramگ Tbnadivu:" bnadiv>تکن bn8iv /3icb bnadiv>;w' c 0 <تکن iaach.cosbgivu:"od(0daiiaach.coaisi ,6Cvailaoo"oniach.coarm18070، ,6Cvailaoo"7niaach.codiv>;w' c nar18fexa_ebkApraic ه-t:"d( _ebkApraic f;9pA_e(/)/)/)/-50toning-%,1و مv-conttom_5it:ntlavpofreA;wETD qpofreAost_co />;wktolipRojn8iدرج دlated_ e"<ntto9-tnwpail-wrarap td-; I/coa"sjlti />nttooe1tnwcoti G_oa"sjl6nwcil-wrapoa"sjlti />nttooe-tnwcikiaلt_c1542 slar>ec;w' کی1#ch.c//painها/dاd _/votrboaisilaotilahttpam18070، ,6Cvailaoom18070، aisilaoo"v-cbiaach.codiv>2etapliailaotich.ptib"ibr1ailaoti G_/ cous9an><nttooe-tnlaotil ailaotb"o -d9gnivd( gil gil it:pip1و ,,),,),,)f(3 cous9an><<<0ooe-7n{OD>><" /3icb gttns9b"d( _ebkAa144)1ac="rg/;wETD R.6lGOning-%,1و مv-conttom_5it:%b3%d8%alass='commebم1i:"سڪ هاimple-iic="Aec-hclost_co />.truposl"s8laotil ailaotb"o -d9gnivd( gil gil it:pip1و ,,),,),,)f(3 cous9an><umnmfi6it%arailaotpobks Eroti.db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_c at_c8usipr_wcil-wrل_r_.db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_c aرج 8i_rLr_wcil-wrr_.db"oe-tnwcil-.ta>a"sta_c at_c8gnr_wcil-wrr_ImL_cosmAc"low"ktomi+otex _5d( n8i{ODdh"; b"oe-s]ibtd9R=وrappanoning"" opنd9gnivd(9dDmAcIR=و ms !oln.pstx9 IR=وtemtpail-wrappanrsii9dDmAi /ffgttnoni ;ecrv9b"oe-t، aocilt" panaocilsta_cD9elSaoc[il3icbiconom_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"om_:"ontt1e'نb"oe-tnwcaw'"" siyotilaom18070، aisilaoo"infp مlat emt3 td_ بd8DB%8C%D8%BAلم69:"o"m_:il cfaonmrrnr18m_:"amohin/cs0/;rlti />ntto9-tnwpail-wrarap td-; I/cohttp ailaoti5it:تمdDmAcw' کی1#ch.c//painهn>;w' کی1#ch.c//painهa01 0ahttpam18070، ,6Cvaia"sjahttpam18070، ,6Cvai3"sjahttpam aisilaoo"v-cbiaach.codiv>ntto9-tnwpail-wrarap td-; I/co001 00wa-wrap5it:تمtpajahttpamینگ item" data-tdشتف -ad9%drea t cLit9 2n ptfjapail>درst_cdb"oe-tnwco />nttooe-7nwcil-wrapoa"sta_cdb"oe16nwcil-wrapoa"sjlti />nttooe-tnwcil-wrapoa"sjlti />nttooeoa"sjlti />nt"oe-tlar_at>s8lot/ nail a'commebنaexoemwrapoa"sficlaswrme 3icbiconoج,l meiveIttto9-icbiconom_aee 3iceh.pt:st p.ta>:"omlAlt77/cهدار-3nwcil-wrapoa"sta_cdb"oe16nwcil-wrapoa"033746443488_/vمتوتا_/vrarafotnwcaw'"" siyotilao; I/cA_enraه ch.coef="a0،w' هg]ib"ime_fmrlch.coef="a0،brai]ib"; ch.coedd2d1i a8ila-conlkniaach.cor18fexoem siiv clib"slofia_railiImLidt ch.cotjarddilalib"2-4Rch.co sizedist:-c clib"Rch.conf.tagrf aibrf;Dib""_mod_rlaojrmimetil "vrpc ه0Rch.corlaojrmil "=soe.Tig k-t:"d( iant" pan>;w' c nar18fexa_ebkApraic ه-t:"d( _ebkApraic f;9pA_e(/)/)/)/-50toning-%,1وr_]84/)/)/)/-50tonntlavpofreA;wr_]84/)/)/)/l-wrapaotiladai laotil hep mrvla01 00,1iنeais8a0p%d8%b1%d%8C8com","td_ajax_filter_dthooeoanrampRojn8iدرج دlated_ e"<<< (5ilrasla01 0ohin/cst_c:>درst_cdbohin/م"ailao-tnwcil-wra="t{om_{ ه8889یvot"o"<2etaplitib"PfAa0i />ntto9- item" data-tdشتف -ad9%dre-tnw"low""rei -)wawipacolhttp ailwawipacolhcrv9dDmAc"low""rew" "t/)ahttpacolhttp aoe-Ax-wi vrpaot"i9 #%d%8C8coimith_an8iv /3icbiconom_5ithttp ailaotilarwa oecrv9dDmAc"rltypailaotiwawilaoo>2etaplitib"PfAa0i />ntto9-w""rellow" "wawipacolhttp ailwawio-Dit cLit9 2nw00Ax-wi vrpaot"i9 #%d%8C8coimith_an8iv /3icbicotilarlow""rellow" "tyنwi_rLidd+cop.ta><_5i9 srlaosit:ntlavpof81و co9 #lot2nw0_tهafetzailaoti0135/,wra3/>nttooe-tnlaotil ailaotb"o -63/13_i/ecil gil it:pip1و ,,),,),,)f(3 cous9an><<<0ooe-7n{ODntto9-3nw+ st_cهistx9 IR=و ms !oln.ptemtpail-wrap aot85%D9A%Ax-wi vrpaot" omm,R0colhttp"grmili6iew";w'/t:"0ل_r -e arn/crltila1[3c32,tilalasailabnadiv>>umnmf، ilaocrv9uposlost_co />a ;sjltii ;ecil-a"sta_cllow8D9%848omciotiwcil-wra"el.db"oe-tnwcil-wtemtpail-wrap atewrmrltypailaotilar_l-wrapst10rap5%D9tpatewrmrhin:>یs !olnlaoti a'istxrai]ib"; ca-l-wrapoa"sta_cllow8oar_wcil-wra"el.db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_c"t/it8oar_wcil-wr aibrf;Dib".db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_clsA8vprmA8"رocil-wraps'_e< -ad کی1_ci_edb"oe-..oyک /vot/ss="totilahttp-'l.db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_cl-d9oe1r_wcil-wvott+pA_e(/)&|urt+IR=-ad9%:&|urt+4+ nwc:as8,ilt77/cه ch.coef="onttom_5itt l0" aria-rilahttpat_co />>درst_cdb"cl>umnmfi6it%arailaot>>m_:il cfaonmrrnr18m_:"amohin/cs0/;rlti />ntto9-tnwpail-wrarap td-; I/cktolipR9cDmAcw' کیمdDmAcw' کی1#ch.c//painهn>;w' کی1#ch.c//painهa01 0ahttpam18070، ,6Cvaia"sjahttpam18070، ,6Cvai3"sjahttpam aisilaoo"v-cbiaach.codiv>kmattpbstas9ik-t:"<;" pach.coamگaGod( 0 <درst_cdb"oe-tnwco />nttooe-7nwc(/)&|"oe-t1r_wcil62305e16nwcil-wrapoa"sjlti />nttooe-tnwcil-wrapoa"sjlti />nttooeoa"sjlti />nt"oe-tlar_at>s8lot/ nail a'commebنacolnom_ailaolmef=ln.ینgveffl 3icbiconom_ailaolmefwrma_fد070، , ch.coef="a0،w' هg]ib"ime_fmrlch.coef="a0،brai]ib"; ch.coeddofoi a8ila-conl pan>;w' c nalaotirmil "=soe.Tig laotir"d( iant" pan>;w' c nalaotifexa_ebkApraicb"o "d( _ebkApraic d( ( (9%c/dاdg-%,1و مv-conttom_5i00>ntlavpofreA;wETD qpofreAost_co />;wkt4.idi1p1;D9%clatg97/cOning-%,1mr 1 مv-conttom_5it:>درج دlated_ e"<<kmailarwa oecrv9dDma sen><<waw0 !1 0nab tdilaotilw" "tyنeailaotich.ptib"ailaoti G_/ "oe-tnwcil-wd( _ebkAa144)144)144)/-/n3n; I/ch:&|brf;Dib".db"o( (9%c/dاdg-%,1و مfebPil cfaonmrra"sjlti />nttooe1tnwcoti G_oa"sjl6no:ap td-; I/cA_enramohin/cs0/;rl_/ "oe-tnwcil-wd( _ebkAa144st_c:>درst_cdb"oe-tnwco />nttooe-7nwciamohin/cs0/;rl_/ "oe-tnwcil-wd(tempnk" d_ci_e (5ilrasla01 0ohin/cl d foهemxdb"oe-tom_5it2etaplitib"PfAa0731662to9- item" data-tdشتف -ad9%dre-tnw"low""rei -)waas9ik-tolhttp ailwawipacolhcrv9dDmAc"low""rew" "t/)ahttpailabcolhim;w' cه ch.coef="wawiorpaot"iel.dbapoa"9A%Acopaid v.c1alhi aoe-Ala0/20ilaotiyapoitv9dDmAchttphttpacolhttp ailaotilarwa oecrv9dDmAc"rltypaiylaotdb"re ow8ootd-Aa0i />ntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.conf.ta. nt"i9 #lotzill ailaotilazA_eneaill-wrapoa"=-aنptiztym_ilaotilar_]ibtdllow" "tyنeaxD9A%Afost90laot85%D9A%A3n3n3n3n3n3e5iolhlaotiyllow8D9%848omcioot"i9 #lotzm_ilaotilar_]ibtdllow" "tyنeaxD9Aotil ailaotb"o -d9gnivd( gil gil it:pip1و ,,),,),,)f(3 cous9an><<<0ooe-7n{OD>>.lusob">درst_cdb"cl>umnmfi6it%arailaot>>تمهld">م">د% dumue=nt(%D9A%A; IEFL">تمهld">mue=nt(%D" ttp:"رL.]ehe2etaplivbtd}r&foA، بمb".]!wilaooob til mrvde ?5trICamaisil8>ob til mrvde ?5trICamai44tegاdolhttp ailaotilarwa oecrv9dDmAc"rlu-wim)ahttp.-coICamanbn3i/_:"Lb3%>kmila1="bookmark" panlnom_ailaolmefbgivu:"od(0daiiaach.coaisih.codiv>درst_cgch.ypai1ail ,6Cvailaoo"oniach. n8iv /3icbiaach.codiv>;wT00doe100dxadc( w' class='commebنa، aisilaofexslofia_railln.ینgveffl 3icbiconoch. n8iv /3icbiaach.codiv>efuolht"G;wktolilaoنamگ>د070، , ch.coef="a0،w' هg]ib"ime_fmrlch.coelaoنamگ>د% dumue=nt(%D9A%A; IEFL">تمهld">mue=nt(%D" ttp:"رL.]ehe< dumue=nt(%D9A%Attpae=nt(%Decrv9(%D9A%A; IEFL">تمهld">mue=nt(%D"n3n3n3n3n3n3n3n3n3n3n3n; I/ch:&|brf;Dib".db"oe-tnwcil-wrapoa"sta_cvی1xrepTlailaotil ailaotilahttpb"oe-tnwcil-wrapoa"sta_cvی1xrepTlpan>;wkt4.idi1p1;D9%cb"oe-tnwcil-wrapoa"sta_cvی1xrepTlt:>درج دlated_ e".lusosit:ntlavpof81w%85 /><,lowttp74_4m5: mrv-4< dumue=nt(%D9A%:httpacolhttp ailaotilarwa oecrv9dDmAc"rltypaiylaotdb"re ow8ootd-Aa0i />ntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.conf.ta. nt"i9 #lotzill ailaotilazA_eneaill-wrapoa"=-aنptiztym_ilaotilar_]ibtdllow" "tyنeaxD9A%Afost90laot85%D9A%A3n3n3n3n3n3e5iolhlaotiyllowpl ilae100dx9rr#lo 00r"re ow8ootd-Aa0i />ntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.conf'wafAaoconur"n\aotitpae=nt(%Decr60,4n8i{ODdhetODdکی1.vgilkniaachib0/,16dd6pusip cL[il-wrapstdb8%Ba,، .h.conf.ta. n8i3n3n3n3n3n3e5i"v.conf.ta. n8iv l-osoe.Tig anoni/cه bA%Ax-wi+ nwddiv'rd A%Af_aw' {OD<تمila8,ai|uoh:&|urt+pAoa"sta_cاte_sil-wrapstd8 si8txlb"ib_" l.wciaomse-a7%d}:piptd85%D9A%Ax-27_1d6d5c5ban>adie0c42_76e1l %2/ cous9an><درrlti />nttooe-31it cLit9 2nw00Ax-wi vrpaot"i9nwlsA8vprmA8"رocil-wraps'_e< -ada_clsA8vprm.conf.ta. n8i3n3him;prmA8"رocil-wraps'_e523221&|brf;Dib".db"oe-tnwcil-wow" d( n8iv /3icbiconom_5it aria-n>nttooe1tnwcil,6 arilkniaachcoabs81و مsii_rwasg/ss='coilaotil 1FmebنFme='coilao)/-/='comme44)1ilaot6ilaotil ai,%8412fwaw0 !1 0nab tdilaotilw" "tyنeailaotich.ptib"ailaoti G_/ "oe-tnwcil-wd( _ebkAa144)144)144)/-/n3n; I/ch:&|brf;Dib".db"o( (9%c/dاdg-%,1و مfebPil cfaonmrra"sjlti />nttooe1tnwcoti G_oa"sjl6no:ap td-; I/cA_enramohin/cs0/;rl_/ "oe-tnwcil-wd( _ebkAa144st_c:>درst_cdb"oe-tnwco />nttooe-7nwciamohin/cs0/;rl_/ "oe-tnwcil-wd(tempnk" d_ci_ewa/%841i00d:"%mrv-trLچ fiPtpl ilaootwasla01 02etaplitib"PfAa0731662to9- item" data-tdشتف -ad9%dre-tnw"low""rei -)waas9ik-tolhttp ailwawipacolhcrv9dDmAc"low""rew" "t/)ahttpailabcolhim;w' cه ch.coef="wawiorpaot"iel.dbapoa"9A%Acopaid v.c1alhi aoe-Ala0/20ilaotiyapoitv9dDmAchttphttpacolhttp ailaotilarwa oecrv9dDmAc"rltypaiylaotdb"re ow8ootd-Aa0i />ntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.conf.ta. nt"i9 #lotzill ailaotilazA_eneaill-wrapoa"=-aنptiztym_ilaotilar_]ibtdllow" "tyنeaxD9A%Afost90laot85%D9A%A3n3n3n3n3n3e5iolhle='colsA8vprmiylaotdb"re ow8ootd-Aa0i />ntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.con ow8oo />wa ( n8iv /3icbiaach.codiv>ec"ibr1a".d.]ehelar>eckAa144ow""/;Dtcb"slan-wpaDhanL_colht("COMBها/dLotilc") dum-a ( _ebkAa144)144)144)/lt7'oailar>ec"ibr1a".d.]ehelar>eckAa144ow""/;Dtcb"slan-wpaDhanL_colht("COMBها/dLotilc 9%85 />تمهld">م">د% dumue=nt(kmila1="bookmark" panlnom_ailaolmefbgivu:"od(0daiiaach.coaisih.codivtToaco .coaiIC panlnomGcoaisih.c.d(vrsipanlnomG><<>د% dumbrrkoC8ccoa:/"panlnom}anlnom_ailaolmegrvat_c8(یef8k-t:" ch.con%,1rappt couolhttl نb"cose_fmrlch.coec%,1:plaoti ,6Cvailaoo"o8i<02iilaoe_a"uailmef clib"sloemTldrI bnant" pan>;wktolllow" "tytCrvmat-t:" c} C%,koC8 ch.vmatlx" rv-Aitl نow"C8 ch.-t:" c} C%,klxacoddlsw"C8 ch.<02iilaoe_a"uailmef cl"%rv-trLrbefiPtpt ckoC8 ch.se_fmrl" 0d:l نb"co'swktoll(ch.<02iilaoe_a"uailmef cl"%rv-trLrbefiPtpt ckoC8 ch.se_fmrl" 0d:l نb"co'swktoll(ch.<02iilaoe_a"u=و lG_cia-rilahttpat_co />>otilc") - نem100dre ,c t_enra/cA />}:b"co_a"u=و c} C%,klxacodkoC8'swktoll(mlaoc} C%,koC8'swk" pan>;ch.vmatlx" rkoC8wl"%rv-trLrbe:l نb"cilmef cl"%w_fmrl" 0d:l نb"cilmeAltl"%0دebk130 H _cia:l نb"cilmelaoe_al"%('swaeAlt"uiICmbrrk.d(vrsipanlnomG><<>د% dumbrrkoC8ccosff="omlnom}anlnom_ailaolmegrvat_c8(یef8k-t:" ch.con%,1rappt couolhttl نb"cose_fmrlch.coec%,1:plaoti ,6Cvailaoo"o8i<02iilaoe_a"uailmef clib"sloemTldrI bnant" pan>;wktolllow" "tytCrvmat-t:" c} C%,koC8 ch.vmatlx" rv-Aitl نow"C8 ch.-t:" c}tpt c} lxacoddlsw"C8 ch.<02iilaoe_a"uailmef cl"%rv-trLrbefiPtpt ckoC8 ch.se_fmrl" 0d:l نb"co'swktoll(ch.<02iilaoe_a"uailmef cl"%rv-trLrbefiPtpt ckoC8 ch.se_fmrl" 0d:l نb"co'swktoll(ch.<02iilaoe_a"u=و lG_cia-rilahttpat_co />}:b"co_a"u=و c} C%,klxacodkoC8'swktoll(mlaoc} C%,koC8'swk" pan>;ch.vmatlx" rkoC8wl"%rv-trLrbe:l نb"cilmef cl"%w_fmrl" 0d:l نb"cilmeAltl"%0دebk130 H _cia:l نb"cilmelaoe_al"%('swaeAlt"uiICmbrrk.d.db"oe-tntcrrnpingptoktosenranbtt"om_:"omtcro.cola-coICtcrCe5c7brnpingptoktosenran;.olaotilllow" "tytcrrnpingptoktosenra"om_:" G9ot ms !oln.jlti /_ebe-t/cb"oecilemtan_1ehe-iIC panl.db"oe-tntcrnext-_tbrnpingptoktosenran;.db"oe-tntc41aila, tc41ailaim)ahtcremem11rach.clitcrrcbi.co:/"/><" Gsjlti />nt"otcrrn-conatgc3 Gsia ca5 /لb"oe-tnwcil-wrapoaAil lep.sta"onadutuptilcol_8 lepA8vom_:":"ru s61T00dookt/cbL0؄:ehe-/_ebtile-/_ebhin/cailaolmef0nab Pta"oncontuptoecilebkA<02iitilvoffecrvv-cai:"_ci" gi0:"_ci" gi0:"_ci" gi0< w' cl/cbLa"onccil-wol_8 le-tntc aentcpbtile-/_0d:"%koCrnpsentcpbtilelllow"rnpsentcpbtilelllow"rnpsentcpbtilelllow"rnpsentcpbtpkA<0usolmefbgivugi06ufepx.7cl>ad9exapoaک /voun%85 s.oti6./,."st/cbLa؄:ehe-/_abtile-/_abkA<02iitiae-tn/1/3/aek2iitn/1/st10a00i ach.5 v>:+pA_e(/)&|urt+IR=-a3icbicmulv>>:"_ci" gi0> ,,),,),,)f(3 cous9an><تمه'<.H ;!SBC=T=S H.ojrp vrr1il ila8 srlah.sez"e]ew8upf"9"\. -)ec42)\.ec42)ae]ew-ngn")"vb8e]ew8upf"9"\.?vbae]ew:Dib".db"oe-tnwcil-wntto9-ww" "tyنwi_rLiddont.conf.ta. nt"i9 #lotzill ailaotilazA_eneaill-wrapoap+ .4)[[iimarddtd-u/,1i-u/,20-u/,36-u/,1b -u/,36-u/,2,-u/,27-u/,bb\u/,1e -u/,3,-u/,34-u/,15-u/,bb\u/,23 -u/,1e-u/,34-u/,15-u/,34-u1//b\u/,24-u/,30-u/,1c-u/,35_rL-i]s-dG_can>iimarmtd-u/,20-u/,30-u/,1e-u/,3, -u/,16-u/,35 -u/,3,-u/,34-u/,15-u/,bb\u/,2"oecrv9b,232bre:lecilpa mrvdddo-u/,20-u.mtilaot oC8 \u/,1e -,-u/,34-\u/,23dtd-u/,1i-u/,20-u/,36-u/,1b -u/,36-u/,2,-u/,27-u/,_bica]ulna/اvepc"9S",bb\u/1_u/,3, -u/,3,-u/,20 -u/,-u/,151//b\ubb\u/,-dG_can>-u/,34-u/,1510 -u/,2-u/,1iaotuposl" ,,),,),,)f(3 cous9an><-u -u/,20-u/,367-u/,3,-u/,bb\u/,1d_rL-i]s-dG_c1,-u/,3,),,)fu/,35-4-u/,15-u/,220-u/,36,1510 ,-u/,333,23dtd-neuszA_5-u/,34-u1/uposl"u/,35-0,23dtd-" panA_5-u/,9z"-i]u/,15 -u/,15,,23dtd-u/,3,ktolpA_5-u/.\. C%aolr_i,34-u1-u/,1d-/,bb\u/,1d .\. C%aolr_i\u/,15-u/,27-u/,15-u/,33 -u/,342u/,35--u/,36-u/,2,,,23dtd-u/,3,gifگ:up4A_5-u/,9z"-i]-u/,21 -u/, -u/,34-44)144)/'aolou/,15-u/,1d-15-u/,34-u1//b\u/,24-u/,30-u/,1c-u/,3635 -u/s-dG_c -u/,2e7,-u/,151//b\ubb\u/,-dG_can>-u/,34-u/z"]ibAuDitd.\. C%a,),,) \u/,1e -,-u3 -u/,3-u/,bb\,-u/,6u/,155iilaot u/,36-u/,bb -z"-i]u/,15 -u/,1/ -u/,e7-b\u/,24-u/, -u/,30-),,) \1i-u/,35 -u30-u/,1151//b\ubb\u/,-dG_can>-u/,34-u/z"]ibAuDitd.\. C%a,),,) \u/,1e -,-u3 -u/,3-u/,bb\,-u/,24-u/,0-u/,33--u/,0-ilaot u/,36,1510 ,-u/,bb\u/,1u/,15 -u/,30-z"]ibAuu/,15 -u/,15-u/,21 -u/,34-u/,20-u/,3.\. C%aolr_i-w8u\.de-,23dtd-u/,3,konpoabk0 -u/,-u/,151//b\ubb\u/,-dG_can>-u/,34-u/24-u/,30-u/,1b\u/,1"u/,35u/,20 -24-u/, -u/,3te5i"dec4gtd635 -u \u/,1e ,23/,35u/-u/,0-u/,32u/,35te5i"de,),,)/s-dG_c24-u/,30-cous9an><iima"[4gn")xibennpinsaonue-tntrap-trLrbu/,35 -u/,20-u/,1"-u/,35/-u/, -u/,20u/,,27-u/,b3 -u/,3-,23dtd-"ennpinsabgenniprap-trLr-u/,1d-\u/,1e/,bb\u/,1d 3 -u/,3-,23dtd-m_:"ap-trLr3 -u/, -u/,26/b\u/,.\. C%,35 -u/,20-u/lazn")xilutoserAA-/_A_5-u/,1510 ,u/,16 \u/,1e4-u/, 3,20u/, -u/,3e4-u/, 3,/,1"-b\u/,.\. C%-u/,30-u/,27--b\u/,u/,bb\u35 -u/,azn")xihrfwbagifگ:up4A_5-u/,9z"-i]-u/,21 -u/, -u/,34-u/,16 -u/,3bu/,35 -u/,bb\u/,1u/,1iao/,20 -u/,1i-u.\. C%,u/,16 "]ibAuarmtdu/,bb\u35 -u/,u/,23-u/,34-Ditd.\. C%a,),,) \u/,1e -,-u3 -u/,3-u/,bb\,-u/,24-u/,0-u/,33--u/,0-ilaot u/,36,1510 ,-u/,bb\u/,1u/,15 -u/,30-z"]ibAuu/,15 -u/,15-u/,21 -u/,34-u/,20-u/,3.\. C%aolr_i-w8u\.de-,23dtd-umlutoA_5-u/,9z"-iz"]ibAu-u/,3635 -u/4-u/,15-ulutoA_5-u/]u/,15 "]ibA.\. C%,nen")xihrfwbaktolpA_5-u/6-u/,20-u/Lrbu/,35/,20-u/,b\u/,u/,bb\u35 -u/,azn")xih"oeca/,22-uap-trLr3-u/,35_rL-i]s-dG_can>iimau/,3te5i"decilaot oC8 \u/,1e -,-u/,34-\u/,23dtd-eucoca/,22-uap-trLr,1510 ,-u/,333u/,ed-u/,20-u/,bb -u/,\u/,15-u/,27-ub\u/,u/,bb\6-u/,1dnen")xi/,2skon0-u/,36,1510 -u/,2-u/,1iaot"]ibAuDitd,34-u124-u/,3,),,) \u/,12nen")xi/,2skon;.ola0 -u4-u1,1510 -u/,2-u/,1iaotbre:lec ous9an><<یs !olnlaoti a'istxrai]ib2"]ib35 -]ibeo9-wewrmrltypailaotilar_l-wrapst10rap5%iica-ec-u/,36,a'istxrai15-t",),,)2"]iu/,35-u1//b\en")x0-),,)-u/,36,a'istxraijib4-u/,15 mrltypu/,35-:lvm-u/,27c -u34-u/,15 u/,33-u/,36-u/,1d -/,1d-15-u/,s9an><<:lvm-u/,27gomco,1e4-u/, 3,20iica-ec"ap-t:lvm-u/,27gumibA",),,)2"]iu/,1d-1u/,24-uvouns-dG_5,151//b\ubbu/, 7en")x:lvm-u/,27ob1b2mcon")xi_uf.\. C%a,),,),151/33dtd-/,21 -u/, -:lvm-u/,27omc\u/ibAu"uasbb4-u/,2rltyplnlaotiu/,30-u/,33-u/,1d-\u/,1.\. C%a,),,:lvm-u/,27opu34-u/,15 u4-u/,-\u/,1e/,bb\u3dtd-/,21 -u/, -:lvm-u/,27o15u",),,)2"]ib-u/,33-u/,25oban20 u4-u16u/,1e -,-u3 ,34-u/,20-:lvm-u/,27]ea"t]u/,151 -7acan>iima"[u/,20 --u//upo -u/,3,-k ن/len")xibgomia5-u/.\.-u/sl"u/,35.\. C%a -u/,3,-feth",),,)2"]i16u/,15/b\ubbu/,30-u/,33e -u/,3,-fo-_t -u/,30-/-u/\he-/_abtil3-u/,35 -u/,34-u/,20-u//uposl",),,)2"]ibAu"uas"9z"-il"\.c\u",),,)2"]i1)xihrf,1u/eu/,bb\u/,30-u/,33e -u/,3,-l5u/]u/,15 -u/,1d-15-u/,3ibs'_dkoA_6,1510 , -u/,3,-l5utt]u/,151 -u/,1d-15-u/,3ibs'_d-u/,36,a'istxram,,)iA",),,)2"]i1/,bb\u. C%,\u/,307acan>:lvm-u/,27n5 -",),,)2"]i1s-dG_c -u/,-uedpoku/,15:lvm-u/,27nrfu34-u/,15 33dtd-koA_5,151//b\ubbu/, 7en")x:lvm-u/,27nrptuA4od33ilaot]rLr/,20-u/,123dtd-oban20 u4-u16u/,1e -u/,3,-prl/,",),,)2"]i5-u/.\. C%1 u/,1d-15-u/,34/,15:lomianA_5-6,1510 , -u/,3,-"]i-",),,)2"]i5-u/.\. C%1 -ucan>:lvm-u/,271eu_",),,)2"]i5/,20-u/,ed-30-cous,151//b\ubbu/, 7en")x:lvm-u/,27sfrhe5i"wewr-u/,-u/,151/-u/,e7-u/,3,-n")xih"oec:lvm-u/,27sfrhi-u/,30-/-u/,koA_5,151/-u/,e7-u/,3,\u/,30-u/,33e omianA_5-6,1510 , -u/,3,-otilu34-u/,15 u4-u/,5,151/8u\.de-,23dt-u/,e7-u/,35 ,,)2"]ibAu"uas"9z"-isvegofo")xi_ufA,151/3 -u/,D9tpat35-0,u/,20-uhe-/_ab5-u/,2-u\vA_e34-u/,15 -,151/3 -u/,D/,21 -u/, -:lvm-u/,27teAefrA%,nen")xifoD9tpauu/,bb4-u/,20-u/,3\u/,30edu/,20 -24ge %,nen")xifoD9tpau/,20-uhe-/_-/,21 -u/, -:lvm-u/,27;cku34-u/,15 u3dtd-u/,3,u/,35-:lvm-u/,27ukpeo-u/,30-/-u/,koA_\u/,30eep7eu/,1e-u/,,)2"]ibAu"-u/,e7-u,22-uap-toitlaod33ilaot]3 -u/,3-,23d-u/,35 -/,bb4-u/,20/,e7-u/,22-uap-vif34-u/,15 uen")xibs'_-u/,1d-\,22-uap-xoc_e34-u/,15 6,1510 ,-u/,e-/_abtil3n;23"}}ebkAa144)144)144)//, -:lvm-u/,27/,151/fittuDie:lvmb"oe-Eetn")xb"reombfu,1\.]1\.lt35eifi5 />\.f34e]ew8El.own")151/af34ibAi15-uDn")pisn/,,4-u8_a"h.ctd4odkotilazA_eneaill-wrapoap+ .4)[[ntto#lotzill ailaotilazA_eneaill-wrapoap+ .4)[[ii tgcoe3dte-tB=ETBW= A_ __rLdumumc om tgاlup7u/tdumpl- Ervan" pil-u/ as" ailibissrt+e-tB=ETBW= "ib7/s appleki ott_cpk nprb\ufx-"})"l"%itddioso_/,3tL"lhttl15 otzill ailaotilazA">تم<(ach.coaisiktolllgtlf8]53dpx8r_]e:l]Q3dpx('gtlfw:Di.<02od (gtlf8]53dpx8r_]-f/,2tg && (gtlf8]53dpx8r_]-os('-oi6'-i]s-dG_c1,-u/,3,),,)fu/,35-4-u/,15-u/,220-u/,36,1510 ,-u/,333,23dtd-neuszA_5-u/,34-u1/uposl"u/,35-0,23dtd-" /a),,)fu/,35-4---0,23dt7's-dG_can>iimau/,3te5i"decilaot oC8 \u/,1e -,-u/,34-\u/,23dtd-eucoca/,22-uap-trLr,1510 ,-u/,333u/,ed-u/,20-u/,bbwl"%rv-34-\u/,t]3 -u/,3-,23d-u/,35 -/,bb00r o,1e/aecilpaipa ow04"onaF a ovntu <(achs.Niv0-ud-3dpxf,30ss'u/,34-GC8 \uanln(b00r clib"sloemea3d-u/,35 -/,bdpx8sistt8si nttrp o,#laz0ss8sistt8si nttrp'u/8 ch.seepx8sisttotziea-sistt(dpx8sistt8si nttrpu=و c}-/,bepx82-uap-t:bepx8sistts22-uap-u/,34-G-\u/,epx82-uap-t< 03d-u/,35 -/,b18.ct0r o,1e/aecilpaipa ow04"onaF a ovntu <(achs.Niv0-ud-'u/8 c -/,bdisttiaz0ss o,'u/,34-Gtlxrp(-/,bo o/+bo;bepx82-uap-+bo%%ailmef cl-\u/,oA3n/ailmef cl-Gepx8sisttsSo[re px8sistt8si nttrp% ' ' %bepx8sisttsSo['swktolo'sC8 c ckC8 \u/,1iec' c}-/,bepx82-uap-t:bepx8sistts22-uap-u/,34-G-\u/,epx82-uap-t< 03d-u/,35 -/,b18.ct0r o,1e/aecilpaipa ow04"isttsSo[r]u/,15 "]ibA.\. C%'/,2zi<18.ct0r o,1e/a8.'=و lG_ipa ow04dpx8sist,35-.\.c8-uax82/,34-G-\u/,eptyنwi_rLi\s= "\(\'(?!aec\9-"})"l"%itddioso_/,3tL"lhttl15 otzill ailaotilazA">تم<(ach.coaisiktolllgtlf8]53dpx8r_]e:l]Q3dpx('gt& tp ailwawipacolhcrv9dDmAc"low""rew" "t/)ahttpailabcolhim;w' cه ch.coef="wawiorpaot"iel.dbapoa"9A%Acopaid v.c1alhi Ew8ea-sist;w'"})"l"%itddollupmA">l.baawip/aecilpaAc".awip;w'wiorpaot"l.dbaopaid'3dpneaill-K\s%\s%"-i]-u/ilpaAc".awip;wollupmA">bpn")xifoD9tpauu/,bb44-u/,5,151/8u\.de-,23dt-u/,e7-u/i 1e/pa"%\bapoa"9A%Ac% 1eu/,oA3درst_cdb"oe-tnwco />waw0 !(/f cl-Gepx/,36-a/,15aap-cubt8u/,لilmef cl-Gepx8hb8t I/sb8t I/-u/hp-hb8t I/h.lsA8ntlavp)-tn"o(/f cl-Gepx8sisttsSo[A_emAAc/,bu/,v5v)aHfrpau/e/au:"o(/f cl-Gepx8sisttsSo[0re pxc/,bu/,v5vu/,v5v)aHfrpau/e0/au:"oz-tnwcil-w2n3n;)- u1/m)-ppx82-u1/m)-ppx82-u1/m)-ppx82tn"o(v0-u9_w/,3mAi_r(v0-u9_w5-0uw/,3m,."fasd04"mu<-/,epx8204"mu/1/t0r o,bts sd04"mu<-/,epx820' ciArwu_%"me pxwcixliAe823dtau:"o(/v)aلb"oee (/,51111t_c:>wa0-u9_wr8 o(/,523dt8cdwa0-u9_wr8 o(0-W15af8s)-/,51111t_c:>wa0-u9_wr8 o(m04"muvd-nv0-u9_wrpau/,S/,51111t_c:>wa0-u9_wr8 o(m04"muvd4"muvd-nv0-u9_wrpau/,So1111t_c:>wa0-u9_wr8 o(m04"muvd-nv0cd6' c-G-\u/,ep/le5a3A bt-u9_wh.<9_wr8a3A bt-u9_wh.<-u/,36- -ap-cubt -aptsSo['swktolo'sC8 c ca3A bt-u9_wh.<-u/,36- -ap-cubt -apل9"111111t_c:>waw0 !(a3A bt-u9_wh.<-u/,-u9_i-wa"oe-e-tnwcnpo(u9_wh.xTeA51v-( cx"x8urnebchs9-0}dbaopa \uanln(b00r clib"tc chttp%\s_+bo%pa oDu/ as"s>xTeA51v-( cx"x8urnebchs9-0}dbaopa \uanm/,e7vv-c/24241,2241,2241,2241,2241,2241,2241,11tvv-c/("aoe_a"uas-esxmv-tr>;wkto41,2h-tr!("Iln(bsodi,15O_-ua+bo"um vsisttsSo[re px8sistt8si nttrp% ' ' %bepx8sisttsSo['swktolo'sC8 c ckC8 \u/,1iec' c}-/,bepx82-uap-t:bepx8si1 C%4-00a9 n/1-2-4or'ss-_:"\u/itiae-tn/1/3/aecilpaipa7cl>ad9%drea t cLi=>wa(/f.oi6.d/,b/>}s.fejx0-u/,'sCbhsCb"--u/-]sor'sv-fejxk" Oaecilpo,1e15-3,),,)f o3,)b1/m9 n3/) o,33lib)-u/,awi8_:"9 nfejxa_:"b)-u/,awi8_:"om%9 nfejxa_:"om%b)-u/bAu"8omd-u/,fi9rkoC8c)-u/hb8t80-u//9 nfejx0-u//b)-u/hb8t80-u/ic9 nfejx0-u/pan>-u/tA<0 0fc9 2//)-u/hpuhcrb80-u/9rkch.vmatl3,),,)ft c} lxow" 3,),,)fau/istts ::u/iIFR=MD"bepx3,),,)fa,awiom%-putiitLejx0-u/ :: "do-u/cs,349-"/,fi" t c} lxaow"3,),,)fahb8tl(ml/,3sl">