80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

 • TOEFL Writing

  خواندن این مطلب

  4 دقیقه

  زمان میبرد!

  TOEFL Writing

  مقاله ی ذیل به تشریح و بررسی بخش Writing تافل (TOEFL) می پردازد و در ادامه ی مقاله ی معرفی آزمون تافل نوشته شده. اگر نیاز به اطلاعات کلی درباره ی آزمون تافل و همه ی بخش های آن دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا به مقاله ی مذکور در بخش تافل وبسایت مراجعه کنید.

  بخش مهارت Writing تافل

  چهارمین و آخرین بخش آزمون تافل، مهارت Writing می باشد. در این بخش می بایست 2 انشا آکادمیک بنویسید.

  1. انشا ترکیبی (Integrated)

  اولین انشایی که از شما خواسته می شود، انشا ترکیبی نامیده می شود. از این جهت چنین عنوانی به آن داده اند که می باید ابتدا متنی کوتاه را در مدت 3 دقیقه مطالعه کنید و سپس به یک سخنرانی کلاسی حدودن 2 دقیقه یی در ارتباط با همان متن، اما از دیدگاهی دیگر، گوش بدهید، و نهایتن متنی را در مدت 20 دقیقه بنویسید که دیدگاه های متن و سخنرانی را با هم تطبیق و مقایسه می کند. متن با شروع سخنرانی از روی صفحه حذف می شود، اما بعد از پایان آن جهت بررسی و مراجعه حین نوشتن مجددن نمایش داده می شود.

  سوالی که بعد از خواندن متن و گوش دادن به سنخنرانی پرسیده می شود همیشه از شما می خواهد تا نقطه نظرات مطرح شده در سخنرانی را خلاصه کنید، و توضیح بدهید این نقطه نظرات به چه شکل با نقطه نظرات مطرح شده در متن مرتبط هستند. محدودیتی از نظر تعداد کلمات برای انشا نوشته شده وجود ندارد، اما یک انشا خوب که همه ی اطلاعات مهم را مطرح کند می بایست حدودن بین 150 الی 225 کلمه باشد.

  2. انشا مستقل (Independent)

  در مورد انشا دوم که انشا مستقل (Integrated Writing) نام دارد، به شما تنها یک موضوع برای نوشتن انشا داده می شود، و شما باید انشایی در حدود حداقل 300 کلمه، در مدت 30 دقیقه بنویسید. موضوعی که راجع به آن باید بنویسید محدود به تجربه های شخصی، متداول، و روزمره است؛ و به هیچ عنوان مسئله یی تخصصی یا حرفه یی نیست. این موضوع به شکل جمله یی بیان می شود، و در پایان از شما پرسیده می شود که آیا با آن موافق هستید؛ یا انتخابی مطرح می شود و از شما پرسیده می شود کدام یک را ترجیح می دهید؛ یا ایده یی مطرح می شود و از شما می پرسند حامی آن هستید یا مخالف؛ و مواردی از این قبیل. در واقع در موضوع این انشا همیشه نوعی انتخاب شخصی مطرح است (شبیه به سوال مستقل 2 Speaking)، و شما باید یک کدام را انتخاب کنید و به تفصیل، با جزئیات، و مثال دلیل انتخابتان و امتیازش نسبت به گزینه ی متقابل با آن را شرح دهید.

  نحوه ی نمره دهی در بخش Writing چگونه است؟

  مصححین تافل به هر یک از دو انشایی که برای این بخش می نویسید نمره یی کلی (Holistic) از 0 تا 5 می دهند. سپس میانگین دو نمره را در 6 ضرب می کنند و نمره ی نهایی شما که عددی بین 0 تا 30 است به دست می آید. منظور از نمره ی کلی، مجموعه یی از فاکتور هاست که مصححین هنگام نمره دادن به انشا شما در نظر می گیرند _درست مانند بخش Speaking. به عبارت دیگر معیار این نمره مانند دو بخش Reading و Listening نیست که هر جواب درست معادل کسب یک امتیاز، و هر جواب غلط معادل از دست دادن یک امتیاز محسوب می شد. ویژگی مثبت این روش این است که اشتباهات جزئی و پراکنده می توانند مورد اغماض قرار بگیرند. از جمله اشتباهات جزئی یی که کمترین تاثیر را بر نمره ی شما می گذارد، اشتباه در Spell (هجی) کلمات و اشتباه در استفاده از علایم نگارشی (Punctuation) است. البته بدیهی است تکرار همین اشتباهات کوچک اگر از حدی تجاوز کند که باعث دشوار شدن خواندن انشای شما و گنگ شدن معنا و محتوای آن شود از نمره ی شما کسر خواهد کرد.

  مانند بخش Speaking معیارها و دستورالعمل های مصححین در بخش Writing در قالب جدولی به ارائه شده که در دسترس عموم هم قرار دارد، در آینده این جدول را همراه با ترجمه ی آن در مقاله یی جدا قرار خواهیم داد.

  در جدول ذیل، معدل نمره ی دو انشای بخش Writing در مقیاس 5 و معادل آن در مقیاس 30 را مشاهده می کنید.

  مهارت نگارش

  معدل در مقیاس 5

  نمره در مقیاس 30

  5

  30

  4.5

  28

  4

  25

  3.5

  22

  3

  20

  2.5

  17

  2

  14

  1.5

  11

  1

  8

  0

  0

  بدون شک نوشتن یک Writing خوب درست مانند هر یک از دیگر مهارت های زبانی نیاز به تمرین و پشتکار طولانی مدت دارد، اما در مقالاتی که در مورد هر یک از دو نوع انشا تافل منتشر خواهیم کرد با توضیحات و راهکار هایی که به شما ارائه می کنیم، خواهید توانست حتا در مدتی کوتاه هم نتیجه یی رضایت بخش بگیرید.

   

  انواع انشاهای بخش Writing آزمون تافل:

  1. انشا ترکیبی (Integrated)

  2. انشا مستقل (Independent)

   

  در مقاله هایی مجزا به توضیح و بررسی مجزا و مفصل این دو نوع انشا خواهیم پرداخت و مثال خواهیم زد. پس همچنان با ما همراه باشید.

   

  انگلیسی رو خوشمزه یاد بگیر!

  درباره نویسنده  نظرات کاربران  • علی
   مهمان

   بسیارعالی بود
   ممنون از اطلاعات مفیدتون

  • ساختار inversion گرامر دریافت نمره بالا در رایتینگ و اسپیکینگ آزمون ها
   مهمان

   […] اسپیکینگ تافل و به خصوص رایتینگ تافل برای کسب نمره بالا تر و بهتر می توانید از این ساختار […]

  دیدگاهتان را بنویسید

  مطالب مرتبط