80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

آموزش تکنیک پاسخ به سوال اسپیکینگ تافل تسک 1

اسپیکینگ تافل تسک 1

خواندن این مطلب

9 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش تکنیک پاسخ به سوال اسپیکینگ تافل تسک 1

برای پاسخ دادن به سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 باید مواردی را در نظر بگیرید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

برای اطلاع از آموزش تافل به بخش های مربوط به آن مراجعه نمایید.

اگر احساس می کنید هنوز برای این بخش اماده نشده اید می توانید به بخش آموزش زبان انگلیسی مراجعه نمایید.

همانطور که مستحضر هستید در مقاله گذشته کلیات اسپیکینگ تافل مورد بررسی قرار گرفت و نکات کلی و بسیار مفید در اختیار شما دانش آموزان گرامی قرار داده شد.اگر آن را مطالعه نکردید قویا تاکید میشود آن را مطالعه فرمایید و تا بدان وسیله با کلیات اسپیکینگ تافل آشنا شده و در مقالات بعدی بتوان درک راحت تری از بخش های دیگر را داشته باشید.

آموزش اسپیکینگ تافل تسک 1

سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 و 2 به سوالات Independent معروف می باشند. به دین معنا که فقط یک سوال مطرح میشود و شما باید به آن با توجه به اطلاعات خودتان پاسخ دهید ولی در سوالات سوم، چهارم،پنجم، ششم، که در مقالات بعدی به طور مفصل مورد بررسی قرار داده می شود، بخش ریدینگ و لیسینینگ نیز اضافه می شود و با توجه به آنها باید به سوال پاسخ داده شود.

آنچه که در تسک یک با آن مواجه خواهید شد

در سوال اسپیکینگ تافل تسک 1، بعد از خواندن سوال شما 15 ثانیه وقت خواهید داشت که جواب خودتان را آماده کنید و یک دقیقه یا 60 ثانیه برای پاسخ گویی در اختیار شما قرار میگیرد. برای پاسخ دادن به این نوع سوالات باید به طور مستقیم به سوال جواب بدهید و جواب خود را با دو دلیل ساپورت کنید. در این مقاله به طور کامل کارهای لازمی که در این 15 و 60 ثانیه در روز امتحان انجام دهید بحث می شود. ولی قبل از آن به آنالیز سوال می پردازیم.

موضوعات رایج در اسپیکینگ تسک یک

تسک یک اسپیکینگ تافل موضوعات مختلف

موضوعات سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 بسیار متنوع است به طوریکه می تواند سوال در مورد اخلاق دوست صمیمی شما تا رشته دانشگاهی شما  یا در مورد شهر شما باشد. بسیاری از زبان آموزان در این قسمت مشکل کمبود ایده(lack of idea) داشته که این مشکل تنها با تمرین زیاد به سادگی قابل حل است. برای مثال مرور سوالات گذشته می تواند بسیار مفید باشد(در پایان این مقاله جندتا نمونه سوال برای شما قرار داده خواهد شد). راه دیگر که متوان بدان اشاره کرد این است که خود را در موقعیت های مختلف قرارا داده و با صدای بلند با خودتان حرف بزنید.

انواع سوالات تسک یک اسپیکینگ تافل

Description

در این نوع سوالات موضوعی مانند شهر،کار،دانشگاه و… به شما داده میشود و از شما خواسته می شود با توجه به اطلاعات خودتان به آن پاسخ بدهید. برای مثال در سوال زیر از شما می خواهد که دوست صمیمی خود را معرفی کرده و در مورد او توضیح داده و توضیح دهید که جرا او دوست صمیمی شما است.

Who is your best friend? Describe this person and say why he/she is your best friend.

نکته:

در بخش اسپیکینگ تافل تسک 1 بسیار مهم است که سوال را فهمیده و به آن  به طور کامل جواب دهید. به طوری که اگر سطح زبانی شما () باشد ولی نتوانید به سوال دقیق جواب دهید نمره قابل قبولی نخواهید گرفت. برای مثال، سوال بالا از سه قسمت تشکیل شده است و پاسخ گویی به هر سه بخش لازم است و باعث می شود نمره شما بالا رود.

Three-choice option

در این نوع سوال،  موضوعی را در اختیار شما قرار می دهد و سوالی را مطرح می کند و از شما می خواهد که اگر شما در آن موقعیت بودین کدام گزینه از سه گزینه را انتخاب می کردین. مثال:

 

Your degree requires that you should choose a history course. Which of the following courses would you prefer? (1) Art history (2) Twentieth-century world history (3) Science history

نکته:

برای تسلط کامل بر این نوع سوالات، پیشنهاد می شود در مواقعی خودتان تمرین می کنید؛ روی هر 3 موضوع تمرین کنید.

Planning

در این نوع سوالات در مورد آینده از شما سوال پرسیده می شود. برای مثال در مودر آینده کاری خودتان سوال مطرح می شود و از شما خواسته می شود که در مورد آن توضیح بدهید. بنابر این تسلط روی زمانهای آینده می تواند به شما کمک کند که نمره خوبی کسب کنید. مثال:

 

Where do you see yourself 5 years from now? Describe how you plan to get there.

Giving advice

سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 امکان دارد این نوع سوالات باشد. در این نوع سوالات یک هیده مطرح شده و از شما می خواهد که نظر خود را در مورد آن بگویید. مثال:

Your friend wants a pet but has never owned one before and doesn’t know what to choose. What advice would you give and why?

نحوه پاسخ دادن به اسپیکینگ تافل تسک 1

بعد از بررسی نوع و موضوعات سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 نوبت به آن رسیده است که نحوه آماده کردن و جواب دادن به سوال مورد بررسی قرار بگیرد. همانطور که قبلا در مورد آن توضیح داده شد، در این سوال 15 ثانیه زمان برای شما در نظر گرفته می شود تا در این زمان جواب خودتان را آماده کنید. اما در این زمان کوتاه چه باید کرد که بهترین بازدهی را داشته باشیم. در جواب این سوال باید گفت حتما حتما کلمات را به اختصار بنویسید و تا آنجتا که براتان مقدور است کلمات کمی بنویسید. به عبارتی دیکر فقط از کلید واژه ها استفاده کنید. قانون دوم این است که جواب ها را به ترتیب بنویسید. به طور خلاصه در این 15 ثانیه باید 3 کلمه،به ترتیب زیر، نوشته شود:

  • Answer
  • Reason 1
  • Reason 2

نکته:

در این قسمت اگر فقط یک دلیل داشتید، نگران نباشید و استرس به خودتان وارد نکنید در قسمت بعدی به شما یاد می دهیم که چگونه 60 ثانیه را پر کنید.

برای درک بهتر؛ در آخر این مقاله مثالی برای شما حل خواهیم کرد.

تکنیک پاسخ دادن به سوالات این بخش

60 ثانیه وقت در اختیار شما قرار می گیرد که به سوال پاسخ دهید. تکنیک های زیاد و متنوعی برای جواب دادن به این سوال تدریس می شود. بنا به تجربه 10 ساله گروه زبانی دلنگلیش فرمول زیرساده ترین و موثرترین فرمول برای پاسخ گویی به سوال اول اسپیکینگ تافل می باشد.

  1. Signal+ answer
  2. Signal +reason 1+ explanation+ example
  3. (Signal+ reason 2+ explanation+ example (optional
  4. (Conclusion (optional

همیشه برای جواب دادن به این نوع سوال به طور مستقیم به سوال پاسخ دهید و بعد با دو دلیل آن را ساپورت کنید. فراموش نشود که قبل از شروع هر جمله سیگنال لازم را بکار ببرید تا شنونده به طور کامل متوجه شود و جوابتان coherent باشد.با توجه به جدول زیر میتوانید سیگنال های مرتبط را انتخاب و استفاده کنید.  لازم به ذکر است که دلایل خود را باید توضیح دهید و برای آنها مثال بیاورید. مثال ها میتوانند از زندگی شخصی شما باشند. اگر یک دلیل برای جواب خودتان داشتید، می توان یک نتیجه گیری مختصر برای جواب خود بگویید.   

لیست کلمات مفید برای پاسخ دادن به سوال

Signals for answer  

signals for reason 1

 

signals for reason2

 

Give example conclusion
When it comes to

Frankly speaking

Personally speaking

I would say….

 

The first and foremost

At first

First of all

Initially

First thing to remember

 

Furthermore

Meanwhile

In addition

Additionally

Another key point

For instance

For example

In such case

To point out

For this reason

That is why I…

in the final analysis..

 

نکته:

اگر در موقع پاسخ دادن به سوال اسپیکینگ تافل تسک 1 وقت زیاد آمد نگران نباشید و چیزی به جوابتان زیاد نکنید. اگه جوابتان کامل باشد و پارامترهای دیگر را رعایت کرده باشید نمره مطلوب را خواهید گرفت.

نکته:

سطح زبانی خود از جمله گرامر، speed of speech, intonation ,pronunciation, fluency  خودرا ارتقاع دهید.

 

نمونه سوالات اسپیکینگ تافل تسک 1

What is your most important possession? Describe it and say why it is so important.

Talk about a person in your life who has inspired you. Describe the person and explain why you found him/her inspirational.

 Where do most like to go to eat out? Describe this place and say why you like it most.

Talk about an important national holiday in your home country. Describe it and explain why it is important.

 What is your favorite book or movie? Describe it and say why it is your favorite.

 Who do you feel close to in your family (or extended family)? Describe this person and say why you feel close to him/her.

 Where is a good place to have fun in your city or town? Describe this place and explain why it is fun.

 Talk about an experience in your life that made you feel embarrassed. Describe it and say why it was embarrassing.

Your degree requires that you should choose a history course. Which of the following courses would you prefer? (1) Art history (2) Twentieth-century world history (3) Science history

Your degree requires you to take one course, which one would you choose?
(1) Energy and environment  (2) Health and nutrition (3) Solar system

Which of these methods do you think is the best way to prepare for a test :1) studying alone 2) studying with friends 3) asking a teacher for help?

Among campus facilities, cost, and location, which do you think is the most important factor when choosing a university.

Among the following three professions, which do you think make the biggest contribution to society? Teachers, famers, doctors.

What do you think is the most important quality of a working environment: good leaders, good colleagues, or flexible time?

Your friend is studying engineering and has room for one extra course in her schedule. What sort of course would you recommend she take and why?

Your friend’s brother has begun spending time with a group of people that your friend thinks may not be very good people. He wants to talk with his brother but does not know what to say. What advice would you give him?

Do you think the government should legislate laws to fine people who use cell phones when crossing roads and intersections?

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات