80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

Sentence Simplification Questions (سوال های ساده کردن جمله)

Sentence Simplification Questions

خواندن این مطلب

5 دقیقه

زمان میبرد!

Sentence Simplification Questions (سوال های ساده کردن جمله)

پیش از این در مقاله یی به معرفی بخش Reading تافل پرداختیم و انواع سوال های موجود در این بخش را فهرست کردیم؛ اگر این مقاله را هنوز نخوانده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا آن را بخوانید. در این مقاله به بررسی هفتمین نوع از این سوال ها، یعنی Sentence Simplification Questions یا به فارسی «سوال های ساده کردن جمله» خواهیم پرداخت. مقاله های مربوط به دیگر انواع سوالات بخش Reading تافل را نیز در دلینگلیش بخوانید.

قبل از هر چیز ابتدا باید وارد مقوله آموزش زبان انگلیسی شوید و سپس مشغول آموزش تافل.

قبل از هر چیز به این فایل صوتی گوش کنید:

 

Sentence Simplification Questions
(سوال های ساده کردن جمله)

در این نوع سوال، از شما خواسته می شود گزینه یی را انتخاب کنید که به کاملترین شکل ممکن تمام اطلاعات مهم و اصلی بخشی از متن که انتخاب شده است را در بر بگیرد. گزینه ی صحیح در واقع همان جمله یا جمله ها را به زبانی ساده تر مجددن بیان می کند. گزینه یی صحیح است که همه ی اطلاعات اصلی را در بر داشته باشد، اما ضرورتی ندارد اطلاعات جزئی را هم شامل بشود. به عبارت دیگر، جمله یی که از متن انتخاب شده هم دربردارنده ی اطلاعات اصلی هم جزئی است، اما گزینه ی صحیح لازم نیست ضرورتن دربردارنده ی اطلاعات جزئی هم باشد_ ولی اگر بود، چه بهتر!

گزینه های غلط یا حاوی اطلاعات و نتیجه گیری های غلط هستند، و یا بخشی از رئوس مطالب و اطلاعات اصلی را شامل نمی شوند.

در هر متن تافل بین 0 الی 1 عدد از این نوع سوال وجود دارد.

 

صورت سوال های ساده کردن جمله
(
Sentence Simplification Questions)

صورت این سوال ها همیشه تنها به یک شکل است:

Which of the sentences below best expresses the essential information in the following sentence? Incorrect choices change the meaning in important ways or leave out essential information.

همیشه بعد از صورت سوال، آن بخش از متن که سوال به آن اشاره می کند در گیومه و به صورت پررنگ تکرار می شود، و نیازی نیست به بخش مذکور در متن Reading مراجعه کنید.

 

مثال برای Sentence Simplification Questions
(سوال های ساده کردن جمله)

سوال ذیل نمونه یی از یک امتحان واقعی تافل است.

Which of the sentences below best expresses the essential information in the following sentence? Incorrect choices change the meaning in important ways or leave out essential information.

“The explosion is also calculated to have produced vast quantities of nitric acid and melted rock that sprayed out over much of Earth, starting widespread fires that must have consumed most terrestrial forests and grassland.”

A. Scientists believe that large amounts of nitric acid and melted rock were released by the explosion, causing fires that probably destroyed most of Earth’s plant-life

B. Fires spread out over Earth, burning many forests and releasing nitric acid and other materials into the atmosphere.

C. Scientists have calculated the amount of nitric acid and melted rock that was released on Earth after the explosion.

D. Scientists believe that large fires in forests must have spread to grasslands and caused explosions that destroyed most of Earth’s plants.

 

تکنیک پاسخگویی به Sentence Simplification Questions
(سوال های ساده کردن جمله)

برای جواب دادن به این سوال تنها خواندن همان جمله هایی که از متن انتخاب شده اند کافی است و نیازی به مرور مجدد کل پاراگراف نیست.

برای انتخاب گزینه ی درست باید بتوانید اطلاعات اصلی و اطلاعات جزئی جمله را پیدا کنید. همچنین باید به روابط علت و معلولی اطلاعات جمله، و نتیجه گیری هایی که بر اساس حقایق عنوان شده در جمله گرفته می شود دقت کنید.

 

روابط علت معلولی مثال

در مورد مثالی که ذکر کردیم روابط علت و معلولی و نتایج آن به این ترتیب است:

انفجار باعث پخش شدن حجم عظیمی از مواد معدنی مذاب بر سطح زمین شد، که خود باعث آتش سوزی گسترده یی شد که پهنه ی عظیمی از جنگل ها و مراتع را سوزاند.

 

اطلاعات اصلی و اطلاعات جزئی مثال

اطلاعات اصلی:

انفجار مواد مذاب نابودی پوشش گیاهی

اطلاعات جزئی:

نیتریک اسید (نوع مواد معدنی) جنگل و مراتع (نوع پوشش گیاهی)

 

پس در مورد این مثال مهم این است که بدانیم بخش عظیمی از پوشش گیاهی زمین توسط مواد مذاب حاصل از انفجار نابود شد؛ حال دقیقن نوع مواد معدنی، یا گونه ی گیاهی چندان مهم نیست.

 

جواب مثال Sentence Simplification Questions
(سوال های ساده کردن جمله)

حالا گزینه های مثال را مرور کنیم:

گزینه ی B صحیح نیست، چراکه صحبتی از انفجار نکرده، و همچنین به اشتباه ادعا می کند که آتش سوزی موجب انتشار نیتریک اسید در اتمسفر شده.

گزینه ی C صحیح نیست، چون راجع به سنجیدن مقدار مواد معدنی منتشر شده ی حاصل از انتشار صحبت می کند_ که اصلن ربطی به جمله ی انتخاب شده ندارد.

گزینه ی D صحیح نست، چون دقیقن اطلاعات را برعکس عنوان کرده: آتش سوزی جنگل ها باعث پدید آمدن انفجار شده!

اما گزینه ی A درست است، چرا که اطلاعات اصلی و روابط علت و معلولی را دقیقن به همان شکل مجددن عنوان کرده. حتا نوع ماده ی معدنی را هم ذکر کرده، اگرچه از جزئیات جمله بوده.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات