80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

 • PTE Writing

  How to be a good writer

  خواندن این مطلب

  4 دقیقه

  زمان میبرد!

  PTE Writing

  مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی، مانند یکی از عناصر چهارگانه ی جهان، بسیار مهم و حیاتی است. غالبا اکثر ما می توانیم نظر خود را به صورت کتبی به خوبی و به تفصیل شرح دهیم و این در حالی است که بیان شفاهی آن برای ما مشکل است. پس داشتن مهارت بالای نوشتاری می تواند برای گرفتن نتایج مطلوب و قانع کننده بسیار موثر باشد.

  اما آزمون PTE نیز از آن دسته آزمون های بین الملل است که مهارت نوشتن نیز در آن لحاظ شده و بخش مهمی از آزمون را به خود اختصتص می دهد. در مقاله ی ساختار PTE به معرفی مختصری از این بخش پرداختیم و قسمت های مختلف آن را همراه با مدت زمان مورد نیاز نام بردیم.

  اجازه بدهید یکبار دیگر یادآوری کنیم.

  رایتینگ پی تی ای: بخش های سوم تا ششم از قسمت اول آزمون (گفتاری و نوشتاری)، مهارت نوشتاری Writing متقاضیان PTE را در زبان انگلیسی آکادمیک مورد ارزیابی قرار می دهد. این بخش همراه با آزمون Listening برگزار می شود.

   

  قسمت اول: گفتاری و نوشتاری PTE
  بخش Task محدودیت زمانی
  اول معرفی متقاضی یک دقیقه
  دوم روخوانی ۳۰ الی ۳۵ دقیقه
  تکرار جمله
  توصیف عکس
  بازگویی سخنرانی
  پاسخ کوتاه
  سوم و چهارم خلاصه سازی متن نوشتاری ۲۰ دقیقه
  پنجم خلاصه سازی متن نوشتاری یا نگارش مقاله Essay ۱۰ یا ۲۰ دقیقه
  ششم نگارش مقاله Essay ۲۰ دقیقه

   

  PTE Academic Writing Spelling

  سیستم در این دو Task نوشتاری از متقاضی PTE می خواهد در پاسخ به یک سوال، یک نوشته استاندارد آکادمیک با استفاده از دستور زبان و املای صحیح ارایه کند. در ضمن، سیستم املای متفاوت انگلیسی امریکایی، بریتانیایی، کانادایی و استرالیایی را تشخیص می دهد و همه را می پذیرد اما متقاضی تنها باید از یک نوع املا در کل نوشته اش استفاده کرده و آن ها را ترکیب نکند.

  PTE Academic Writing  چند بخش است؟

  مهارت PTE Academic Writing، در بخش های سوم تا ششم آزمون بوده و از نظر طبیعت بر دو نوع تقسیم می شود:

  SWT (Summarize Written Text)
  WE (Write Essay)

  PTE Academic Writing  شامل چند نوشته می شود و چقدر زمان می برد؟

  آزمون رایتینگ حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه به طول می انجامد. ممکن است از متقاضی خواسته شود که دو خلاصه و یک مقاله بنویسد (۴۰ دقیقه)، سه خلاصه و یک مقاله بنویسد (۵۰ دقیقه) و یا دو خلاصه و دو مقاله (۶۰ دقیقه).

  بخش “خلاصه سازی متن نوشتاری” یا Summarize Written Text با مهارت ریدینگ Reading درهم آمیخته و ترکیبی است, و احتیاج به تمرکز بالایی دارد.

  بخش ۳ الی ۶ Writing، چهل الی شصت دقیقه
  طبیعت فعالیت توضیح مهارت های مورد ارزیابی طول سوال طول پاسخ مدت زمان
  خلاصه سازی متن نوشتاری نگارش یک خلاصه “یک جمله ای” بعد از خواندن یک متن Reading and Writing متنی تا ۳۰۰ کلمه یک جمله ۵ تا ۷۵ کلمه ای ۱۰ دقیقه
  مقاله Essay نگارش یک مقاله ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه ای راجع به موضوع داده شده Writing تا ۴ جمله یک مقاله ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه ای ۲۰ دقیقه

   

  متن داده شده در آیتم (SWT (Summarize Written Text‌ در رایتینگ آزمون PTE Academic، روی موضوعات آکادمیک متمرکز است، موضوعاتی مثلHumanities،  Natural Science و Social Science. مطالبی که در این متون داده می شود ممکن است برای متقاضی PTE‌ ناآشنا باشد اما نیازی به دانستن آن ها ندارد چرا که هرچه لازم است در خودِ آن متن آورده شده است.

  متقاضی PTE می تواند با استفاده از خودکار و دفترچه یادداشت، هنگام خواندن آن Passage برای خودش یادداشت برداشته و سپس حین نگارش جمله ی خلاصه، از آن ها استفاده کند.

  زمان هر آیتم نوشتاری به صورت جداگانه حساب می شود. در گوشه بالا سمت راست، زمانی که متقاضی دارد به صورت شمارش معکوس به نمایش در می آید.

  امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. در روزهای آینده نیز به همین مقاله سر بزنید چرا که رفته رفته اطلاعات تکمیلی را به آن اضافه خواهم کرد.

  منتظر نظراتتان هستم.

  درباره نویسنده  نظرات کاربران  دیدگاهتان را بنویسید

  مطالب مرتبط