80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

Vocabulary Questions

Vocabulary Questions

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

Vocabulary Questions

قبلن در مقاله یی به معرفی بخش Reading تافل پرداختیم و انواع سوالات موجود در این بخش را فهرست کردیم (اگر این مقاله را هنوز نخوانده اید پیشنهاد می کنیم حتمن بخوانیدش). در این مقاله به بررسی پنجمین نوع از این سوال ها، یعنی Vocabulary Questions یا به فارسی «سؤال های لغت» خواهیم پرداخت.

قبل از هر چیز به این فایل صوتی گوش کنید:

Vocabulary Questions (سوال های لغت)

در این نوع سوالات از شما خواسته می شود مترادفی برای کلمه، عبارت، یا اصطلاحی مشخص شده از متن از میان گزینه های داده شده انتخاب کنید. کلمات و عبارات خواسته شده همیشه از کلمات آکامیک هستند، و نه کلمات تخصصی ویژه ی رشته های خاص. تشخیص جای این کلمات و عبارات آسان است، چراکه در متن هایلایت شده اند.

در هر متن تافل بین 3 الی 5 عدد از این نوع سوال وجود دارد.

 

صورت سوال های لغت (Vocabulary Questions)

صورت این سوالات معمولن با این شکل شروع می شود:

The word “*” in the passage is closest in meaning to:

The phrase “*” in the passage is closest in meaning to:

In stating “*”, the author means:

 

مثال برای Vocabulary Questions (سوال های لغت)

مثال ذیل نمونه یی از یک امتحان اصلی تافل است.

The word “pose” is closest in meaning to:

A. Claim

B. Model

C. Assume

D. Present

 

There is increasing evidence that the impacts of meteorites have had important effects on Earth, particularly in the field of biological evolution. Such impacts continue to pose a natural hazard to life on Earth.

 

تکنیک پاسخ گویی به Vocabulary Questions (سوال های لغت)

برای جواب دادن به این سوالات معمولن تنها نیاز است تا گنجینه ی لغات آکادمیک گسترده یی داشته باشید. از مدت ها قبل از تاریخ آزمون شما باید گنجینه لغات آکادمیکتان را تقویت کنید. اما همیشه یادتان باشد یک کلمه می تواند بستگی به موضوع بحث و یا جای آن در جمله معنی متفاوتی از آن معنایی که شما حفظ کرده اید داشته باشد، پس بهتر است حتا اگر معنای کلمه ی خواسته شده را بلافاصله تشخیص دادید، نگاهی هم به گزینه های دیگر بیاندازید. برای سنجیدن اینکه گزینه یی که انتخاب کرده اید مترادف دقیق کلمه ی هایلایت شده است، آن را در متن جایگزین کنید و ببینید آیا همان معنا را می دهد یا نه.

خواندن کل پاراگراف برای جواب دادن به این گونه سوالات بیهوده است چراکه تمام آنچه که برای پاسخ گویی به این سوال لازم است در همان جمله یی که کلمه ی هایلایت شده در آن استفاده شده وجود دارد؛ بقیه ی پاراگراف یا متن به شما کمکی نمی کند.

اگر معنای دقیق کلمه را نمی دانید باید از تکنیک های حدس زدن معنی کلمات در متن استفاده کنید؛ مثل تشریح کردن کلمه و یافتن ریشه و پسوند و پیشوند آن، و یا استفاده از جایگاه صرفی و نحوی آن کلمه یا همان Part of Speech.

 

پاسخ مثال Vocabulary Questions (سوال های لغت)

در مورد این سوال، گزینه ی درست D است. در آخرین جمله ی پاراگراف، کلمه ی Pose به معنایی شبیه به ایجاد کردن یا باعث شدن به کار رفته. درمیان گزینه های سوال هم تنها کلمه ی Present به معنای ایجاد کردن یا باعث شدن قابل استفاده است. اگر این کلمه را در متن با Pose جایگزین کنیم، هیچ خللی در معنای جمله ی آخر متن ایجاد نمی شود.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات