80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

 • نحوه پاسخ دهی به سوال دوم اسپیکینگ تافل

  خواندن این مطلب

  6 دقیقه

  زمان میبرد!

  نحوه پاسخ دهی به سوال دوم اسپیکینگ تافل

  نحوه پاسخ دهی به سوال دوم اسپیکینگ تافل را در این مقاله همراه با شما خواهیم بود.

  در مقاله قبلی تکنیک پاسخ به سوال اسپیکینگ تسک 1 سوال اول برای شما زبان آموزان علاقمند به طور مفصل تشریح و تدریس شد. حال نوبت به تحلیل سوال دوم اسپیکسنگ تافل رسیده است. این نوع سوال هم مانند سوال اول به Independent معروف است. به طوریکه سوال مطرح می شود و شما بایدبر اساس دانش خودتان به آن جواب دهید ولی در سوالات سوم تا ششم  Reading وListening  به سوال اضافه شده و شما باید بر اساس آنها به سوال مطرح شده پاسخ دهید.

  برای یادگیری روش های پاسخ دهی به سوالات اسپیکینگ می توانید به بخش آموزش اسپیکینگ تافل مراجعه کنید.

  سوال دوم اسپیکینگ تافل

  در سوال دوم اسپیکینگ تافل، بعد از خواندن سوال 15 ثانیه برای آماده کردن جواب و 60 ثانیه برای پاسخ دادن در اختیار شما قرار میگیرد.

  لازم  به ذکر است که سوال به طور اتوماتیک برای شما خوانده میشود لذا بسیار مهم است که سوال را با یک بار گوش دادن متوجه شوید و بدانید که دقیقا از شما چه می خواهد. دوباره خواندن سوال زمان شما را تلف می کند پس اکیدا توصیه می شود تمرین زیاد انجام دهید تا به تسلط کافی برسید.

  تنوع سوالات بخش دوم

  سوال دوم اسپیکینگ تافل بر خلاف سوال اول از تنوع زیادی برخوردار نیست و از دو نوع Preference و   Agree/Disagree تشکیل می شود .

  در سوالات Preference نیز به شما دو انتخاب داده می شود و از شما می خواهد که یکی را انتخاب کرده و در مورد آن توضیح بدهید.

  برای جواب دادن به سوالات باید یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و با دو دلیل آن را ساپورت کنید.

  موضوعات سوال دوم اسپیکینگ تافل

  مانند سوال اول بسیار متنوع است و میتواند در مورد موضوعات روزمره یا اکادمیک باشد. پس با تمرین زیاد خودتان را برای هر موضوعی آماده کنید.

  لاذم به ذکر است که در امتحانات زبانی مانند تافل، دانش شما را مورد سنجش قرار نمی دهد ولی نحوه ساپورت جواب از اهمیت زیادی برخوردار است. پس تمرین زیاد این توانایی را به شما می دهد که جواب خود را به نحوه مطلوب ساپورت کنید.

  تکنیک پاسخ دادن به سوال دوم

  همانطور که قبلا هم ذکر کردیم در سوال دوم اسپیکینگ تافل15 ثانیه زمان در اختیار شما قرار میگیرد تا جواب خود را آماده کنید. در این 15 ثانیه، شما باید تنها جواب و 2 دلیل خود را بنویسید.

  • Answer
  • Reason 1
  • Reason 2

  نکته:

  به دلیل اینکه 15 ثانیه بسیار وقت کمی است شما باید بسیار سریع عمل کنید. دقت داشته باشید که از فقط و فقط از کلمات کلیدی استفاده کنید و فرم کوتاه شده کلمات را بنویسید. فرم کوتاه شده کلمات بدین معنی که لازم نیست که کل کلمه را بنویسید و فقط یک یا چند حرفی از آن را بنویسید. برای مثال به جای کلمه ِDisagreeفقط می توان از کلمه D  استفاده کرد.

  برای پاسخ دادن به سوال دوم اسپیکینگ تافل، به شما 60 ثانیه زمان داده میشود و شما باید با رعایت تمام نکات گفته شده در مقاله اول این بخش، به آن پاسخ دهید. برای پاسخ دادن به این سوال گروه آموزشی زبان دلنگلیش سااختار زیر را به شما زبان آموزان عزیز پیشنهاد می کند:

  1. Signal+ answer
  2. Signal +reason 1+ explanation+ example
  3. (Signal+ reason 2+ explanation+ example (optional
  4. (Conclusion (optional

   

  همانطور که ملاحظه می فرمایید، شما باید در  قسمت اول به صورت مستقیم به سوال پاسخ دهید. به عبارتی دیگر شما در قسمت اول جوابتان باید بگویید که با سوال موافق/مخالف  هستید یا کدام گزینه را ترجیح می دهید. لازم به ذکر است که برای شروع هر جمله باید از سیگنال درست استفاده کنید. در جدول زیر برخی از آنها برای شما آماده شده است که می توانید از آنها استفاده کنید. بعد از گفتن جوابتان باید آن را با دو دلیل ساپورت کرده و برای آنها توضیحات و مثال بیاورید.

   

  عبارات مفید تسک دو

  Signals for answer  

  signals for reason 1

   

  signals for reason2

   

  conclusion
  Given the ideas, I prefer…

  Given the ideas, I agree with…

  In my opinion…
  It’s clear to me that the best action to take is…

  I believe that…
  After considering the options,

   

   

  The first and foremost

  At first

  First of all

  Initially

  The first reason is that

  The most compelling evidence

  On the negative/positive side

  Furthermore

  Meanwhile

  In addition

  Additionally

  Another reason is that

  That is why

  As result

  Under those circumstance

  For this reason

  Thus

  Consequently

  Therefore

  To summarize

   

  نکته:

  اگر در روز امتحان فقط یک دلیل برای جواب خود داشتید، اصلا نگران نباشید و با اعتماد به نفس بالا به سوال جواب دهید و بجای دلیل دوم یک نتیجه گیری در جواب خود بگویید.

  نکته:

  اگر وقت زیاد آمد به جواب خود هیچ چیزی اضافه نکنید. این کار باعث افت coherence می شود.

  برای درک مطالب بالا سوال زیر را به دقت مطالعه فرمایید و آن را آنالیز کنید:

  چند نمونه از سوال دوم اسپیکینگ تافل

  Do you agree or disagree with the following statement? If you want to succeed in business, being outgoing and friendly is very important

   

  If the police stop a driver who is driving drunk (after drinking alcohol), do you think that the person’s driver’s license should be taken away? Support your answer

   

  Do you agree or disagree with the following statement? The government should forbid violence and bad language in TV programs. Use specific reasons and examples in your answer

   

  Many people think that students study course materials more effectively by taking exams, while others think that students learn more effective through doing other activities like completing projects, which one do you think is more effective

   

   

  Is it better to use your extra money to buy some objects like clothes or electronic products, or is it better to use the extra money to increase your experiences like going for a vacation or a concert? Use specific reasons and examples to support your opinion

   

  Some people go to take exercise outside or go to the gym each day, while others take exercise or go to the gym when they have free time. Which opinion would you prefer to and give your reasons

   

  Some people prefer to buy new books while some people would like to buy used books, what is your opinion

  درباره نویسنده  نظرات کاربران  دیدگاهتان را بنویسید

  مطالب مرتبط