80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

آموزش تکنیک پاسخ به سوال اسپیکینگ تافل تسک 3

تافل اسپیکینگ تسک 3

خواندن این مطلب

8 دقیقه

زمان میبرد!

آموزش تکنیک پاسخ به سوال اسپیکینگ تافل تسک 3

در این مقاله سعی بر این است که روش های پاسخ گویی به اسپیکینگ تافل تسک 3  آموزش داده شود. با ما همراه باشید.

در مقالات قبلی به آنالیز و تکنیک های پاسخ گویی به سوالات یک و دو یا همان Independent  پرداختیم. حال نوبت آن فرا رسیده که در مورد تکنیک های پاسخ گویی به سوال اسپیکینگ تافل تسک 3 با شما زبان آموزان عزیز مطالب مفیدی را به اشتراک بگذاریم.

از سوال اسپیکینگ تافل تسک 3 به بعد، سوالات اسپیکینگ تافل به سوالات Integratedمعروف هستند.قبل از هر توضیحی لازم است بدانید که منظور از Integrated این است که، در این نوع سوالات شما باید یک ریدینگ را بخوانید و بعد به یک لیسنینگ گوش دهید ودر نهایت با توجه به این داده ها به سوال پاسخ دهید. لازم به ذکر است که در سوال پنجم و ششم، فقط بخش لیسنینگ وجود دارد ( در مقالات مربوط به آن ها به طور مفصل در مورد  آنها بحث شده است و برای آشنایی بیشتر به مقالات مربوط به آن در صفحه آموزش تافل بخش ایسپیکینگ مراجعه فرمایید).

آموزش اسپیکینگ تافل تسک 3

در ابتدای شروع سوال اسپیکینگ تافل تسک 3 ،یک ریدینگ کوتاه که همیشه در مورد تغییرات در محیط دانشگاهی است، در اختیار شما قرار می گیرد و بعد از آن یک لیسنینگ در مورد همان موضوع پخش می شود. در بخش لیسنینگ، همیشه دو دانشجو در مورد تغییرات بحث می کنند و یا با آن موافق یا مخالف هستند.

سوال اسپیکینگ تافل تسک 3

در بخش سوال هم از شما می خواهد بیان کنید که نظر دانشجو در مورد آن تغییر چه بوده است و چرا آن نظرات را داشته است. پس به طور خلاصه می توان گفت در تسک 3؛ یک ریدینگ که 50-45 ثانیه وقت دارید آن را بخوانید، یک لیسنینگ به مدت 2-1 دقیقه پخش می شود. بعد از این دو مرحله 30 ثانیه در اختیار شما قرار می گیرد که پاسخ خود را آماده کنید و 60 ثانیه وقت دارید که به سوال پاسخ دهید.

Response time

Preparation time

Listening

Reading

Question type

60 seconds

30 seconds

1-2 minutes

45-50 seconds

Q3

 

تکنیک های جواب دادن به اسپیکینگ تافل تسک 3

در ادامه ای این مقاله به آنالیز ریدینگ، لیسنینگ، نحویه آماده کردن پاسخ و در نهایت نحویه پاسخ دادن به سوال اسپیکینگ تافل تسک 3 را به شما آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید.

ریدینگ تسک 3

درسوال اسپیکینگ تافل تسک 3 یک بخش ریدینگ وجود دارد که شما 50-45 ثانیه وقت دارید که یک ریدینگ 100-90 کلمه ای را بخوانید و چون نسبتا وقت کمی است، بسیاری از زبان آموزان در این بخش مشکل کمبود وقت دارند. بر اساس تجربیات چند ساله تیم دلنگلیش در آموزش تافل، در این مدت کوتاه شما کافی است که سه کار انجام دهید. این سه کار عبارت اند از فهمیدن موضوع ، نوع تغییر(Announcement or proposal) و دلایل تغییر.

به عبارتی دیگر این سه موضوع را باید نوت برداری کنید:

What is the topic?

What is the type of the change? (Announcement or proposal)

What are the points or reasons for the change?

Announcement:

اطلاعیه ی است که از طرف داشگاه یا یک ارگان دولتی اعلام می شود و در آن این ارگان ها قصد اعمال تغییری را دارند یا می خواهند تغییری را انجام دهند.

Proposal:

پیشنهادی است که از طرف دانشجویان مطرح می شود.

دانستن و تشخیص این دو حالت بسیار مهم می باشد و در نحوه ی پاسخ گویی از اهمیت بالایی بر خوردار است.

لیسنینگ تسک 3

در سوال اسپیکینگ تافل تسک 3 یک بخش لیسنینگ وجود دارد که در این بخش شما به مکالمه دو دانشجو گوش خواهید داد که در مورد تغییری که در بخش ریدینگ مطرح شده است، بحث می کنند. در این بخش، حتما یکی از دانشجو ها مخالف یا موافق موضوع می باشد و دلایل(معمولا دو دلیل) خود را برای موافقت یا مخالفت خود ارایه می کند. شما در حین گوش دادن به آن باید نوت برداری کنید و نوت برداری شما باید بسیار واضح و فقط در مورد 3 مورد زیر باشد:

Note taking

Agree/Disagree

Reason 1 and his/her claim about it

Reason 2 and his/her claim about it

آماده کردن پاسخ برای جواب دادن به سوال تسک 3

در سوال اسپیکینگ تافل تسک 3، 30 ثانیه در اختیار شما قرار می گیرد که پاسخ خود را آماده کنید. در این 30 ثانیه ما به شما پیشنهاد می کنیم که گرامر هایی را که می خواهید در این بخش استفاده کنید را مشخص کنید.

نحویه پاسخ گویی به سوال تسک 3

برای پاسخ گویی به سوال  اسپیکینگ تافل تسک 3 ابتدا از بخش ریدینگ شروع کنید و تغییری را که مخواهد اعمال شود را بیان کنید. بعد به بخش لیسنینگ رفته و نظرات دانشجویی که در مورد آن تغییر مخالف یا موافق است را بیان کنید.

مثال:

Hot Breakfasts Eliminated

Beginning next month, Dining Services will no longer serve hot breakfast foods at university dining halls. Instead, students will be offered a wide assortment of cold breakfast items in the morning. These cold breakfast foods, such as breads, fruit, and yogurt, are healthier than many of the hot breakfast items that we will stop serving, so health-conscious students should welcome this change. Students will benefit in another way as well, because limiting the breakfast selection to cold food items will save money and allow us to keep our meal plans affordable

 این مثال announcement است چون دانشگاه یا همان dining services  می خواهد تغیری را اعمال کند.

به لیسنینگ زیر به دقت گوش دهید.

Transcription

 (woman) Do you believe any of this? It’s ridiculous

(man) What do you mean? It is important to eat healthy foods

(woman) Sure it is! But they are saying a yogurt is better for you than an omelet or than hot cereal? I mean, whether something is hot or cold, that shouldn’t be the issue. Let’s say maybe on a cold morning, in that case, which is going to be better for you, a bowl of cold cereal or a nice warm omelet? It’s obvious. There’s no question.

(man) I’m not gonna argue with you there.(woman)

And this whole thing about saving money

(man) ?What about it

(woman) Well, they are actually going to make things worse for us, not better. Cause if they start to cutting back and we can’t get what we want here on campus, well, we are going to going off campus and pay off-campus prices. And you know what? That’ll be expensive. Even if it’s only two or three mornings a week, it can add up

حال به نمونه ای از جواب ما برای این سوال دقت کنید.

According to the reading, the dining service is going to stop serving hot breakfast next month. because it is healthier and cheaper in comparison with cold meal, they made this decision

But the woman considers the idea irrational because of two reason

First of all, although she asserted that cold food is healthier, it is not fair to omit the warm food. In addition, the woman stated that if students have a delicious warm omelet in cold weather, they will enjoy more than having a bowl of cold cereal

Secondly, regarding what she said, eliminating the hot breakfast, the situation will be more difficult. Also, she told that they were going to pay more if they started to cutting back the hot meal in the campus

برای دیدن و حل مثال های بیشتر با ما در ارتباط باشید.

امیدوارم که این مطلب برای زبان آموزان دلنگلیش مفید بوده باشد. برای یادگرفتن نکات بیشتر می توانید با تیم پشتیبانی ما یا با ایمیل من ([email protected]) در ارتباط باشید. نظرات و پیشنهادات شما ما را در رسیدن به هدفمان که بالا بردن سطح زبانی زبان آموزان است،کمک می کند.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

محصولات جدید

جستجو کنید ...

تبلیغات