80 درصد تخفیف

| نرم افزار رایتینگ IELTS

 • Detail (جزئیات) – انواع سوال های Listening آزمون تافل

  Detail (جزئیات) - انواع سوال های Listening آزمون تافل

  خواندن این مطلب

  4 دقیقه

  زمان میبرد!

  Detail (جزئیات) – انواع سوال های Listening آزمون تافل

  پیش از این در مقاله یی به معرفی بخش Listening تافل پرداختیم و انواع سوال های موجود در این بخش را فهرست کردیم؛ اگر این مقاله را هنوز نخوانده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا آن را بخوانید. در این مقاله به بررسی و تشریح کامل سومین نوع از این سوال ها، یعنی Detail یا به فارسی «جزئیات» خواهیم پرداخت، مثال خواهیم زد، و تکنیک و روش پاسخ گویی به آن را توضیح خواهیم داد. مقاله های مربوط به دیگر انواع سوالات بخش Listening تافل را نیز در دلینگلیش بخوانید.

  Detail (جزئیات) - انواع سوال های Listening آزمون تافل

   

  قبل از خواندن این مقاله، به توضیحات صوتی گوش کنید:

   

  Detail (جزئیات)

  در این نوع سوالات لازم است جزئیات، نکات، و یا حقایق (Fact) اصلی و مهمی از سخنرانی ها یا مکالمه ها، که به طور آشکار و مستقیم در بین گفت و گو ها مطرح شده اند را به خاطر داشته باشید. این جزئیات به طریقی مرتبط با لب یا چکیده ی محتوای گفت و گو هستند. هدف از طرح این نوع سوال این است که مشخص بشود آیا سواد انگلیسی شما به اندازه یی هست که علاوه بر متوجه شدن لب و چکیده ی مطالب در گفت و گو ها، جزئیات آن ها را هم متوجه بشوید.

  سوالی که پرسیده می شود، جزئیاتی از رئوس اصلی و عمده ی مطالب است؛ و نه جزئیات حاشیه یی مطالب. بنابراین دانشتن همین رئوس مطالب و ایده های اصلی صحبت ها می تواند به شما کمک کند تا جواب مناسب را پیدا کنید.

  گاهی نوع دیگری از این سوال مطرح می شود که می بایست بیشتر از یک گزینه را انتخاب کنید، در این صورت انتخاب 2 یا 3 گزینه از 4 الی 6 گزینه ی موجود به شما داده می شود. اما نمره یی که منظور می شود فقط 1 نمره است؛ و باید همه ی گزینه ها صحیح باشند تا 1 نمره را بگیرید، وگرنه هیچ نمره یی نمی گیرید.

   

  صورت سوال های جزئیات (Detail)

  صورت این نوع سوال معمولن به شکل های ذیل است:

  • According to the professor, what is one way that X can affect Y?

  • What is X?

  • What resulted from the invention of the X?

  • According to the professor, what is the main problem with the X theory?

  • According to the lecture, what are some characteristics of X?

  • How did X happen?

  • How did X cause/affect/make Y?

   

  مثال برای سوال های Detail (جزئیات)

  مثالی که در ادامه می خوانید از مکالمه ی نمونه Listening تافل طرح شده؛ ابتدا به آن مراجعه کنید، بعد مثال ذیل را بخوانید:

  Who is buying new jackets for the team?

  A. The coach

  B. The captain of the team

  C. A former player

  D. A group of basketball fans

   

  تکنیک پاسخگویی به سوال های Detail (جزئیات)

  مجددن تأکید می کنیم که جزئیاتی که از آن ها سوال پرسیده می شود مستقیمن از عین صحبت های گویندگان است. این جزئیات می تواند شامل توضیحات، مثال ها، و استدلال های گوینده یا گویندگان باشد. بنابراین هر چقدر بیشتر بتوانید این جزئیات را به یاد بیاورید یا از آن ها نت برداری کنید، به نفعتان است. اما فراموش نکنید که بیش از حد نباید روی یادداشت برداری از این جزئیات وقت بگذارید، چراکه ممکن است موجب بشود حواستان از ادامه ی صحبت های گویندگان پرت بشود.

  همانطور که گفته شد نوت برداری تکنیکی به درد بخور برای این نوع سوال است، اما تکیه ی بیش از حد به آن مساوی است با از دست دادن بسیاری مطلب دیگر که ممکن است از آن ها سوال مطرح شود. یادداشت هایتان نباید فراتر از چند کلمه یا چند عبارت کوتاه برود. یک تمرین خوب برای نوت برداری مفید، نوت برداری از میزگرد های خبری، یا سخنرای های شخصیت های معروف است.

  کار درست و اصولی  برای موفقیت در این بخش این است که از چند ماه قبل از آزمون با گوش دادن بسیار به صحبت های انگلیسی، مهارت خود را آن قدر افزایش بدهید که گفت و گوی انگلیسی برایتان چیزی طبیعی باشد تا هنگام مطرح شدن یک سرفصل یا شنیدن یک موضوع آن قدر به آن فکر نکنید که مطالب بعد از آن را نشونید، یا رشته ی صحبت ها از دستتان در برود.

  هنگام بررسی گزینه هایی که سوال به شما داده، یک گزینه را فقط بخاطر این که کلمه یا عباراتی از متن در آن ها وجود دارد انتخاب نکنید، بلکه همه ی گزینه ها را یک به یک بررسی کنید.

   

  پاسخ مثال برای سوال های Detail (جزئیات)

  جواب صحیح، همانطور که علنن و مستقیمن از زبان مربی مطرح شد، «بازیکن سابق تیم» است؛ چراکه او بوده که لباس ها را به اعضای جدید تیم هدیه داده است. پس گزینه ی صحیح C است.

  درباره نویسنده  نظرات کاربران  دیدگاهتان را بنویسید

  مطالب مرتبط