بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان

این مقاله توسط محمدعلی هاشمی در تاریخ نوشته شده است و سطح این متن است.
مطالعه این متن نیازمند صرف دقیقه زمان می باشد.کتاب های بسیار زیادی در زمینه آموزش زبان انگلیسی در بازار وجود دارد اما در این مقاله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را به شما معرفی می کنیم. در تمام کتاب های آموزشی ،آموزش گرامر وجود دارد و هر کدام از آن ها بخش عمده ای را به گرامر اختصاص داده اند.

همچنین آموزش مکالمه از دیگر بخش های این کتاب ها می باشد که برای تقویت مکالمه تعبیه شده اند.

شاید بخش آموزش نگارش کمی در این کتاب ها کمتر مورد توجه قرار گرفته چرا که در تمام این کتاب ها آموزش مهارت ریدینگ و مهارت لیسنینگ به خوبی آموزش داده شده اند.

آموزش تضمینی زبان انگلیسی

دوره های آیلتس، تافل، مکالمه، گرامر

یادگیری زبان انگلیسی

نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان این است که دقت داشته باشید درصد بسیار زیادی از این انتخاب سلیغه ای بوده و عمدتا دلیل منطقی و علمی خاصی ندارد مگر جزئیات بسیار ریز که آن هم اهمیتی ندارد.

 

به طور کلی توصیه من آن است که از کتاب های به روز استفاده کنید تا کتاب های قدیمی دلیل آن هم واضح و منطقی است:

 1. موضوعات جدید و به روزی دارند.
 2. از نظر بصری مطابق استاندارد های روز آموزشی و روانشناسی هستند.

 

اما اگر قصد انتخاب کتاب را دارید به حرف هیچ کس گوش ندهید به کتاب فروشی بروید و کتاب های مختلف را ورق بزنید هر کدام که به شما حس بهتری داد همان را بگیرید و بخوانید قطعا آن کتاب برای شما بهترین کتاب آموزشی می باشد.

 

معرفی بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

همان طور که قبلا به آن اشاره کردم بهترین کتاب همان است که شما احساس راحتی با آن دارید و از آن خوشتان می آید. تمام کتاب های انتشارات معروف جهان طبق استاندارد های آموزشی کتاب تولید می کنند و این طور نیست که بگوییم فلان کتاب غلط است و … هرکس هم به شما توصیه کند بر اساس ذوق و اشتیاق خودش به شما کتاب معرفی می کند.

 

ناشران بهترین کتاب فراگیری مهارت زبان انگلیسی برای بزرگسالان

شاید ناشران مختلفی در این زمینه باشند اما ما در این بخش به آن دست می پردازیم که در ایران کتاب دارند و به معرفی مهم ترین های آن ها بسنده می کنیم.

 

 1. انتشارات Cambridge
 2. انتشارات Oxford
 3. انتشارات Pearson Longman
 4. انتشارات Collins
 5. انتشارات MacMillan
 6. انتشارات National Geographic Learning

 

 1. کتاب Headway

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان New Headway 4th Edition

کتاب های سری Headway که یکی از بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد توسط انتشران Oxford چاپ شده است.

New Headway  که انگلیسی بریتانیایی تدریس می کند شما را با لهجه زیبای انگلیسی و کلمات مخصوص به آن آشنا می کند.

American Headway همان طور که از اسمش مشخص هست لهجه و کلمات را به صورت انگلیسی آمریکایی به شما آموزش می دهد.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American Headway third edition

نکته جالب اینکه این دو با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و فقط در لهجه با هم متفاوتند و در موارد دیگر به شدت شبیه هم دیگر هستند شاید اسم ها تغییر کرده و یا برخی از ریدینگ ها یا لیسننینگ ها کمی متفاوت هستند با یکدیگر.

کتاب Headway شامل ۶ سطح می باشد Starter (beginner), Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate و  Advanced

 

 1. کتاب English File

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان English File third edition

کتاب English File هم یکی از کتاب های پر طرف دار است که باز هم توسط انتشارات Oxford چاپ شده است و در حال حاضر به دو صرت انگلیسی و آمریکایی در بازار یافت می شود.

English File  جدید هم در بازار ایران موجود است نکته ای که Edition  سوم این کتاب را کمی عجیب کرده است این است که این کتاب دارای ۷ سطح می باشد و بین intermediate  و Upper-Intermediate لول جدید از خود در آوری کرده است به نام Intermediate Plus

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American English File

American English File  اما همان ۶ سطح را دارد که معمولا با Starter  شروع می شود و آخرین کتاب ان که سطح Advanced  یا کتاب شما ۵ می باشد.

 1. کتاب Top Notch & Summit

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Top Notch 3rd edition

این مجموعه کتاب که توسط انتشارات Pearson چاپ شده کمی عجیب تر از بقیه کتاب ها به نظر می رسد. چرا که کتاب Top Notch  و Summit در واقع یک کتاب هستند که لول Upper-Intermediate  و Advanced آن برای خفن به نظر رسیدن نام دیگری برای آن گذاشته اند.

اگر این دو نام را شندید بدانید جفتش یکی هست و دو کتاب مجزا نیستند.

این کتاب هم مناسب یادگیری زبان انگلیسی هست که می توانید برای تقویت مهارت خای مختلف زبانی از ان استفاده کنید.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Summit 1 2

کتاب Top Notch شامل کتاب Fundamental  کتاب ۱ و ۲ و ۳ می شود که تا سطح Intermediate  می باشد.

برای ادامه داستان یعنی لول  Upper-intermediate و Advanced باید به سراغ کتاب Summit بروید یعنی Summit 1 ,2.

 

 1. کتاب Market Leader

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Market Leader Business English

اگر قصد دارید با اهداف کاری و شعلی زبان یاد بگیرید و چاره ی دیگری ندارید به سراغ کتاب Market Leader بروید توصیه اکید می کنم هرگز این کتاب را با هر بهانه ای جایگزین کتاب Business Result  نکنید چرا که کتاب های Result  کلا به درد نمی خورند حالا چه Business چه FCE چه English Result در این بخش به دلیل اینکه به معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می پردازیم جایی برای معرفی بدترین کتاب وجود ندارد اما به همین به بسنده میکنم که بدترین کتاب در جهان کتاب Result است.

 

این کتاب نیز برای انتشارات Pearson  می باشد که بهترین گزینه برای Business English است. اما دقت داشته باشید که ما در زبان انگلیسی چیزی به عنوان Business English  نداریم تنها کمکی این کتاب می کند موضوعات مرتبط با کار است وگرنه خیلی ذهن خود را درگیر مسائل این چنین نفرمایید.

 

 1. کتاب های Jack C. Richards

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Four Corners

در حال حاضر معروف ترین کتاب های او یکی Interchange معروف است دیگری کتاب  Four Corners می باشد. گرچه آقای Jack C, Richards  از افراد بزرگ آموزش زبان انگلیسی هستند به شخصه از روش کتاب های درسی زبان انگلیسی ایشان راضی نیستم.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان interchange 5th edition

نمی توانم منطقی این کتاب ها را نفی کنم اما با سلیقه من هم خوانی ندارد چه به عنوان زبان آموز و چه به عنوان مدرس زبان انگلیسی هرگز به سراغ این دو کتاب نرفتم و نخواهم رفت. تنها دلیل ان هم این است که این کتاب ها به دلم نمی نشینند.

هر دوی این کتاب ها یعنی Four Corners و Interchange توسط انتشارات Cambridge  چاپ شده اند.

 

سخن آخر کتاب های آموشی

گرچه کتاب های دیگری هم هستند اما در اینجا به بهترین ها پرداختیم. اما فراموش نکنید بهترین کتاب همان کتابی است که شما دوستش دارید. حتی اگر از دید همه مردم دنیا بدترین باشد.

نکته مهم این است که برای ایدگیری زبان انگلیسی نیاز به یک راهنمایی اولیه وجود دارد. اما از یک جایی به بعد زبان آموز هیچ نیازی به مدرس و کتاب ندارد.

سعی کنید تا حدودی زبان را از روی کتاب ها و کلای ها بیاموزید اما وقتی راه رفتن را یاد گرفتید دویدن و پرواز کردن را خودتان باید بیاموزید.

به معنای دیگر سعی کنید از یک جایی به بعد به خواندن اخبار و مجلات و کتاب ها و گوش دادن و تماشای اخبار و فیلم و سریال بپردازید و خود را محدود به کتاب های آموزشی نکنید چرا که برای یاد گرفتن شنا نمی توان در استخر ۲ متر در ۲ متر با عمق نیم متر شنا کردو انتظار یاد گرفتن داشت.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان همان کتابی است که شما دوست دارید و با آن حس خوبی دارید و ارتباط خوبی با ان برقرار می کنید.

بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
۴.۵ (۹۰.۹۵%) ۴۲ vote[s]