بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان

90
1224
معرفی و نقد و بررسی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

کتاب های بسیار زیادی در زمینه آموزش زبان انگلیسی در بازار وجود دارد اما در این مقاله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را به شما معرفی می کنیم. در تمام کتاب های آموزشی ،آموزش گرامر وجود دارد و هر کدام از آن ها بخش عمده ای را به گرامر اختصاص داده اند.

همچنین آموزش مکالمه از دیگر بخش های این کتاب ها می باشد که برای تقویت مکالمه تعبیه شده اند.

شاید بخش آموزش نگارش کمی در این کتاب ها کمتر مورد توجه قرار گرفته چرا که در تمام این کتاب ها آموزش مهارت ریدینگ و مهارت لیسنینگ به خوبی آموزش داده شده اند.

نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان این است که دقت داشته باشید درصد بسیار زیادی از این انتخاب سلیغه ای بوده و عمدتا دلیل منطقی و علمی خاصی ندارد مگر جزئیات بسیار ریز که آن هم اهمیتی ندارد.

 

به طور کلی توصیه من آن است که از کتاب های به روز استفاده کنید تا کتاب های قدیمی دلیل آن هم واضح و منطقی است:

 1. موضوعات جدید و به روزی دارند.
 2. از نظر بصری مطابق استاندارد های روز آموزشی و روانشناسی هستند.

 

اما اگر قصد انتخاب کتاب را دارید به حرف هیچ کس گوش ندهید به کتاب فروشی بروید و کتاب های مختلف را ورق بزنید هر کدام که به شما حس بهتری داد همان را بگیرید و بخوانید قطعا آن کتاب برای شما بهترین کتاب آموزشی می باشد.

 

معرفی بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

همان طور که قبلا به آن اشاره کردم بهترین کتاب همان است که شما احساس راحتی با آن دارید و از آن خوشتان می آید. تمام کتاب های انتشارات معروف جهان طبق استاندارد های آموزشی کتاب تولید می کنند و این طور نیست که بگوییم فلان کتاب غلط است و … هرکس هم به شما توصیه کند بر اساس ذوق و اشتیاق خودش به شما کتاب معرفی می کند.

 

ناشران بهترین کتاب فراگیری مهارت زبان انگلیسی برای بزرگسالان

شاید ناشران مختلفی در این زمینه باشند اما ما در این بخش به آن دست می پردازیم که در ایران کتاب دارند و به معرفی مهم ترین های آن ها بسنده می کنیم.

 

 1. انتشارات Cambridge
 2. انتشارات Oxford
 3. انتشارات Pearson Longman
 4. انتشارات Collins
 5. انتشارات MacMillan
 6. انتشارات National Geographic Learning

 

 1. کتاب Headway

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان New Headway 4th Edition

کتاب های سری Headway که یکی از بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد توسط انتشران Oxford چاپ شده است.

New Headway  که انگلیسی بریتانیایی تدریس می کند شما را با لهجه زیبای انگلیسی و کلمات مخصوص به آن آشنا می کند.

American Headway همان طور که از اسمش مشخص هست لهجه و کلمات را به صورت انگلیسی آمریکایی به شما آموزش می دهد.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American Headway third edition

نکته جالب اینکه این دو با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و فقط در لهجه با هم متفاوتند و در موارد دیگر به شدت شبیه هم دیگر هستند شاید اسم ها تغییر کرده و یا برخی از ریدینگ ها یا لیسننینگ ها کمی متفاوت هستند با یکدیگر.

کتاب Headway شامل ۶ سطح می باشد Starter (beginner), Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate و  Advanced

 

 1. کتاب English File

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان English File third edition

کتاب English File هم یکی از کتاب های پر طرف دار است که باز هم توسط انتشارات Oxford چاپ شده است و در حال حاضر به دو صرت انگلیسی و آمریکایی در بازار یافت می شود.

English File  جدید هم در بازار ایران موجود است نکته ای که Edition  سوم این کتاب را کمی عجیب کرده است این است که این کتاب دارای ۷ سطح می باشد و بین intermediate  و Upper-Intermediate لول جدید از خود در آوری کرده است به نام Intermediate Plus

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American English File

American English File  اما همان ۶ سطح را دارد که معمولا با Starter  شروع می شود و آخرین کتاب ان که سطح Advanced  یا کتاب شما ۵ می باشد.

 1. کتاب Top Notch & Summit

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Top Notch 3rd edition

این مجموعه کتاب که توسط انتشارات Pearson چاپ شده کمی عجیب تر از بقیه کتاب ها به نظر می رسد. چرا که کتاب Top Notch  و Summit در واقع یک کتاب هستند که لول Upper-Intermediate  و Advanced آن برای خفن به نظر رسیدن نام دیگری برای آن گذاشته اند.

مقاله زیر را به هیچ وجه از دست ندهید  «کار» به انگلیسی چه می شود؟

اگر این دو نام را شندید بدانید جفتش یکی هست و دو کتاب مجزا نیستند.

این کتاب هم مناسب یادگیری زبان انگلیسی هست که می توانید برای تقویت مهارت خای مختلف زبانی از ان استفاده کنید.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Summit 1 2

کتاب Top Notch شامل کتاب Fundamental  کتاب ۱ و ۲ و ۳ می شود که تا سطح Intermediate  می باشد.

برای ادامه داستان یعنی لول  Upper-intermediate و Advanced باید به سراغ کتاب Summit بروید یعنی Summit 1 ,2.

 

 1. کتاب Market Leader

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Market Leader Business English

اگر قصد دارید با اهداف کاری و شعلی زبان یاد بگیرید و چاره ی دیگری ندارید به سراغ کتاب Market Leader بروید توصیه اکید می کنم هرگز این کتاب را با هر بهانه ای جایگزین کتاب Business Result  نکنید چرا که کتاب های Result  کلا به درد نمی خورند حالا چه Business چه FCE چه English Result در این بخش به دلیل اینکه به معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می پردازیم جایی برای معرفی بدترین کتاب وجود ندارد اما به همین به بسنده میکنم که بدترین کتاب در جهان کتاب Result است.

 

این کتاب نیز برای انتشارات Pearson  می باشد که بهترین گزینه برای Business English است. اما دقت داشته باشید که ما در زبان انگلیسی چیزی به عنوان Business English  نداریم تنها کمکی این کتاب می کند موضوعات مرتبط با کار است وگرنه خیلی ذهن خود را درگیر مسائل این چنین نفرمایید.

 

 1. کتاب های Jack C. Richards

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Four Corners

در حال حاضر معروف ترین کتاب های او یکی Interchange معروف است دیگری کتاب  Four Corners می باشد. گرچه آقای Jack C, Richards  از افراد بزرگ آموزش زبان انگلیسی هستند به شخصه از روش کتاب های درسی زبان انگلیسی ایشان راضی نیستم.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان interchange 5th edition

نمی توانم منطقی این کتاب ها را نفی کنم اما با سلیقه من هم خوانی ندارد چه به عنوان زبان آموز و چه به عنوان مدرس زبان انگلیسی هرگز به سراغ این دو کتاب نرفتم و نخواهم رفت. تنها دلیل ان هم این است که این کتاب ها به دلم نمی نشینند.

هر دوی این کتاب ها یعنی Four Corners و Interchange توسط انتشارات Cambridge  چاپ شده اند.

 

سخن آخر کتاب های آموشی

گرچه کتاب های دیگری هم هستند اما در اینجا به بهترین ها پرداختیم. اما فراموش نکنید بهترین کتاب همان کتابی است که شما دوستش دارید. حتی اگر از دید همه مردم دنیا بدترین باشد.

نکته مهم این است که برای ایدگیری زبان انگلیسی نیاز به یک راهنمایی اولیه وجود دارد. اما از یک جایی به بعد زبان آموز هیچ نیازی به مدرس و کتاب ندارد.

سعی کنید تا حدودی زبان را از روی کتاب ها و کلای ها بیاموزید اما وقتی راه رفتن را یاد گرفتید دویدن و پرواز کردن را خودتان باید بیاموزید.

به معنای دیگر سعی کنید از یک جایی به بعد به خواندن اخبار و مجلات و کتاب ها و گوش دادن و تماشای اخبار و فیلم و سریال بپردازید و خود را محدود به کتاب های آموزشی نکنید چرا که برای یاد گرفتن شنا نمی توان در استخر ۲ متر در ۲ متر با عمق نیم متر شنا کردو انتظار یاد گرفتن داشت.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان همان کتابی است که شما دوست دارید و با آن حس خوبی دارید و ارتباط خوبی با ان برقرار می کنید.

بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
۴.۵ (۹۰.۵%) ۴۰ vote[s]
از این مقاله خوشم آمده و می خواهم آن را به اشتراک بگذارم ☻
 • ۸
  Shares
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

90 نظرات

 1. سلام ممنون از مطلبی که گذاشتید
  قسمت کتاب headway
  پاراگراف آخر ، خط اول
  نوشتید : “” کتاب headway شمال ۶ سطح می باشد “”
  “شامل ” باید باشه

  • سلام موفق باشید،
   دقیقا هر فرد سلیقه ای داره و با یک کتاب ارتباط برقرار میکنه.
   و بهترین کتاب هم همون کتابیه که شما بهش حس خوبی دارید.

  • سلام وقت شما بخیر
   به عنوان مدرس آیلتس و تافل و مدرس زبان انگلیسی که همه کتاب هارو درس دادم و باهاشون کار کردم بدون شک کتاب Headway رو انتخاب می کنم.
   موفق و پیروز باشید.

 2. سلام خسته نباشید بنظرتون از نظر محتوا و آموزش، کتابهای World class بهتر است یا Summit ؟ اگر میشه جوابش رو برام ایمیل کنید ممنون

 3. سلام ..ببخشید استاد نظرتون رو راجع به کتاب های Passages 1,2 برای سطح آپر اینترمدیت می خواستم بپرسم ..برای فردی که در مهارت اسپکینگ دنبال پیشرفت بیشتر هست کدوم رو توصیه می کنید هدوی یا پسیجز ؟؟

  • سلام دوست عزیزم.
   همواره در تمام دوره های زبانی Advanced و Upper و حتی Intermediate البته در صورت واقعی بودن سطح توصیه کردم که کتاب های زبانی رو کنار بذارن.
   کتاب های زبانی این چنین در سطوح بالا نه تنها باعث پیشرفت نمیشن بلکه باعث تنبلی و عدم پیشرفت چشم گیر میشن.
   شما ممکن به عنوان یک کودک در یک حوضچه ۲ متر در دو متر شنا کنید اما اگر شنای واقعی میخواید یاد بگیرید باید در جایی به مراتب بزرگتر شنا کنید.
   زبان انگلیسی هم همینطور هست اگر واقعاً هدف پیشرفت دارید کتاب های این چنینی رو کنار بذارید قالب ذهنی تون رو بردارید و به اینترنت مراجعه کنید روزنامه و مجله و داستان های مختلف مطالعه کنید و در دنیای واقعی زبان خودتون رو تقویت کنید و نه در یک آزمایشگاه کوچک به نام کتاب هدوی و یا هر چیز دیگه ای.
   nدر هر صورت باز هم اگر به هر دلیلی قصد مطالعه کتابی رو دارید من شخصاً کتاب Headway رو ترجیح میدم.
   موفق و پیروز باشید.

   • با درود..ممنون از پاسخگویی شما..صد در صد درست می فرمایید..تنها سوالی که برای من پیش آمده این هست که آیا در سطوح بالاتر از متوسط تنها با خواندن کتاب و روزنامه و مجله و شنیدن _ دیدن فیلم و اخبار می توان در مهارت اسپکینگ پیشرفت قابل توجه داشت ؟؟ بدون رفتن به کلاس و داشتن پارتنر برای ارتباط کلامی, آیا تنها تقویت ریدینگ و لیسنیگ(بصورت سلف استادی) به نظرتون کافی هست و بر اسپکینگ و اعتماد به نفس زبان آموز تاثیر گذار؟بسیار ممنون از راهنمایی تون

 4. آقای به اصطلاح زبان شناس(با اون اکسنت مسخره ات ) یا جواب کامنت و سوال دیگران رو نده یا اگر وارد دیالوگ با کسی میشی به شرط ادب هم که شده کامل جواب بده..نهایت یک زبان رو شاید خوب !!بلد باشی نه بیشتر , دچار خودارضایی ذهنی شدی وقتی استاد خطاب ات کردم؟؟خاک بر سر من دانشجوی دکترای مهندسی تو این مملکت, که می آم پای خزعبلات مجازی میان مایه هایی مثل تو کامنت میزارم..از قدیم گفتن به مرده که رو بدی به کفنش هم …..!!!؟؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   از پاسخ ندادن به شما امیدوارم که عذر من رو بپذیرید ولی دلیل پاسخ دهی به کامنت شما بی توجهی و ادبی نیست.
   گاهی تعداد کامنت ها بسیار زیاد هست در بخش های مختلف و فراموش میشه که به یک دانشجوی دکترای مهندسی عزیز مثل شما پاسخ بدیم.
   گاهی هم ممکنه به دلیل وجود مشکلات فنی در سایت امکان پاسخ گویی وجود نداشته و بعد از برطرف کردن مشکل فنی سایت به دلیل مشغله و … و یا عدم وجود نوتیفیکیشن رشته کار از دستمون در رفته باشه.
   و یا دلایل دیگری که قطعاً بی ادبی به شما دانشجوی دکترای مهندسی نبود.
   در هر صورت بابت هر گونه مشکل پیش آمده از شما عذر میخواهم و امید وارم که از سر تقصیرات این حقیر بگذرید.
   ما هم برای خودمون واقعا متاسف هستیم که جواب شمارو ندادیم و باعث کدارت اوقات جنابعالی شدیم.
   اما در مورد سوال شما باید خدمتتون عرض کنم که توضیحات لازم رو در همین مقاله ارائه کردم و بار ها هم تکرار شده.
   اما برای اطلاع جنابتان بله شما با خواندن روزنامه و کتاب و مقاله و دیدن فیلم چت های به زبان انگلیسی و یا فری دیسکاشن ها بدون نیاز به کلاس می تونید زبانتون رو بهتر کنید.
   امیدوارم که در تمام مراحل زندگی مانند همین حالا موفق باشید و پله های موفقیت را در اوج یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.
   دوست دار شما مرده ای که به دنبال کفنش می گردد.

   • قطعا دلیل شما برای عدم پاسخگویی نه بی ادبی و بی توجهی , بلکه توهم و تکبر بوده…چنان توهمی که بعد از ۱۰ روز برای پاسخ ندادن , تعداد زیاد کامنت؟؟؟!!!!! رو بهانه می کنید ( گویی ماتحت آسمان گشوده گشته و کاربران مجازی هر دو عالم کمر همت به بازدید از سایت پربار و معظم شما بسته اند)..اخیرا باب شده هر کسی از مادر گرامیش در خانه قهر می فرماید یک وبسایت آموزشی تاسیس و به شغل شریف چاپیدن ملت با فروش بسته های بی کیفبت آموزش زبان مبادرت می ورزد… علت اصلی به قول شما زبان شناس مبرز , کدارت!!؟؟؟ اینجانب هم همین هست …برای شما عالی جناب هم در تمام مراحل سرکیسه کردن ملت , آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون می کنم..دوست دار شما زنده ای که کفن تمیز یا کثیف شما برایش مطلقا هیچ اهمیتی ندارد

    • درگیری با خودت جناب دکتر..بهتر نیست در کنار فتح قله های رفیع علم و دانش کمی هم وقت صرف کم کاری والدنتون در زمینه تربیت و ادب و شعور اجتماعی بکنید؟

     • شما که با خودت درگیر نیستی چرا تو بحثی که مرتبط با شما نیست وارد میشی ..؟؟نخود هرآش شدن رو از والدننننتووون!!!فرا گرفته اید ؟؟
      (قربون سواد فارسی ت بره رفیق زبان شناست ) در تربیت و ادب و شعور اجتماعی والدننتون!! همین بس که بهتون یاد ندادن مثل قاشق نشسته نباید پرید وسط بحث دیگران

    • روانی کودن نه به اون استاد استاد کردنت نه به این توهینات قشنگ معلومه تعادل روحی نداره و از مشکلات شخصیتی حاد زجر میبری مدتها بود یک دیوانه واقعی ندیده بودم

 5. سلام آقای هاشمی
  نظرتون دررابطه باکتابهایstreet talkچیه؟به نظرتون مکالمه هایی که داخل این کتابهاست بدرداین دوره میخورن؟
  چون همونطورکه میدونیدمکالمه های هرزبانی باتوجه به زمان دستخوش تغییرمیشن

  • سلام خدمت شما دوست عزیز
   کتاب نسبتاً خوبی هست اما اگر سطح زبانیتون بیش از intermediate هست توصیه نمی کنم.
   بهترین راه تقویت مهارت ها و یادگیری زبان واقعی هست.
   کتاب های موجود در بازار همه و همه مثل آزمایشگاه می مونن اگر زبان واقعی میخواید یاد بگیرید باید برید سراغ سریال و سخنرانی و مقالات در سایت ها در موضوعات مختلف قطعا اون این موارد بهترین منبع هست البته باز از همه این ها بهتر برنامه هایی تاک شو هستند که یه مجری دارن و هر قسمت در باره یه موضوعی در امریکا صحبت می کنن و مهمان هایی هم از سلبریتی ها دارن این نوع برنامه ها به نظرم بهترین راه یادگیری زبان واقعی هستن من خودم سال های ۲۰۰۵ اگر اشتاه نکنم برنامه Bill Maher رو نگاه میکردم، در هر حال الان هم برنامه های اینچنین هستن مثل Ellen و خیلی موارد دیگه.
   اما اگر سطح مبتدی این ها هستید از کتاب ها استفاده کنید.
   در واقع کتاب های اموزشی موجود در بازار مثل چرخ های کمکی دوچرخه هستند که دئچرخه سواری رو تا حدودی یاد بگیرید و بعد اون چرخ هارو جدا می کنند. این نوع کتاب ها هم مثل کمکی هستند تا شما تا یه جایی پیش برید و بعد رهاشون کنید برید سراغ زبان واقعی.
   موفق باشید.

 6. سلام خسته نباشید
  برای فردی ک میخواد ایلتس و تافل بگیره (درعرض۲_۳سال)
  چه کتابی رو معرفی می کنید؟
  به من کتاب های total English معرفی کردن
  سطح من در حد شناختن و جمله سازی با افعال to be ، گذشته ، حال ساده ، اینده will و going to be و حال استمراری
  هست … و میخوام تا ۲ سال دیگ به صورت نیمه خصوصی کلاس برم تا بتونم تافل و ایلتس بگیرم … شما موافق این کتاب هستین ؟ ۱۷ سالمه

  • سلام دوست جوان و عزیزم
   کتاب توتال رو من شخصاً علاقه ای بهش ندارم ولی این به این معنا نیست که کتاب خوبی نباشه میتونید از همون استفاده کنید.
   اما اگر نظرم رم بخوام بگم که در همین مقاله به ترتیب بهتر بودن گفتم که headway رو ترجیح میدم ولی خب اجباری هم نیست.
   زمان مناسبی دارید که در این مدت فقط سعی کنید به تقویت جنرال بپردازید بعد از اینکه کمی هم راه افتادید و به سطح intermediate رسیدید میتونید ویدیو های و داستان های واقعی و مقالات رو از اینترنت استفاده کنید.
   موفق باشید

 7. سلام جناب آرین وقتی آنقدر بیشعوری و هر چی از دهنت در میاد میگی و این آقا محترمانه عذرخواهی می‌کنه آدم باش دیگه چیزی نگو، الان همه قضاوت میکنند که کار تو درست نیست، برو مشکل اعصابت رو حل کن حتما پیش مشاوره برو روانپزشک.

 8. درود بر شما در سال ۸۰ مدرک تافل گرفتم اما متاسفانه ۷۰درصد زبان یادم رفته طوری که برخی مواقع کتب قدیمی رو نگاه می کنم باورم نمی شه که اینها رو من نوشتم برای مرور مجدد و یادآوری مطالب چه چیزی روش یا کتابی رو معرفی می فرمائید پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

  • سلام وقت شما بخیر
   اصلا نگران نباشید همه اون ها قابل برگشت هست و پایه زبانی شما خوب هست فقط کمی حوصله و تمرین لازم داره.
   برای شروع اگر سطحتون خیلی افت کرده فرقی نمیکنه هر کدوم از کتاب هایی که در همین صفحه معرفی کردم رو استفاده کنید بعد از مدتی که کمی اوضاع بهتر شد می تونید از برنامه های تلوزیونی و رایدو و مقالات و مجلات استفاده کنید.
   موفق باشید

 9. سلام من تازه یادگیری زبان رو شروع کردم و با کتاب تاپ ناچ تا top notch1a پیشرفتم ولی یکم شک دارم که با کتابای تاپ ناچ ادامه بدم یا نه چون تعریف کتابای دیگه رو خیلی بیشتر میشنیدم البته با خوندن مقاله شما دیدم نسبت به این کتاب بهتر شد.ولی واقعا این کتاب واسه یادگیری زبان خوبه؟یا دارم وقتمو تلف میکنم

  • سلام وقت شما بخیر
   لطفاً سر گرم کتاب نشید این ها همه بهانه ای هست که گوش شما چشم شما به انگلیسی عادت بکنه و آشنا بشید با هر کتابی هست فقط شروع کنید و سعی کنید با زبان در ارتباط باشید، کمی که پیشرفت کردید قطعاً خودتون تشخیص میدید که چی خوبه چی نیست پس در ابتدای کار انقد وسواس به خرج ندین که چه کتابی خوبه چه کتابی بده ما در هیچ جای دنیا هیچ کتاب بدی نداریم هر کتابی که زبان انگلیسی درست هست قطعا کتاب خوبیه.
   موفق باشید

 10. یادگیری باید گیرا باشد و این کتاب ها هیچکدام گیرایی ندارند و خسته کننده اند ، بهترین روش یادگیری ، دیدن فیلم و سریال های گیرا است وگرنه بااین کتاب ها چیزی نمی توان آموخت

 11. عرض سلام خدمت استاد گرامی
  چرا در کتاب های معرفی شده شما اسم کتاب اینترچنج دیده نمی شود؟! آیا کیفیت آموزشی آن ضعیف می باشد؟!

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر کتاب های interchange هم کتابی بدی نیست اما کمو بیش کتاب ها شبیه هم هستند خیلی حساسیت به خرج ندید که این کتاب بهتره یا اون برای شروع یکی رو امتخاب کنید و پیش برید.
   موفق باشید.

  • سلام وقت شما بخیر
   کتاب solution کتاب خوبی هست ولی برای رده سنتی نوجوانان هست البته که به نظرم بزرگسالان هم می تونن ازش استفاده کنن اگر به موضوعاتش علاقه داشته باشن.
   موفق باشید

 12. سلام من american english file 3 تموم کردم بعد طی یک امتحان FCE شروع کردم و اون کتاب هم تموم شد ولی حدود ۳ سال از زبان برای کنکور دور بودم به نظر شما برای شروع دوباره headway 4 خوبه ? من دنبال ایلتس نیستم و general english برام مهمه

 13. سلام وقت بخیر ….چقدر سرعت بدیم به یادگیری ؟ و اینکه آیا بعد از اتمام تاپ ناپ لازمه که امریکن فایل هم مطالعه بشه یا محتوای همه یکیه؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بعد از کتاب های تاپ ناچ کتاب های سامیت هست،
   بعد از اتمام دوره اگر درست کار کرده باشید و در کنار این کتاب ها فعالیت های دیگه ای انجام داده باشید خیر.
   کتاب ها کمو بیش شبیه هم هستند بهتر بعد از سطح اینترمدیت کمی با زبان واقعی مثل مقالات و کتاب ها و برنامه های تلوزیزونی و پادکست ها و رادیو … کار کنید تا از حالت آزمایشگاهی خارج بشه و زبان واقعی یاد بگیرید که همون کافی هست و نیازی به کتاب های آموزشی نخواهید داشت.
   موفق باشید.

 14. عرض سلام و خسته نباشید؛ من چند سال قبل مدتی کلاس زبان انگلیسی میرفتم و کتابهای هدوی رو باهامون کار میکردن؛ داخل کتابام که گشتم دیدم هدوی ۲ و۳ رو دارم…نمیدونم چرا ۱ نبود! الان هم احساس میکنم همه چیز یادم رفته؛ به نظرتون الان با کتابهای هدوی شروع کنم یا کتابهای دیگه ای بخرم؟؟ با توجه به اینکه میخوام به صورت خودخوان و بدون معلم و کلاس، از صفر تا صدِ زبان رو یاد بگیرم و آیلتس و تافل رو با نمره بالا قبول بشم…ممنون میشم راهنماییم کنید. مطلب دیگه اینکه از کسی شنیدم کتابهای زبانی که در ایران هستند اصل و غیر اصل دارن؛ به این صورت که اصلشون در آمریکا نوشته و تهیه میشه و غیر اصلشون در مالزی و اینجور کشورها؛ و میگفتن اگر فقط از سایت آمازون خرید کنم میتونم اصل این کتابها رو پیدا کنم و بخرم؛نظر شما چیه راجع به این مسئله؟؟ و مطلب دیگه اینکه کسی میگفت کتابهای گرامر این یوز یکی از بهترین کتابها در زمینه گرامر هستن و همچنین کتاب لغات ۵۰۴ رضا دانشوری، انتشارات جنگل؛ و تاکید داشتن که حتما تهیه کنم؛ به نظر شما اگه تمام کتابهای هدوی رو تهیه کنم؛ باز هم لازمه در کنارشون کتابهای گرامر این یوز و لغات ۵۰۴ رو تهیه کنم یا خیر…؟؟! ممنون میشم کمکم کنین و توضیح کاملی بدین

  • سلام وقت شما بخیر
   هر کتابی در جهان هست خوب هست همون رو مطالعه کنید.
   خودخوان کار کردن به تیپ شخصیتی افراد بستگی داره همه افراد توانایی این رو ندارن که خودخوان کار کنند و نیاز به راهنما و مدرس دارن، افراد با تیپ شخصیتی کاملا مستقل می تونن این کار رو انجام بدن و توصیه اکید ما هم هست. این نوع افراد خودشون راه خودشون رو پیدا می کنن و نه گیج و نه منحرف میشن.
   کتاب اصل و فرع نداریم نهایتاً جنس کاغذ کتاب ها و کیفیت چاپ هست محتوا رو هم کسی حوصله نداره دست بزنه مگر در برخی موارد بسیار قدیمی به جای wine از کلمه milk استفاده می کردن، فرق دیگه وجود نداره همین کتابا تو ایران چاپ میشه کتاب انگلیسی انگلیسیه دیگه اینکه کجا چاپ میشه تاثیری در یاد گیری شما نداره.
   کتاب گرامر هم هر چیزی که شما باهاش راحت هستید خوبه گرامری یک چیز ثابته نحوه گفتن شاید تفاوت داره که باز هم بسته به سلیقه شماست که آیا با کتابی ارتباط میگیرید یا نه.
   کتاب ۵۰۴ رو اگر دارید آتیش بزنید همین الان و اون عزیزی هم که توصیه کرده بگیریدو شمارشو از تو گوشیتون پاک کنید برای همیشه.
   برای یادگیری زبان انگلیسی باید وقت صرف کنید و متون مختلف رو بخونید و کلمات رو از درون متن بیرون بکشیدو یاد بگیرید گرامر رو هم همین طور و در داستان ها و مقالات زبان یاد گرفته میشه و همچنین فایل های صوتی اخبار و برنامه های تلوزیونی اگر سطحتون پایین هست و موارد یاد شدرو متوجه نمیشید یکی از کتاب هایی که در همین پست گفتم و توضیح دادم رو انمتخاب کنید و طبق همون پیش برید در کنارش داستان بخونید و …
   موفق باشید.

 15. سلام.ببخشید میخاستم بدونم اگر کتاب Headway رو ک انقدر تاکید دارید روش بخونیم میتونیم به سطح قابل قبولی برای تافل و آیلتس و مکالمه عادی برای ادامه تحصیل در خرج از کشور برسیم. البته بنده هم کاملا موافقم ک سریال مجله رادیو اخبار و… کاملا موثر هستند. اما بعندان یه مرجع که بهش اعتماد کنیم این کتاب برای اسپیکینگ و لیسینینگ و گرامر خوبه؟
  دانشجوی فوق لیسانس برق هستم برای گرفتن تافل یا آیلتس برای فاند دکتری میپرسم.
  ممنون ک جواب میدین.
  اگ میشه راجبه تفاوت آیلتس و تافل هم ی مقاله بنویسین شما ک اطلاعاتتون خوبه ما هم استفاده میکنیم. این مقالتون خیلی خوب بود. متشکرم.

  • سلام وقت شما بخیر
   برای شروع بله بسیار هم عالی هست اما اینکه فقط به همون اکتفا کنید خیر کافی نیست و در کنار اون باید موارد دیگه که در بخش های مختلف گفتم رو هم انجام بدید. این کتاب برای همه چی خوبه.
   درباره تفاوت آیلتس و تافل هم قبلا توضیح دادم که می تونید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. تافل یا آیلتس
   البته تافل از اول آگوست تغییراتی هم نیز خواهد داشت که عمدتاً مربوط به تعداد سوالات و زمان آزمون هست.
   موفق باشید.

 16. با سلام ببخشید من کتاب های Oxford word skills basics و intermediate تموم کردم ولی دیگه برای advance شرکت نکردم و تاحدودی انگیلیسی از یادم رفته آموزش نصرت خوبه برای یاد آوری ؟؟؟

  • سلام وقت شما بخیر
   اتمام یک کتاب آن هم کتاب لغت به منزله یادگیری زبان انگلیسی نیست
   خیر مجموعه ای که نام بردید به درد هیچ کس نمیخوره
   باید داستان بخونید لغت رو در متن یاد بگیرید و انگلیسی بنویسید و صحبت کنید و به فایل های صوتی گوش بدید و اطراف خودتون رو با زبان انگلیسی پر کنید.
   موفق باشید.

 17. سلام.
  من قصد دارم زبان بصورت حرفه ای یا بگیرم سطحم هم در حد elementary هست،بنظرتون کتابهای زیر جواب میدن بصورت سلف استادی شروع کنم؟
  ۱.american english file این کتاب دوست دارم
  ۲.tactics for listening
  ۳.insside reading
  ۳.ویدئو های آموزشی فرا زبان که از یوتیوب منتشر میشه
  اینها جواب میده که در همه مهارت های زبان قوی بشم؟
  یا اینکه بصورت خودخوان به ویزی که میخوام نمیتونم با این کتابها برسم و باید برم کلاس؟
  نظرتون در مود دوره های فشرده زبان جهاد دانشگاهیی چیه ۳ دوره ۶ ماهه داره،دوره اول از صفر تا اینتر مدیت،دوره دوم تا ادوانس و دوره سوم تا آیلتس که که همشو بری یک سال و نیم طول میکشه

  • سلام دوست عزیز
   مواردی که ذکر کردید همه خوب هستند و به شما کمک زیادی خواهند کرد با مواردی که گفتید کار کنید.
   در مورد یادگیری زبان انگلیسی نکته این هست که چیزی که به زبان فارسی هست خیلی توصیه نمی کنم
   در مورد دوره های زبانی هم این رو در نظر بگیرید که کلاس برای شما معجزه نمی کند صرفاً کلاس برای در محیط بودن و نشان دادن راه هست و گرفتن راهنمایی بنابر این اگر به کلاس می روی۳د باز هم باید خودتان مطالعه کنید وگرنه سود چندانی ندارد.
   موفق باشید

 18. سلام. وقت بخیر.
  لطفا یک مسیر درست به من معرفی کنید.
  به هیچ وجه زبانم خوب نیست، حتی تو کلاس هایی که شرکت کردم به هیچ وجه نتونستم پیشرفت کنم.بارها و بارها دوره از نو شروع کردم. آموزشگاه را عوض کردم که شاید بتونم با زبان ارتباط برقرار کنم و یادگیرش برای منم شروع بشه. اینجوری توضیح بدم بهتره. هر کتابی را که شروع میکنم، اگر ۱۲ جلسه باشه تا جلسه سومشو خیلی خوب میفهمم، چون خیلی ساده است ولی بعدش برام خیلی سخت میشه، معمولا کلاس ها یک زمان محدود دارن و وقتی تمام میشه و آزمون میرسه نتیجه برای خودم اصلا قابل قبول نیست، حتی اگر تو آزمون قبول بشم.
  به این نتیجه رسیدم که کلاس و آموزشگاه به درد من نمیخوره باید بشینم خودم شروع کنم به یادگیری، با مفاهیم و کلمات کلنجار برم تا درکشون کنم.
  نظر شما چیه؟

  • سلام دوست عزیز
   برای افرادی مثله شما من توصیه نمیکنم که خودشون بشینن بخونن چون چیرو میخواید و چه طور میخواید بخونید؟
   مثله این میمونه که شما بگید من خودم میرم وسط جنگل زندگی کردن و مسیر رو یاد میگیرم برای این کار یه حداقل هایی لازم دارید اگر تور لیدر هم نمیخواید داشته باشید لاقل باید درمورد اون اطلاعاتی کسب کنید.
   توصیه من به شما این هست که به کلاس به عنوان راه نما نگاه کنید نه به عنوان جایی که چیز های مختلف رو وارد مغز و ذهن شما بکنن.
   در واقع کلاس یک سر نخ و راه نماست برای همه.
   توصیه من این هست که با داستان های ساده شروع کنید کمی گوش و چشمتون به انگلیسی عادت کنه و آشنا بشه و با زبان انگلیسی وقت بگذرونید تا باهاش دوست بشید.
   موفق باشید.

 19. با سلام.استاد عزیز،من میخام با کتابهایی که دارم اگر بصورت self studyبخونم و خرج اضافه دیگه ای نکنم.
  لطفا راهنماییم کنید که با این کتابها به نمره چند آیتلس میتونم برسم.
  American english file=همه ۶تا سطحش
  Tactics for listening=همه ۳تا سطحش
  Inside reading=همه ۵تا سطحش
  English Vocabulary in use=همه ۴تا سطحش

  درضمن من دوره basic1,2,3وelementary1,2,3 وpreintermadiate1 رو تو موسسه کانون زبان گذراندم ولی کنار گذاشتم دیگه نمیرم.
  حالا من ۲ تا سوال دارم ممنون میشم به هر جفتش جواب بدین
  سوال اول: بنظرتون ۴تا کتاب بالا رو خودم بخونم به نمره چند آیلتس میرسونه منو؟
  سوال دوم: درصورتی که جواب سوال اول منفیه و این کتابها منو به سطح حداقل ۶ آیلتس نمیرسونه،میخام بدونم،آیا خوندن این کتابها تا اندازه ای منو قوی میکنه که دیگه نیاز به کلاس زبان دیگه ای نداشته باشم و فقط در حد ۲۰ جلسه کلاس برم که فقط فرمت آیلتس و همچنین رایتینگ باهام کار بشه و بتونم آیلتس بگیرم یا اینکه جواب این سوال هم منفیه؟؟؟
  سوال سوم:اگر این کتابها از نظر شما خوبه ولی برای هدفی که من دارم خیلی کامل نیست،در کنار اینها اگر کتابی هست که با توجه به هدفم (آیلتس ۶ تا ۷ آمادمیک)بتونه منو در این جهت کمک کنه لطفا معرفی کنید؟
  سوال چهارم:اگر همه این کتاب ها خوب نیست و من در نسیر اشتباهی قرار دارم لطفا راهنمایی کنید که برای آیلتس ۶ یا ۷ آکادمیک چکاری انجام بدم؟

 20. کلا من در هر سایتی نظر نمینویسم
  ببین شما چه طور مطلب رو بیان کردید که انقد به من چسبید
  مطلب عالی بود از همین امروز شروع میکنم و انگلیسی یاد میگیرم….

  عالی هستید عالی ♡♡♡♡♡♡♡☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

  • سلام دوست عزیز از تاخیر به وجود آومده معذرت میخوام
   یک بار چون سوال پرسیده بودید فکر کردم سوال تکراری هست و قبلا جواب دادم
   کتاب هایی که اسم بردید خوب هستن قطعا و به شما کمک بسیاری میکنن اما نکته این هست که واقعا کافی نیستن
   مثل این میمونه که من بگم میخوام فوتبالیست بشم آیا رو پایی زدن و دراز نشست کردن و شوت زدن منو فوتبالیست میکنه?
   نکته مهم این هست که همونطور که در پاسخ بقیه دوستان گفتم شما باید متن های زیادی بخونید و کلمات رو یاد بگیرید و رایتینگو … تمرین کنید در کنار همون کتاب ها.
   قطعا اگر کسی وارد گود بشه چیز های خوبی رو خودش متوجه خواهد شد شما هم اگر کمی تمرین کنید با کتاب هایی که فرمودین کار کنید بعد از مدت کوتاهی دستتون میاد که این کافی هست یا خیر.
   قطعا اولین قدم و مهم ترین قدم برای دریافت نمره قبل قبول تقویت زبان انگلیسی هست که باید از هر طریق ممکن این کار رو انجام بدین.
   بله همین کتاب هارو شروع کنید فعلا در طی مسیر خیلی درها براتون باز خواهد شد.
   برای اطلاع از منابع آیلتس به بخش آیلتس و منابع آیلتس سایت مراجعه کنید اونجا همه توضیحات و منابع موجود هست.
   پاسخ سوال اول ۴ تا کتابی که فرمودین رو مطلعه بفرمایید خودتون متوجه میشید ولی به نظر من به نمره که نه ولی به سطح نمره ۵ حداقل باید برسید مگرینکه الکی خونده باشید
   پاسخ سوال دوم بله کمک کنندست ولی کافی نه و اگر زبانتون خوب باشه همون شناخت آزمون و تمرین و تکنیک های به سوالات کفایت میکنه
   پاسخ سوال سوم هرچی در دنیا به زبان انگلیسی صحیح باشه برای شما مناسب هست بسته به صلیغه خودتون
   پاسخ به سوال چهارم مسیر خاصی نیست مسیر اینه که بشینید درس بخونید و زحمت بکشید هر چیزی که علاقه دارید، یاد گیری زبان اصلا راه عجیب و سکرت و یا مسیر غلط و درست نداره هرجوری که حال میکنید حسه خوبی دارید همون درسته.
   حق دارید اولش و به خصوص شروع کردن کنی دشوار هست اما متاسفانه برخی دوستان فکر میکنن که قلق خاصی هست یا چیز ماورایی هست و دنباله اون میگردن در حالی که راه ساده تر از این هاست. نکته که امروز فقط شروع کنید و عمده سوالات دوستان هم از این نشات میگیره که شروع نکردن و نمیخوان شروع کنن. فقط نکته این هست که فارسی و ترجمه ای انگلیسی یاد نگیرید بعدا دردسر میشه و دومین نکته اینکه نشینید لغت حفظ کنید غیر از این دو مورد بقیه موارد هرکاری کنید عالیه.
   موفق باشید

 21. سلام استاد عزیز خسته نباشید
  میخواستم بدونم شما کلاس های تاپ ناچ رو بیشتر میپسندین یا امریکن انگلیش فایل ؟ و اینکه میگن کتاب تاپ ناچ قدیمی شده و بهتره از کتاب های جدید تری استفاده بشه صحت داره ؟
  و ممنون از سایت بسیار خوبتون

  • سلام وقت شما بخیر
   من کلاس هایی رو بیشتر میپسندم که شما تو خونه بشینید و متن بخونید و خودتون کار کنید با زبان در ارتباط باشید.
   شخصاً خیلی علاقه ای به کتاب تاپ ناچ ندارم ولی خب دلیل نمیشه سلیقه ای کاملاً و تجزیه تحلیلش هم اصلا در این جا نمیگنجه و نیازی نیست.
   شما فقط شروع کنید و کار کنید در کنارش اگر دوست داشتید یه کلاسی هم برید که در شرایط و جو کلاس و زبان باشید
   موفق باشید.

 22. سلام من تو اموزشگاه از کتاب family starterشروع کردم بعد family and friend1و۲و۳رو تدریس کردند
  بعد کتاب connect 1و۲و۳
  و بعد از اون topnotch 1Aو ۱B رو تدریس کردند
  احساس میکنم متن تاپ ناچ برام سنگین هست والان ۱۴سال دارم
  میدونم که روش اشکال داره میخوام راهنماییم کنید که برا رسیدن به دیپلم زبان انگلیسی از الان به بعد با این شرایط چطور ادامه بدم تشکر

  • سلام دوست عزیز
   بسیار هم عالی خیلی خوب که در این سن شروع کردی.
   کتاب های داستان به شدت برای شما مناسب هست که در اون ها هم لغت یاد بگیری هم گرامر گاهی سعی کن متن ها رو با صدای بلند بخونی و کتاب tactics for listening رو هم برای بهبود لیسنینگ استفاده کنی همین طور کتاب osford word skill هم مناسب هست.
   اما زیاد ببین زیاد گوش بده و بنویسی و حرف بزن با استفاده از چیز هایی که یاد گرفتی.
   موفق باشی

 23. سلام، سطح زبان من در حد مبتدى هست زمان در طول روز زیاد دارم براى خوندن اما زمان کلى کم دارم یعنى تقریبا یک سال وقت دارم تا هر روز بخونم، قصدم ادامه تحصیل در کشور دیگه اى هست، لطفاً راهنمایى بفرمایید با چه منبع و کتاب یا ابزار دیگه اى میتونم اینکار رو انجام بدم، ترجیحم این هست که خودم بخونم بدون کلاس، از کجا شروع کنم؟ ممنون میشم راهنمایى بفرمایید …

  • سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   یکی از کتاب هایی که در همین صفحه وجود دارد را به انتخاب و سلیقه خودتون انتخواب کنید. کدوم بهتره و بدتره لطفاً سوال نکنید کامل در همین صفحه توضیح دادم در مورد این موضوع.
   کتاب های داستان سطج مبتدی رو هم تهیه کنید.
   oxford word skill
   tactics for listening
   همرو بشینید در روز بخونید و تمرین کنید و با خودتون صحبت کنید در باره موضوعات مختلف.
   موفق باشید.

 24. با سلام خدمت شما جناب استاد هاشمی
  نظرتون درباره کتاب های open mind و Cutting Edge چیه؟
  و از بین open mind و American English File و Top Notch کدوم رو پیشنهاد میدید؟

  • سلام آقا سینای عزیز
   سینا جان بار ها گفتم که روی کتاب حساسیت به خرج ندید چیزی که تو کتاب هست صرفاً برای شروع هست و سلیقه شما تعیین میکنه با کدوم کتاب بیشتر حال می کنید.
   اما نظر من American English File هست.
   ولی خب هر کدوم که خودت حس بهتری داری نسبت بهش رو شروع کن.
   موفق باشی

   • ممنون از راهنماییتون
    من می خوام تو خونه زبان رو یاد بگیرم و وقت رفتن به کلاس رو ندارم خودآموز مناسبی سراغ دارید که باهاش کار کنم ؟ خودم تو نت گشتم یه مجموعه خودآموز doit از نشر جی۵ پیدا کردم و یه خودآموز به اسم sweet منتها باهاشون آشنا نیستم اگه شما چیز دیگه رو صلاح میدونید و یا روش دیگه ای رو پیشنهاد بدید ممنون میشم

 25. ممنون از راهنماییتون
  من می خوام تو خونه زبان رو یاد بگیرم و وقت رفتن به کلاس رو ندارم خودآموز مناسبی سراغ دارید که باهاش کار کنم ؟ خودم تو نت گشتم یه مجموعه خودآموز doit از نشر جی۵ پیدا کردم و یه خودآموز به اسم sweet منتها باهاشون آشنا نیستم اگه شما چیز دیگه رو صلاح میدونید و یا روش دیگه ای رو پیشنهاد بدید ممنون میشم

  • سلام وقت شما بخیر
   همین مواردی که در همین صفحه خدمتتون عرض کردم به علاوه موارد دیگه که در کامنت ها خدمت دوستان ارائه کردم کاملاً توضیح داده شده که چی کار باید انجام بشه لطفاً مرور بفرمایید.
   موفق باشید.

 26. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم کتاب های headway که پیشنهاد کردین برای افراد مبتدی و تازه کار مناسبه ؟! یعنی با خوندن این کتاب میشه تا حد قابل قبولی انگلیسی صحبت کرد ؟؟ البته بدون رفتن به کلاس های زبان اموزی و ففط خوندن این کتاب ها
  اگ پاسخ بدین واقعا ممنون میشم

  • سلام وقت شما بخیر
   بله خوب هست هست ولی خب در ابتدای کار قطعاً نیاز به راهنما دارید بنابر این توصیه این هست که به یک کلاسی برید و در کنارش خودتون مطالعه بفرمایید تا نتیجه بگیرید.
   موفق باشید

  • سلام وقت شما بخیر
   من متاسفانه این کتاب رو کار نکردم و ایده دقیقی در بارش ندارم
   اما آکسفورد زده دیگه اگر خودتون باهاش ارتباط برقرار می کنید مشکلی نیست استفاده کنید.
   موفق باشید

 27. سلام وقتتون بخیر
  راستشو بخواین تازه تدریس زبان انگلیسی رو شروع کردم
  موسسه مربوطه برای تدریس کتاب tactics for listening رو الگوی کار قرار داده ، برای اینکه بتونم مهارت بچه ها رو تو اسپیکینگ بالا ببرم چه کتابی رو معرفی میکنین، سطح دانش آموزان بیسیک هست و بالای ۱۸ سال هستن، در ضمن کتابی باشه که مرتبط با موضوعات کتاب tactics باشه، ممنونم میشم کمکم کنین
  با سپاس

  • سلام به دوست و همکار عزیزم
   امیدوارم که در تمام عرصه های زندگیت موفق باشی.
   برای سطح بیسیک کتاب برای تدریس مکالمه وجود نداره باشه هم به کارت نمیاد
   شما خودت به عنوان مدرس باید بتونی جوری پیش ببری که اکی باشه بعدم بیسیک که هیچی بلد نیست چه مکالمه ای داره،
   شما نهایتاً می تونی سمپل و نمونه جمله بهشون بدی در شرایط مختلف
   مثال بزنی و ازشون بخوای که سوال بپرسن از هم دیگه و طبق مثال شما به سوالات پاسخ بدن
   مثلاً بهش میگی what is your favourite colour?
   بعد خودت جواب میدی که my favourite colour is black
   اینارو پای تخته می نویسی یه رپتیشنم میدی عشق کنن
   بعد اون colour رو میکنی car و …
   حالا خیلی دیگه میخوای مشتیش کنی یه سری کارت آماده می کنی روشون سوال می نویسی رندوم پخش میکنی به هر نفر مثلا ۴ تا کارت میدی میگی از پارتنرت بپرس بعد مانیتور میکنی ببینی چی میگن البته قبلا باید درس داده باشی تا حدود خوبیشونو.
   بعد که تموم میشه میگی فلانی یه سوال از خودت در بیار بپرس از اصغر
   و … کتاب برای اسپیکینگ خوب تقریبا وجود نداره این هنر شماست که پلن پچینی و از دانش جوت حرف بکشی
   موفق باشید.

 28. با سلام و عرض خسته نباشید
  من درحال حاضر مشغول خوندن کتابهای total english از انتشارات لانگمن هستم .برام جالب بود که این کتابها معرفی نشدن ،نه توی سایت شما و نه در سایتهای دیگر ، درحالی که من خیلی از این کتابها رضایت دارم و بنظرم کیفیت کتابها مناسب هست . کامنتهای بالا رو هم خوندم و یک جایی نوشته بودین که راضی نیستین از توتال انگلیش .
  میشه بفرمایید که این کتابها چه کمبودی دارن که درموردشون صحبتی نمیشه ؟
  و سوال دیگرم این هست که کتابهای توتال انگلیش در مقایسه با امریکن فایل از لحاظ سطحی چگونه هستن ؟
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز
   اگر با دقت متن و کامنت هارو خونده باشید متوجه میشید که من بار ها بار ها تکرار و تاکید کردم که هر کتابی در این دنیا که استاندارد زبان انگلیسی داره قطعاً خوب هست.
   و باز هم تاکید کردم بار ها و بار ها شما هر کتابیرو تونستید ارتباط باهاش برقرار کنید و خوشتون اومد قطعاً کتاب عالی هست برای شما و باز هم تکرار کردم که گاهی صلیغه ای هست و لزوماً دلیل خاصی نداره.
   کتاب توتال انگلیش جزو کتاب که در ایران تقریبا رواج نداره و فک نمیکنم موسسه ای هم باشه که دیگه کار بکنه اگرم هست من اطلاع ندارم به خاطر همین کتاب های ترند تر و رو بورس تر رو معرفی می کنیم.
   من خودم توتال انگلیش رو سطح ادونسش رو کار کردم و تدریس کردم که به نظرم سطحش خوب بود و جزو کتاب های ساده مثل تاچ استون که ادونسش ویو پوینت میشه نیست و سطح ادونس رو داره واقعاً درباره بقیه سطوح من چون کار نکردم نمیتونم نظری بدم.
   تمام کتاب های جهان که به زبان انگلیسی استاندارد نوشته شده اند عالی هستن ولی نه کافی.
   موفق باشید.

   • با سلام و عرض خسته نباشید
    من درحال حاضر مشغول خوندن کتابهای total english از انتشارات لانگمن هستم .برام جالب بود که این کتابها معرفی نشدن ،نه توی سایت شما و نه در سایتهای دیگر ، درحالی که من خیلی از این کتابها رضایت دارم و بنظرم کیفیت کتابها مناسب هست . کامنتهای بالا رو هم خوندم و یک جایی نوشته بودین که راضی نیستین از توتال انگلیش .
    میشه بفرمایید که این کتابها چه کمبودی دارن که درموردشون صحبتی نمیشه ؟
    و سوال دیگرم این هست که کتابهای توتال انگلیش در مقایسه با امریکن فایل از لحاظ سطحی چگونه هستن ؟
    با تشکر
    ممنون از پاسختون
    بنظرتون پس از اتمام کتابهای توتال انگلیش ،لزومی داره کتابهای امریکن انگلیش فایل در لول B2 , C1 هم مطالعه بکنم یا بهتره به سراغ مجلات و سایر روشهای تقویت زبان برم ؟

 29. سلام
  من تازه شروع به یادگیری زبان کردم و در حال خوندن کتاب touchstone 1 هستم میخواستم نظرتون رو درباره این کتاب بدونم و اگه خوب نیست منبع رو عوض کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام وقت شما بخیر
   ما هیچ کتاب بدی نداریم هر چیزی به زبان انگلیسی صحیح و استاندارد نوشته شده باشه برای شما خوب هست.
   نیازی به تغییر کتاب نیست ولی این رو بدونید که کافی نیست این کتاب و میتونید از داستان ها و … نیز استفاده کنید.
   موفق باشید.

 30. با سلام خدمت استاد عزیز ببخشید سوالی که من داشتم اینه که من مدرس زبان هستم اما میخوام که سطح زبانم پیشرفته بشه الان دارم پکیج english for youرو برای تقویت مکالمه کار میکنم .و اما راجب دایره لغاتم کتاب ۱۱۰۰ واژه رو دارم میخونم نمیدونم کار درستیه یا نه برای اینکه لغت یاد بگیرم چه پیشنهادی دارید؟باید چکار کنم

  • سلام خدمت شما
   خوندن کتاب های آموزشی رو برای شما توصیه نمیکنم. برای تقویت زبان برای شما به نظرم بهترین راه تماشای انواع برنامه های تلووزیونی سخنرانی ها و … هست که لغت رو هم از داخل همون ها میتونید یاد بگیرید.
   خوندن مقالات مختلف و کتاب های رمان نه چندان سخت مثلاً مثل poor dad rich dad و امثال اینها و خوندن مقالات اینترنتی و یادگیری گرامر و لغات از داخل متون واقعی بهترین راه هست من خوندن لغات ۱۱۰۰ و مثل اینهارو کلا به کسی پیشنهاد نمیکنم مگر برای کسانی که میخوان کنکور ارشد و دکترا شرکت کنن.
   موفق باشید

 31. سلام بر شما.
  ببخشید من دنبال یه کتاب کورس بوک هستم برای ارتقای دانش جنرالم ، که واقعا برام مهمه کتاب خوبی باشه و بسته به زمانی که میزارم نتیجه خیلی خوبی ازش دریافت کنم. منتها چون میخوام تافل ازمون بدم خب بهتره که امریکن باشه، به نظرتون از امریکن هدوی شروع کنم؟ یا امریکن انگلیش فایلهارو بهتر میدونید؟ بین این دوتا به شدت شک دارم.
  خیلی ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.
  با احتران فراوان

  • سلام وقت شما بخیر
   توصیه می کنم یک بار دیگه از اول تا آخر همین مقالرو مطالعه بفرمایید
   در نهایت اگر باز هم شکو تردیدی وجود داشت می تونید همون امریکن هدوی رو مطالعه بفرمایید
   موفق باشید.

 32. سلام استاد عزیز وقتتون بخیر و ممنون از راهنمایی های خوبتون❤

  من حدودا ۴ سال کلاس زبان رفتم و کتاب های hip hip و interchang intro و رو تموم کردم و الان تقریبا ۳ سالی میشه کلاس زبان نمیرم
  و پایه زبانم هم تا حدی خوبه
  و من رشتم کامپیوتره و سال اخر هنرستان هستم
  چون میخوام فایل های اموزشی زبان اصلی استفاده کنم باید زبانم خوب باشه.
  خودم میخواستم self study کتاب های interchang رو باز شروع کنم
  که با توجه به مقاله شما نظرم عوض شد که heawdy رو شروع کنم
  اما میخواستم در کنار اینا یه کتاب لغت هم مثل word skill شروع کنم
  نظر شما چیه
  بنظرتون چیکار کنم
  اگه میشه یه مسیری رو به من نشون بدید که اونو ادامه بدم

  و تا حدی هم فیلم های زبان اصلی رو متوجه میشم ..

  مرسی….❤❤❤

  • سلام وقت شما دوست عزیزم بخیر
   همین طور که قبلا هم گفتم یک کتاب نمیتونه خیلی به شما کمک بکنه کتاب ها تنها بهانه ای برای شروع و در شرایط بودن و پیشرفت کردن هستن. بنابر این فرقی نمی کنه هر کتابیرو انتخاب کردید در کنارش خواه نا خواه باید کتاب های داستان رو مطالعه کنید کلمات رو در داخل متن ها یاد بگیرید و در مکالمه و رایتینگ ازشون استفاده کنید تا تو ذهن بونه برای همیشه.
   در کنار اون کتاب هدوی داستان مطالعه کنید و همون کتاب word skills رو هم کار کنید ولی کلمات رو حفظ نکنید یاد بگیرید و در هر شرایطی استفاده کنید که در ذهن نقش ببنده خیلی هم دنبال حفظ لغت نباشید کار بیهوده ای بیشتر متن بخونید و هر متنی خوبه. و گوش بدید.
   موفق باشید

 33. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم یک زبان وادبیات انگلیسی هستم
  به هیچ کلاسی نرفتم و نسبت به دانشجوهای دیگر عقبم
  شما چه توصیه ای میکنید برای اینکه من خودم به تنهایی بتونم خیلی سریع پیشرفت کنم؟

  • سلام وقت شما بخیر
   اگر صادقانه و واقع بینانه بخوام بهتون بگم به نظرم تا دیر نشده انصراف بدید و برید به رشته دیگه. البته امیدوارم عذر من رو بابت رک بودن بپذیرید. اما اگر قصد ادامه دادن دارید که اصلاً توصیه نمیکنم فقط و فقط شبانه روز مقالات مختلف اسپارک نوت را بخوانید که هم مرتبت با رشتتون هست و هم متون روان شده داستان ها و آثار ادبی هست علاوه بر اون در یوتیوب و جاهای مختلف تا میتونید ویدیو تماشا کنید و شبانه روز خودتون رو با زبان انگلیسی سر کنید.
   با آرزوی موفقیت.

 34. سلام استاد گرامی وقتتون بخیر
  خیلی ببخشید من کتابهای امریکن هدوی رو شروع کردم، از کامنتهای دوستان دیدم که جنابعالی کتاب rich dad poor dad رو معرفی کرده بودین ، اونو دانلود کردم ، متنو میفهمم ولی یه جاهایی گرامرارو به مشکل برمیخورم، ولی خیلی عالیه کتاب خوندن. داستانهایی که کوتاهتر و یکم ساده تر باشه رو جسارتا از کجا میتونیم پیدا کنیم؟
  پیشاپیش خیلی ازتون تشکر میکنم

  • سلام دوست عزیز
   شما می تونید از داستان های طبقه بندی شده برای آموزش زبان استفاده کنید که کمی براتون ساده تر باشه.
   موفق باشید.

 35. سلام و عرض ادب نظر شما راجب کتاب های touch stone چی هست؟ چون کتاب های موسسه سفیر هستن و من در سطح low intermediate هستم.
  بهتر هست که کتاب عوض شه و موسسه دیگری برم؟

  • سلام وقت شما دوست عزیزم بخیر
   امیدوارم موفق باشید کلاس و کتاب بهانست اگر خودتون وقت میذارید در منزل و مطالعه می کنید به کلاس رفتن هر جا خوش بین باشید ولی اگر کلاس میرید به این امید که با اتکا به همون نیتیو لایک بشید خب کلاً کلاس نرید که وقتتون گرفته نشه.
   موفق باشید

درج دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here