میانگین نمره تافل ایرانیان

0
688
نمره تافل ایرانیان
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

مؤسسه ی ETS در جزوه یی که در دسامبر سال ۲۰۱۶ در وبسایتش منتشر کرد به بررسی آماری نمره هایی که شرکت کنندگان امتحان تافل از کشور های مختلف کسب می کنند پرداخت. نتایج این آمارگیری در جدول هایی مجزا بر اساس مقیاس های مختلفی نظیر جنسیت، زبان مادری، کشور محل اخذ آزمون تافل، و غیره مشخص شده. از جمله کشور ها و زبان هایی که مورد بررسی قرار گرفته کشور ما و زبان رسمی کشور ماست. پس اگر برایتان سوال است که میانگین نمره تافل ایرانیان چقدر است، به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

 

میانگین نمره تافل ایرانیان چقدر است؟

طبق جدول پایین ایرانیان در بخش Reading نمره ی ۲۱، در Listening نمره ی ۲۱، در Speaking نمره ی ۲۰، و در Writing نمره ی ۲۱ را دریافت کرده اند (با خط قرمز رنگ مشخص شده). بنابراین نمره ی مجموعشان می شود ۸۳.

نمره تافل ایرانیان

نمره ی ۸۳ در مقایسه با کشور های دیگر خاورمیانه نمره یی معمولی است، اما باید در نظر بگیرید دانشگاه های اندکی هستند که با نمره ی ۸۳ برای مقطع کارشناسی ارشد به بالا به شما پذیرش بدهند. دانستن اینکه میانگین نمره ایرانیان در تافل ۸۳ است، به شما حداقل این آگاهی را می دهد تا با مقایسه ی سواد انگلیسی و آگاهیتان از امتحان تافل با اطرافیانتان بتوانید حدس بزنید تقریبن چه نمره یی را خواهید گرفت.

 

میانگین نمره تافل فارسی زبانان چقدر است؟

در جدول دیگری میانگین نمره داوطلبان بر اساس زبان نخست (مادری) شان سنجیده شده. اگرچه در ایران زبان رسمی فارسی است، اما در فرم ثبت نام تافل افراد به دلخواه می توانند زبان مادری شان را هر زبان دیگری انتخاب کنند؛ علاوه بر این، در کشور های دیگر هم فارسی زبان های بسیاری وجود دارد. در جدول پایین میانگین نمره فارسی زبانان در تافل را مشاهده می کنید:

نمره تافل ایرانیان / نمره تافل فارسی زبانان

همانطور که در جدول می بینید (با خط قرمز رنگ مشخص شده)، فارسی زبانان در بخش Reading نمره ی ۲۰، در Listening نمره ی ۲۰، در Speaking نمره ی ۲۱، و در Writing نمره ی ۲۱ را دریافت کرده اند. مجموع اش هم می شود ۸۲. با مقایسه با میانگین نمره ایرانیان در تافل مشخص است که اختلاف چشم گیری وجود ندارد.

 

دانستن میانگین نمره تافل به ما چه کمکی می کند؟

آزمون های بین المللی زبان برای افرادی که بار اول امتحان می دهند معمولن چیزی گنگ و ناشناخته است. همین ناشناخته بودن این آزمون هاست که باعث استرس و سردرگمی داوطلبان می شود. حداقل سودی که دانستن این اطلاعات دارد این است که خیال شما را راحت می کند که اگر سطح زبان متوسطی در مقایسه با اطرافیانتان دارید انتظار چه نمره یی را باید داشته باشید؛ و همچنین بر اساس آن تلاشتان را بیشتر کنید.

فایده ی دیگر دانستن میانگین نمره، برای افرادی ست که قصد دارند مجددن امتحان تافل بدهند. آن ها با مقایسه ی نمره یی که کسب کرده اند با میانگین کشوری، می توانند بفهمند آیا نتیجه ی خوبی گرفته اند، و به نسبت دیگران در چه بخش هایی قوت یا ضعف دارند.

باقی جدول های جزوه ی ETS

باقی اطلاعات جزوه ی ETS بیشتر به درد افراد محقق می خورد تا داوطلبان عادی، اما به هر حال ما این جزوه را در سایتمان آپلود کرده ایم، که می توانید آن را از این جا دانلود کنید:

دانلود جزوه ی آمار میانگین نمره در تافل

ضمن اینکه می توانید همین جزوه را در سایت رسمی تافل هم پیدا کنید.


اگر به اطلاعات بیشتری در مورد آزمون تافل نیاز دارید، مقاله ی معرفی کامل آزمون تافل ما را هم بخوانید.

میانگین نمره تافل ایرانیان
۵ (۱۰۰%) ۳ vote[s]
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش
مقاله قبلیcomplete guide to simple present
مقاله بعدیFactual Information Questions
I am a graduate of English language & literature; and a writer and teacher. My burning passion is writing _any genre of writing, from educational content to literature. I publish my literary works on my personal website at Sinarium.com, but I also work with Delinglish.com regarding content designing and training. ■ فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی؛ و نویسنده و مدرس هستم. انگیزه ی اصلی ام در زندگی نوشتن است _هر نوع نوشته یی، از محتوای آموزشی گرفته تا ادبیات. نوشته های ادبی ام را در وبسایت شخصی ام منتشر می کنم، ولی در عین حال با وبسایت دلینگلیش در زمینه ی تولید محتوا و آموزش همکاری می کنم.

درج دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here