آموزش تافلآموزش ریدینگ تافل

Reference Questions (سوال های ارجاع)

پیش از این در مقاله یی به معرفی بخش Reading تافل پرداختیم و انواع سوال های موجود در این بخش را فهرست کردیم؛ اگر این مقاله را هنوز نخوانده اید پیشنهاد می کنیم ابتدا آن را بخوانید. در این مقاله به بررسی ششمین نوع از این سوال ها، یعنی Reference Questions یا به فارسی «سؤال های ارجاع» خواهیم پرداخت.

نوشته های مشابه

قبل از هر چیز به این فایل صوتی گوش کنید:

 

Reference Questions (سوال های ارجاع)

سوال های ارجاع (Reference Questions) شبهات زیادی به سوال های لغت (Vocabulary Questions) دارد، با این تفاوت که معنای کلمه یا عبارت از شما خواسته نمی شود، بلکه چیزی که آن کلمه یا عبارت به آن اشاره می کند خواسته شده می شود. هدف از این سوال سنجیدن دانش و مهارت شما در ارتباط با صرف و نحو (Part of Speech)، و ترتیب و کلمات در جمله (Word Order) است.

اکثر اوقات کلمه یی که هایلایت شده یکی از همه ی انواع ضمیر (Pronoun) در انگلیسی است؛ ولی می تواند موارد دیگری هم باشد. مثلن ممکن است عبارت “this issue” (این مسئله) در جمله هایلایت شده باشد، که شما می باید ببینید منظور از «این مسئله» در واقع چه مسئله یی است.

در هر متن تافل بین ۰ الی ۲ عدد از این نوع سوال وجود دارد.

 

صورت سوال های ارجاع (Reference Questions)

صورت این سوال ها معمولن این چنین آغاز می شود:

The word “*” in the passage refers to:

The phrase “*” in the passage refers to:

 

مثال برای Reference Questions (سوال های ارجاع)

سوال ذیل نمونه یی از یک امحتان واقعی تافل است.

The word “them” in the passage refers to:

A. Emotions

B. People

C. Photographs

D. Cultures

 

In classic research Paul Ekman took photographs of people exhibiting the emotions of anger, disgust, fear, happiness, and sadness. He then asked people around the world to indicate what emotions were being depicted in them.

 

تکنیک پاسخ گویی به Reference Questions (سوال های ارجاع)

جواب دادن به این سوالات ساده است. چیزی که کلمه یا عبارت هایلایت شده به آن اشاره می کند معمولن در همان جمله و یا یک جمله قبل از آن قرار دارد، و نیازی با خواندن کل پاراگراف نیست.

با دانش مختصری از صرف و نحو (Part of Speech)، و ترتیب کلمات در جمله (Word Order)، که در حیطه ی دستور زبان قرار می گیرد، می توانید این سوال ها را جواب بدهید. برای کسب مهارت بیشتر در این ضمینه می توانید به مقاله ی مرتبط با این مبحث در بخش تکنیک های آکادمیک مراجعه کنید.

 

جواب مثال Reference Question (سوال های ارجاع)

در مورد این مثال گزینه ی C صحیح است. ضمیر them به عکس هایی که پاول اکمن گرفته بود اشاره دارد.

 

سینا قاسمی

I am a graduate of English language & literature; and a writer and teacher. My burning passion is writing _any genre of writing, from educational content to literature. I publish my literary works on my personal website at Sinarium.com, but I also work with Delinglish.com regarding content designing and training. ■ فارغ التحصیل رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی؛ و نویسنده و مدرس هستم. انگیزه ی اصلی ام در زندگی نوشتن است _هر نوع نوشته یی، از محتوای آموزشی گرفته تا ادبیات. نوشته های ادبی ام را در وبسایت شخصی ام منتشر می کنم، ولی در عین حال با وبسایت دلینگلیش در زمینه ی تولید محتوا و آموزش همکاری می کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا