PTE Writing

این مقاله توسط The Bluest Sea در تاریخ نوشته شده است و سطح این متن است.
مطالعه این متن نیازمند صرف دقیقه زمان می باشد.مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی، مانند یکی از عناصر چهارگانه ی جهان، بسیار مهم و حیاتی است. غالبا اکثر ما می توانیم نظر خود را به صورت کتبی به خوبی و به تفصیل شرح دهیم و این در حالی است که بیان شفاهی آن برای ما مشکل است. پس داشتن مهارت بالای نوشتاری می تواند برای گرفتن نتایج مطلوب و قانع کننده بسیار موثر باشد.

اما آزمون PTE نیز از آن دسته آزمون های بین الملل است که مهارت نوشتن نیز در آن لحاظ شده و بخش مهمی از آزمون را به خود اختصتص می دهد. در مقاله ی ساختار PTE به معرفی مختصری از این بخش پرداختیم و قسمت های مختلف آن را همراه با مدت زمان مورد نیاز نام بردیم.

اجازه بدهید یکبار دیگر یادآوری کنیم.

رایتینگ پی تی ای: بخش های سوم تا ششم از قسمت اول آزمون (گفتاری و نوشتاری)، مهارت نوشتاری Writing متقاضیان PTE را در زبان انگلیسی آکادمیک مورد ارزیابی قرار می دهد. این بخش همراه با آزمون Listening برگزار می شود.

 

قسمت اول: گفتاری و نوشتاری PTE
بخشTaskمحدودیت زمانی
اولمعرفی متقاضییک دقیقه
دومروخوانی۳۰ الی ۳۵ دقیقه
تکرار جمله
توصیف عکس
بازگویی سخنرانی
پاسخ کوتاه
سوم و چهارمخلاصه سازی متن نوشتاری۲۰ دقیقه
پنجمخلاصه سازی متن نوشتاری یا نگارش مقاله Essay۱۰ یا ۲۰ دقیقه
ششمنگارش مقاله Essay۲۰ دقیقه

 

PTE Academic Writing Spelling

سیستم در این دو Task نوشتاری از متقاضی PTE می خواهد در پاسخ به یک سوال، یک نوشته استاندارد آکادمیک با استفاده از دستور زبان و املای صحیح ارایه کند. در ضمن، سیستم املای متفاوت انگلیسی امریکایی، بریتانیایی، کانادایی و استرالیایی را تشخیص می دهد و همه را می پذیرد اما متقاضی تنها باید از یک نوع املا در کل نوشته اش استفاده کرده و آن ها را ترکیب نکند.

PTE Academic Writing  چند بخش است؟

مهارت PTE Academic Writing، در بخش های سوم تا ششم آزمون بوده و از نظر طبیعت بر دو نوع تقسیم می شود:

SWT (Summarize Written Text)
WE (Write Essay)

PTE Academic Writing  شامل چند نوشته می شود و چقدر زمان می برد؟

آزمون رایتینگ حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه به طول می انجامد. ممکن است از متقاضی خواسته شود که دو خلاصه و یک مقاله بنویسد (۴۰ دقیقه)، سه خلاصه و یک مقاله بنویسد (۵۰ دقیقه) و یا دو خلاصه و دو مقاله (۶۰ دقیقه).

بخش “خلاصه سازی متن نوشتاری” یا Summarize Written Text با مهارت ریدینگ Reading درهم آمیخته و ترکیبی است, و احتیاج به تمرکز بالایی دارد.

بخش ۳ الی ۶ Writing، چهل الی شصت دقیقه
طبیعت فعالیتتوضیحمهارت های مورد ارزیابیطول سوالطول پاسخمدت زمان
خلاصه سازی متن نوشتارینگارش یک خلاصه “یک جمله ای” بعد از خواندن یک متنReading and Writingمتنی تا ۳۰۰ کلمهیک جمله ۵ تا ۷۵ کلمه ای۱۰ دقیقه
مقاله Essayنگارش یک مقاله ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه ای راجع به موضوع داده شدهWritingتا ۴ جملهیک مقاله ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه ای۲۰ دقیقه

 

متن داده شده در آیتم (SWT (Summarize Written Text‌ در رایتینگ آزمون PTE Academic، روی موضوعات آکادمیک متمرکز است، موضوعاتی مثلHumanities،  Natural Science و Social Science. مطالبی که در این متون داده می شود ممکن است برای متقاضی PTE‌ ناآشنا باشد اما نیازی به دانستن آن ها ندارد چرا که هرچه لازم است در خودِ آن متن آورده شده است.

متقاضی PTE می تواند با استفاده از خودکار و دفترچه یادداشت، هنگام خواندن آن Passage برای خودش یادداشت برداشته و سپس حین نگارش جمله ی خلاصه، از آن ها استفاده کند.

زمان هر آیتم نوشتاری به صورت جداگانه حساب می شود. در گوشه بالا سمت راست، زمانی که متقاضی دارد به صورت شمارش معکوس به نمایش در می آید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. در روزهای آینده نیز به همین مقاله سر بزنید چرا که رفته رفته اطلاعات تکمیلی را به آن اضافه خواهم کرد.

منتظر نظراتتان هستم.

PTE Writing
۵ (۱۰۰%) ۴ vote[s]