بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان

36
1042
معرفی و نقد و بررسی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

کتاب های بسیار زیادی در زمینه آموزش زبان انگلیسی در بازار وجود دارد اما در این مقاله بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان را به شما معرفی می کنیم. در تمام کتاب های آموزشی ،آموزش گرامر وجود دارد و هر کدام از آن ها بخش عمده ای را به گرامر اختصاص داده اند.

همچنین آموزش مکالمه از دیگر بخش های این کتاب ها می باشد که برای تقویت مکالمه تعبیه شده اند.

شاید بخش آموزش نگارش کمی در این کتاب ها کمتر مورد توجه قرار گرفته چرا که در تمام این کتاب ها آموزش مهارت ریدینگ و مهارت لیسنینگ به خوبی آموزش داده شده اند.

نکته بسیار مهم در انتخاب بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان این است که دقت داشته باشید درصد بسیار زیادی از این انتخاب سلیغه ای بوده و عمدتا دلیل منطقی و علمی خاصی ندارد مگر جزئیات بسیار ریز که آن هم اهمیتی ندارد.

 

به طور کلی توصیه من آن است که از کتاب های به روز استفاده کنید تا کتاب های قدیمی دلیل آن هم واضح و منطقی است:

 1. موضوعات جدید و به روزی دارند.
 2. از نظر بصری مطابق استاندارد های روز آموزشی و روانشناسی هستند.

 

اما اگر قصد انتخاب کتاب را دارید به حرف هیچ کس گوش ندهید به کتاب فروشی بروید و کتاب های مختلف را ورق بزنید هر کدام که به شما حس بهتری داد همان را بگیرید و بخوانید قطعا آن کتاب برای شما بهترین کتاب آموزشی می باشد.

 

معرفی بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان

 

همان طور که قبلا به آن اشاره کردم بهترین کتاب همان است که شما احساس راحتی با آن دارید و از آن خوشتان می آید. تمام کتاب های انتشارات معروف جهان طبق استاندارد های آموزشی کتاب تولید می کنند و این طور نیست که بگوییم فلان کتاب غلط است و … هرکس هم به شما توصیه کند بر اساس ذوق و اشتیاق خودش به شما کتاب معرفی می کند.

 

ناشران بهترین کتاب فراگیری مهارت زبان انگلیسی برای بزرگسالان

شاید ناشران مختلفی در این زمینه باشند اما ما در این بخش به آن دست می پردازیم که در ایران کتاب دارند و به معرفی مهم ترین های آن ها بسنده می کنیم.

 

 1. انتشارات Cambridge
 2. انتشارات Oxford
 3. انتشارات Pearson Longman
 4. انتشارات Collins
 5. انتشارات MacMillan
 6. انتشارات National Geographic Learning

 

 1. کتاب Headway

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان New Headway 4th Edition

کتاب های سری Headway که یکی از بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می باشد توسط انتشران Oxford چاپ شده است.

New Headway  که انگلیسی بریتانیایی تدریس می کند شما را با لهجه زیبای انگلیسی و کلمات مخصوص به آن آشنا می کند.

American Headway همان طور که از اسمش مشخص هست لهجه و کلمات را به صورت انگلیسی آمریکایی به شما آموزش می دهد.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American Headway third edition

نکته جالب اینکه این دو با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و فقط در لهجه با هم متفاوتند و در موارد دیگر به شدت شبیه هم دیگر هستند شاید اسم ها تغییر کرده و یا برخی از ریدینگ ها یا لیسننینگ ها کمی متفاوت هستند با یکدیگر.

کتاب Headway شامل ۶ سطح می باشد Starter (beginner), Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate و  Advanced

 

 1. کتاب English File

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان English File third edition

کتاب English File هم یکی از کتاب های پر طرف دار است که باز هم توسط انتشارات Oxford چاپ شده است و در حال حاضر به دو صرت انگلیسی و آمریکایی در بازار یافت می شود.

English File  جدید هم در بازار ایران موجود است نکته ای که Edition  سوم این کتاب را کمی عجیب کرده است این است که این کتاب دارای ۷ سطح می باشد و بین intermediate  و Upper-Intermediate لول جدید از خود در آوری کرده است به نام Intermediate Plus

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان American English File

American English File  اما همان ۶ سطح را دارد که معمولا با Starter  شروع می شود و آخرین کتاب ان که سطح Advanced  یا کتاب شما ۵ می باشد.

 1. کتاب Top Notch & Summit

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Top Notch 3rd edition

این مجموعه کتاب که توسط انتشارات Pearson چاپ شده کمی عجیب تر از بقیه کتاب ها به نظر می رسد. چرا که کتاب Top Notch  و Summit در واقع یک کتاب هستند که لول Upper-Intermediate  و Advanced آن برای خفن به نظر رسیدن نام دیگری برای آن گذاشته اند.

مقاله زیر را به هیچ وجه از دست ندهید  چه تفاوتی بین Below و Under هست؟

اگر این دو نام را شندید بدانید جفتش یکی هست و دو کتاب مجزا نیستند.

این کتاب هم مناسب یادگیری زبان انگلیسی هست که می توانید برای تقویت مهارت خای مختلف زبانی از ان استفاده کنید.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان Summit 1 2

کتاب Top Notch شامل کتاب Fundamental  کتاب ۱ و ۲ و ۳ می شود که تا سطح Intermediate  می باشد.

برای ادامه داستان یعنی لول  Upper-intermediate و Advanced باید به سراغ کتاب Summit بروید یعنی Summit 1 ,2.

 

 1. کتاب Market Leader

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Market Leader Business English

اگر قصد دارید با اهداف کاری و شعلی زبان یاد بگیرید و چاره ی دیگری ندارید به سراغ کتاب Market Leader بروید توصیه اکید می کنم هرگز این کتاب را با هر بهانه ای جایگزین کتاب Business Result  نکنید چرا که کتاب های Result  کلا به درد نمی خورند حالا چه Business چه FCE چه English Result در این بخش به دلیل اینکه به معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان می پردازیم جایی برای معرفی بدترین کتاب وجود ندارد اما به همین به بسنده میکنم که بدترین کتاب در جهان کتاب Result است.

 

این کتاب نیز برای انتشارات Pearson  می باشد که بهترین گزینه برای Business English است. اما دقت داشته باشید که ما در زبان انگلیسی چیزی به عنوان Business English  نداریم تنها کمکی این کتاب می کند موضوعات مرتبط با کار است وگرنه خیلی ذهن خود را درگیر مسائل این چنین نفرمایید.

 

 1. کتاب های Jack C. Richards

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان Four Corners

در حال حاضر معروف ترین کتاب های او یکی Interchange معروف است دیگری کتاب  Four Corners می باشد. گرچه آقای Jack C, Richards  از افراد بزرگ آموزش زبان انگلیسی هستند به شخصه از روش کتاب های درسی زبان انگلیسی ایشان راضی نیستم.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان interchange 5th edition

نمی توانم منطقی این کتاب ها را نفی کنم اما با سلیقه من هم خوانی ندارد چه به عنوان زبان آموز و چه به عنوان مدرس زبان انگلیسی هرگز به سراغ این دو کتاب نرفتم و نخواهم رفت. تنها دلیل ان هم این است که این کتاب ها به دلم نمی نشینند.

هر دوی این کتاب ها یعنی Four Corners و Interchange توسط انتشارات Cambridge  چاپ شده اند.

 

سخن آخر کتاب های آموشی

گرچه کتاب های دیگری هم هستند اما در اینجا به بهترین ها پرداختیم. اما فراموش نکنید بهترین کتاب همان کتابی است که شما دوستش دارید. حتی اگر از دید همه مردم دنیا بدترین باشد.

نکته مهم این است که برای ایدگیری زبان انگلیسی نیاز به یک راهنمایی اولیه وجود دارد. اما از یک جایی به بعد زبان آموز هیچ نیازی به مدرس و کتاب ندارد.

سعی کنید تا حدودی زبان را از روی کتاب ها و کلای ها بیاموزید اما وقتی راه رفتن را یاد گرفتید دویدن و پرواز کردن را خودتان باید بیاموزید.

به معنای دیگر سعی کنید از یک جایی به بعد به خواندن اخبار و مجلات و کتاب ها و گوش دادن و تماشای اخبار و فیلم و سریال بپردازید و خود را محدود به کتاب های آموزشی نکنید چرا که برای یاد گرفتن شنا نمی توان در استخر ۲ متر در ۲ متر با عمق نیم متر شنا کردو انتظار یاد گرفتن داشت.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان همان کتابی است که شما دوست دارید و با آن حس خوبی دارید و ارتباط خوبی با ان برقرار می کنید.

بهترین کتاب یادگیری مکالمه و مهارت های زبانی زبان انگلیسی برای بزرگسالان
۴.۵ (۹۰.۹۱%) ۳۳ vote[s]
از این مقاله خوشم آمده و می خواهم آن را به اشتراک بگذارم ☻
 • ۸
  Shares
تبلیغات در بزرگترین سایت آموزشی ایران دلینگلیش

36 نظرات

 1. سلام ممنون از مطلبی که گذاشتید
  قسمت کتاب headway
  پاراگراف آخر ، خط اول
  نوشتید : “” کتاب headway شمال ۶ سطح می باشد “”
  “شامل ” باید باشه

  • سلام موفق باشید،
   دقیقا هر فرد سلیقه ای داره و با یک کتاب ارتباط برقرار میکنه.
   و بهترین کتاب هم همون کتابیه که شما بهش حس خوبی دارید.

  • سلام وقت شما بخیر
   به عنوان مدرس آیلتس و تافل و مدرس زبان انگلیسی که همه کتاب هارو درس دادم و باهاشون کار کردم بدون شک کتاب Headway رو انتخاب می کنم.
   موفق و پیروز باشید.

 2. سلام خسته نباشید بنظرتون از نظر محتوا و آموزش، کتابهای World class بهتر است یا Summit ؟ اگر میشه جوابش رو برام ایمیل کنید ممنون

 3. سلام ..ببخشید استاد نظرتون رو راجع به کتاب های Passages 1,2 برای سطح آپر اینترمدیت می خواستم بپرسم ..برای فردی که در مهارت اسپکینگ دنبال پیشرفت بیشتر هست کدوم رو توصیه می کنید هدوی یا پسیجز ؟؟

  • سلام دوست عزیزم.
   همواره در تمام دوره های زبانی Advanced و Upper و حتی Intermediate البته در صورت واقعی بودن سطح توصیه کردم که کتاب های زبانی رو کنار بذارن.
   کتاب های زبانی این چنین در سطوح بالا نه تنها باعث پیشرفت نمیشن بلکه باعث تنبلی و عدم پیشرفت چشم گیر میشن.
   شما ممکن به عنوان یک کودک در یک حوضچه ۲ متر در دو متر شنا کنید اما اگر شنای واقعی میخواید یاد بگیرید باید در جایی به مراتب بزرگتر شنا کنید.
   زبان انگلیسی هم همینطور هست اگر واقعاً هدف پیشرفت دارید کتاب های این چنینی رو کنار بذارید قالب ذهنی تون رو بردارید و به اینترنت مراجعه کنید روزنامه و مجله و داستان های مختلف مطالعه کنید و در دنیای واقعی زبان خودتون رو تقویت کنید و نه در یک آزمایشگاه کوچک به نام کتاب هدوی و یا هر چیز دیگه ای.
   nدر هر صورت باز هم اگر به هر دلیلی قصد مطالعه کتابی رو دارید من شخصاً کتاب Headway رو ترجیح میدم.
   موفق و پیروز باشید.

   • با درود..ممنون از پاسخگویی شما..صد در صد درست می فرمایید..تنها سوالی که برای من پیش آمده این هست که آیا در سطوح بالاتر از متوسط تنها با خواندن کتاب و روزنامه و مجله و شنیدن _ دیدن فیلم و اخبار می توان در مهارت اسپکینگ پیشرفت قابل توجه داشت ؟؟ بدون رفتن به کلاس و داشتن پارتنر برای ارتباط کلامی, آیا تنها تقویت ریدینگ و لیسنیگ(بصورت سلف استادی) به نظرتون کافی هست و بر اسپکینگ و اعتماد به نفس زبان آموز تاثیر گذار؟بسیار ممنون از راهنمایی تون

 4. آقای به اصطلاح زبان شناس(با اون اکسنت مسخره ات ) یا جواب کامنت و سوال دیگران رو نده یا اگر وارد دیالوگ با کسی میشی به شرط ادب هم که شده کامل جواب بده..نهایت یک زبان رو شاید خوب !!بلد باشی نه بیشتر , دچار خودارضایی ذهنی شدی وقتی استاد خطاب ات کردم؟؟خاک بر سر من دانشجوی دکترای مهندسی تو این مملکت, که می آم پای خزعبلات مجازی میان مایه هایی مثل تو کامنت میزارم..از قدیم گفتن به مرده که رو بدی به کفنش هم …..!!!؟؟؟

  • سلام دوست عزیز وقت شما بخیر
   از پاسخ ندادن به شما امیدوارم که عذر من رو بپذیرید ولی دلیل پاسخ دهی به کامنت شما بی توجهی و ادبی نیست.
   گاهی تعداد کامنت ها بسیار زیاد هست در بخش های مختلف و فراموش میشه که به یک دانشجوی دکترای مهندسی عزیز مثل شما پاسخ بدیم.
   گاهی هم ممکنه به دلیل وجود مشکلات فنی در سایت امکان پاسخ گویی وجود نداشته و بعد از برطرف کردن مشکل فنی سایت به دلیل مشغله و … و یا عدم وجود نوتیفیکیشن رشته کار از دستمون در رفته باشه.
   و یا دلایل دیگری که قطعاً بی ادبی به شما دانشجوی دکترای مهندسی نبود.
   در هر صورت بابت هر گونه مشکل پیش آمده از شما عذر میخواهم و امید وارم که از سر تقصیرات این حقیر بگذرید.
   ما هم برای خودمون واقعا متاسف هستیم که جواب شمارو ندادیم و باعث کدارت اوقات جنابعالی شدیم.
   اما در مورد سوال شما باید خدمتتون عرض کنم که توضیحات لازم رو در همین مقاله ارائه کردم و بار ها هم تکرار شده.
   اما برای اطلاع جنابتان بله شما با خواندن روزنامه و کتاب و مقاله و دیدن فیلم چت های به زبان انگلیسی و یا فری دیسکاشن ها بدون نیاز به کلاس می تونید زبانتون رو بهتر کنید.
   امیدوارم که در تمام مراحل زندگی مانند همین حالا موفق باشید و پله های موفقیت را در اوج یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید.
   دوست دار شما مرده ای که به دنبال کفنش می گردد.

   • قطعا دلیل شما برای عدم پاسخگویی نه بی ادبی و بی توجهی , بلکه توهم و تکبر بوده…چنان توهمی که بعد از ۱۰ روز برای پاسخ ندادن , تعداد زیاد کامنت؟؟؟!!!!! رو بهانه می کنید ( گویی ماتحت آسمان گشوده گشته و کاربران مجازی هر دو عالم کمر همت به بازدید از سایت پربار و معظم شما بسته اند)..اخیرا باب شده هر کسی از مادر گرامیش در خانه قهر می فرماید یک وبسایت آموزشی تاسیس و به شغل شریف چاپیدن ملت با فروش بسته های بی کیفبت آموزش زبان مبادرت می ورزد… علت اصلی به قول شما زبان شناس مبرز , کدارت!!؟؟؟ اینجانب هم همین هست …برای شما عالی جناب هم در تمام مراحل سرکیسه کردن ملت , آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون می کنم..دوست دار شما زنده ای که کفن تمیز یا کثیف شما برایش مطلقا هیچ اهمیتی ندارد

    • درگیری با خودت جناب دکتر..بهتر نیست در کنار فتح قله های رفیع علم و دانش کمی هم وقت صرف کم کاری والدنتون در زمینه تربیت و ادب و شعور اجتماعی بکنید؟

     • شما که با خودت درگیر نیستی چرا تو بحثی که مرتبط با شما نیست وارد میشی ..؟؟نخود هرآش شدن رو از والدننننتووون!!!فرا گرفته اید ؟؟
      (قربون سواد فارسی ت بره رفیق زبان شناست ) در تربیت و ادب و شعور اجتماعی والدننتون!! همین بس که بهتون یاد ندادن مثل قاشق نشسته نباید پرید وسط بحث دیگران

 5. سلام آقای هاشمی
  نظرتون دررابطه باکتابهایstreet talkچیه؟به نظرتون مکالمه هایی که داخل این کتابهاست بدرداین دوره میخورن؟
  چون همونطورکه میدونیدمکالمه های هرزبانی باتوجه به زمان دستخوش تغییرمیشن

  • سلام خدمت شما دوست عزیز
   کتاب نسبتاً خوبی هست اما اگر سطح زبانیتون بیش از intermediate هست توصیه نمی کنم.
   بهترین راه تقویت مهارت ها و یادگیری زبان واقعی هست.
   کتاب های موجود در بازار همه و همه مثل آزمایشگاه می مونن اگر زبان واقعی میخواید یاد بگیرید باید برید سراغ سریال و سخنرانی و مقالات در سایت ها در موضوعات مختلف قطعا اون این موارد بهترین منبع هست البته باز از همه این ها بهتر برنامه هایی تاک شو هستند که یه مجری دارن و هر قسمت در باره یه موضوعی در امریکا صحبت می کنن و مهمان هایی هم از سلبریتی ها دارن این نوع برنامه ها به نظرم بهترین راه یادگیری زبان واقعی هستن من خودم سال های ۲۰۰۵ اگر اشتاه نکنم برنامه Bill Maher رو نگاه میکردم، در هر حال الان هم برنامه های اینچنین هستن مثل Ellen و خیلی موارد دیگه.
   اما اگر سطح مبتدی این ها هستید از کتاب ها استفاده کنید.
   در واقع کتاب های اموزشی موجود در بازار مثل چرخ های کمکی دوچرخه هستند که دئچرخه سواری رو تا حدودی یاد بگیرید و بعد اون چرخ هارو جدا می کنند. این نوع کتاب ها هم مثل کمکی هستند تا شما تا یه جایی پیش برید و بعد رهاشون کنید برید سراغ زبان واقعی.
   موفق باشید.

 6. سلام خسته نباشید
  برای فردی ک میخواد ایلتس و تافل بگیره (درعرض۲_۳سال)
  چه کتابی رو معرفی می کنید؟
  به من کتاب های total English معرفی کردن
  سطح من در حد شناختن و جمله سازی با افعال to be ، گذشته ، حال ساده ، اینده will و going to be و حال استمراری
  هست … و میخوام تا ۲ سال دیگ به صورت نیمه خصوصی کلاس برم تا بتونم تافل و ایلتس بگیرم … شما موافق این کتاب هستین ؟ ۱۷ سالمه

  • سلام دوست جوان و عزیزم
   کتاب توتال رو من شخصاً علاقه ای بهش ندارم ولی این به این معنا نیست که کتاب خوبی نباشه میتونید از همون استفاده کنید.
   اما اگر نظرم رم بخوام بگم که در همین مقاله به ترتیب بهتر بودن گفتم که headway رو ترجیح میدم ولی خب اجباری هم نیست.
   زمان مناسبی دارید که در این مدت فقط سعی کنید به تقویت جنرال بپردازید بعد از اینکه کمی هم راه افتادید و به سطح intermediate رسیدید میتونید ویدیو های و داستان های واقعی و مقالات رو از اینترنت استفاده کنید.
   موفق باشید

 7. سلام جناب آرین وقتی آنقدر بیشعوری و هر چی از دهنت در میاد میگی و این آقا محترمانه عذرخواهی می‌کنه آدم باش دیگه چیزی نگو، الان همه قضاوت میکنند که کار تو درست نیست، برو مشکل اعصابت رو حل کن حتما پیش مشاوره برو روانپزشک.

 8. درود بر شما در سال ۸۰ مدرک تافل گرفتم اما متاسفانه ۷۰درصد زبان یادم رفته طوری که برخی مواقع کتب قدیمی رو نگاه می کنم باورم نمی شه که اینها رو من نوشتم برای مرور مجدد و یادآوری مطالب چه چیزی روش یا کتابی رو معرفی می فرمائید پیشاپیش از لطف شما سپاسگزارم

  • سلام وقت شما بخیر
   اصلا نگران نباشید همه اون ها قابل برگشت هست و پایه زبانی شما خوب هست فقط کمی حوصله و تمرین لازم داره.
   برای شروع اگر سطحتون خیلی افت کرده فرقی نمیکنه هر کدوم از کتاب هایی که در همین صفحه معرفی کردم رو استفاده کنید بعد از مدتی که کمی اوضاع بهتر شد می تونید از برنامه های تلوزیونی و رایدو و مقالات و مجلات استفاده کنید.
   موفق باشید

 9. سلام من تازه یادگیری زبان رو شروع کردم و با کتاب تاپ ناچ تا top notch1a پیشرفتم ولی یکم شک دارم که با کتابای تاپ ناچ ادامه بدم یا نه چون تعریف کتابای دیگه رو خیلی بیشتر میشنیدم البته با خوندن مقاله شما دیدم نسبت به این کتاب بهتر شد.ولی واقعا این کتاب واسه یادگیری زبان خوبه؟یا دارم وقتمو تلف میکنم

  • سلام وقت شما بخیر
   لطفاً سر گرم کتاب نشید این ها همه بهانه ای هست که گوش شما چشم شما به انگلیسی عادت بکنه و آشنا بشید با هر کتابی هست فقط شروع کنید و سعی کنید با زبان در ارتباط باشید، کمی که پیشرفت کردید قطعاً خودتون تشخیص میدید که چی خوبه چی نیست پس در ابتدای کار انقد وسواس به خرج ندین که چه کتابی خوبه چه کتابی بده ما در هیچ جای دنیا هیچ کتاب بدی نداریم هر کتابی که زبان انگلیسی درست هست قطعا کتاب خوبیه.
   موفق باشید

 10. یادگیری باید گیرا باشد و این کتاب ها هیچکدام گیرایی ندارند و خسته کننده اند ، بهترین روش یادگیری ، دیدن فیلم و سریال های گیرا است وگرنه بااین کتاب ها چیزی نمی توان آموخت

 11. عرض سلام خدمت استاد گرامی
  چرا در کتاب های معرفی شده شما اسم کتاب اینترچنج دیده نمی شود؟! آیا کیفیت آموزشی آن ضعیف می باشد؟!

  • سلام وقت شما بخیر
   خیر کتاب های interchange هم کتابی بدی نیست اما کمو بیش کتاب ها شبیه هم هستند خیلی حساسیت به خرج ندید که این کتاب بهتره یا اون برای شروع یکی رو امتخاب کنید و پیش برید.
   موفق باشید.

  • سلام وقت شما بخیر
   کتاب solution کتاب خوبی هست ولی برای رده سنتی نوجوانان هست البته که به نظرم بزرگسالان هم می تونن ازش استفاده کنن اگر به موضوعاتش علاقه داشته باشن.
   موفق باشید

 12. سلام من american english file 3 تموم کردم بعد طی یک امتحان FCE شروع کردم و اون کتاب هم تموم شد ولی حدود ۳ سال از زبان برای کنکور دور بودم به نظر شما برای شروع دوباره headway 4 خوبه ? من دنبال ایلتس نیستم و general english برام مهمه

 13. سلام وقت بخیر ….چقدر سرعت بدیم به یادگیری ؟ و اینکه آیا بعد از اتمام تاپ ناپ لازمه که امریکن فایل هم مطالعه بشه یا محتوای همه یکیه؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   بعد از کتاب های تاپ ناچ کتاب های سامیت هست،
   بعد از اتمام دوره اگر درست کار کرده باشید و در کنار این کتاب ها فعالیت های دیگه ای انجام داده باشید خیر.
   کتاب ها کمو بیش شبیه هم هستند بهتر بعد از سطح اینترمدیت کمی با زبان واقعی مثل مقالات و کتاب ها و برنامه های تلوزیزونی و پادکست ها و رادیو … کار کنید تا از حالت آزمایشگاهی خارج بشه و زبان واقعی یاد بگیرید که همون کافی هست و نیازی به کتاب های آموزشی نخواهید داشت.
   موفق باشید.

درج دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here